Budú iné: Bývalá moderátorka Kristína Kormúthová plánuje uviesť na trh tenisky. Každé budú unikátom, tie prvé už skúša.

Podnikavá Kormúthová: Z telky ju vyhodili, vrhla sa na biznis

Kristína Kormúthová nosí tenisky s vlastnými iniciálami. „Aj krok mám zrazu ľahší,“ tvrdí.

Moderátorku vyhodili z verejnoprávnej televízie pre rasistický status na sociálnej sieti a ona si myslela, že sa jej zrútil svet. Niekoľko mesiacov po tom, čo Kristína Kormúthová (30) prišla o prácu snov, prežívala temné obdobie.

Ale, ako sa hovorí, po každej búrke zase vyjde slnko. Tmavovláska si splnila svoju odvekú túžbu - zabŕdla do módneho biznisu. Výrobcu topánok v Partizánskom totiž oslovil jej štýl. „Bolo to spontánne. Firma, ktorá už dekády vyrába topánky, ma oslovila, či by som nechcela prepožičať svoje meno, myšlienky a nápady ich spoločnosti. Či mám chuť tvoriť niečo, čo tu ešte nebolo. Potom prišlo stretnutie a už sú na svete prvé tenisky,“ opísala nám Kormúthová začiatky v módnom priemysle.

Sivé: Prvé tenisku sú v sivej farbe, budú však k dispozícii v rôznych farbách.Foto: Archív K.K.

Pocit na nezaplatenie

Športové modely sú zatiaľ v štádiu vyvíjania. Biznismenka Kormúthová ich bude predávať cez svoj profil, chce vidieť, či sa ľuďom zapáčia. „Zatiaľ mám úžasný ohlas. Ľudia chcú výnimočné veci. Chcú sa líšiť. A to je to, čo im chcem dať. Pocit unikátnosti. Mať na teniskách vlastný odkaz, meno či svoje iniciály je podľa mňa perfektné,“ hovorí o špeciálnych kúskoch, ktorých cena sa bude začínať od stotridsať eur, v závislosti od použitého materiálu. Modely navrhuje moderátorka rôzne - trendové, klasické, ale aj odvážne. Viac však prezradiť nechce. „Nechajte sa prekvapiť,“ zasmiala sa.

Prototyp: Namiesto iniciálov KK si budú môcť zákazníci dať svoje písmená.Foto: Archív K.K.

Moderátorka si pochvaľuje, že v topánkach so svojím menom a priezviskom sa cíti výnimočná. A vraj aj krok je zrazu ľahší. Rada sa oblieka elegantne a podľa nej je ideálne mať ku krásnym šatám nohy v pohodlí. „Dnes sú tenisky novodobými ihličkami. Nosíme ich ku všetkému a ja nerobím výnimku. Som športovkyňa telom aj duchom,“ hovorí bývalá moderátorka športových správ.

„Milujem tenisky, sprevádzajú ma celý život. Opätky už nosím len sporadicky. Tenisky sa snažím navrhovať tak, aby sa v nich ženy cítili žensky. Aj z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že pocit, keď si obujete niečo unikátne, je na nezaplatenie.“


  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní