Porovnanie: Módny počin Patrika Rytmusa Vrbovského na začiatku kariéry (vpravo).

Pôjdete do kolien! Toto je najtrápnejšia Rytmusova fotografia, chýbajú mu už len sandále

Na tento štylistický počin z mladosti Patrik Vrbovský určite nie je pyšný.

Patrik Rytmus Vrbovský (40) radí medzi najznámejších hudobníkov. Raper okrem príjmu z hudby, zarába aj na vlastnom vydavateľstve, kde zastrešuje mladé talenty, založil si svoju značku oblečenia, ktorá mu - ako sám povedal - zarába neskutočne veľa peňazí. Jeho mikini vraj idú na odbyt.

Patrik Rytmus Vrbovský: Počas slávnostného odovzdávania cien SOZA 2017.
Patrik Rytmus Vrbovský: Počas slávnostného odovzdávania cien SOZA 2017.
Foto: MICHAL SMRCOK


Rytmus sa teda svojimi nadštandardnými príjmami nijako netají a rád sa prezentuje aj svojim luxusným šatníkom. S hrdosťou ukazuje značky, logá či tenisky za tisíc eur. Ale na tento štylistický počin z mladosti určite nie je pyšný. Kockovaná košeľa s krátkym rukávom, široké kapsáče a obnosené čierne tenisky len dokazujú, že Vrbovský začínal v zložitých pomeroch. Ale už vtedy, keď v garáži ešte nemal zaprkované milované Bentley, musel mať ne ruke povestné “hodziny“. Na ne si zrejme potrpel odjakživa.

Stokár

Raperovi netrvalo až tak dlho dostať sa na vrchol, potýkal sa s inými problémami. Tápal vo svojej identite. Najprv si zvolil prezývku Pa3k Metamorfolord, zapájal sa do diskusií, kde odsudzoval komerciu, ale nakoniec si na nej aj tak vybudoval kariéru. Neodmietol ani komerčný projekt Superstar.
Za svoj rómsky pôvod sa nehanbí, svojho času zverejnil dokonca snímky chodidiel svojej priateľky Dary Rolins s tým, že jej cigánske päty má rád.

Láska: Najprv sa skloňoval len marketingový ťah s ich partnerstvom.
Láska: Najprv sa skloňoval len marketingový ťah s ich partnerstvom.
Foto: Profimedia


Detstvo vraj nemal ľahké, vyrastal iba s mamou, otec ich opustil a tak skoro pričuchol k pouličnému životu. Drogy a alkohol ho ale nebavili. Dal sa na hudbu a chcel byť slávny. V začiatkoch spolupracoval s mnohými rapermi, ktorý na starého dobrého Rytmusa radi spomínajú.
Pamätnú fotografiu zverejnil hudobník Daniel Chládek známy pod menom Čistychov. Záber vznikol pred takmer dvadsiastimi rokmi pri nahrávaní piesne Reakcia mikrofónu. V tom čase ešte ani jeden z nich nemal žiadne tetovanie. Dnes sa pýšia desiatkami obrázkov na svojom tele. Rytmus si neváhal potetovať aj krk.

Začiatky

Rytmus sa už vo veľmi mladom sa stal tanečníkom pod taktovkou takých mien ako Fredy Ayisi alebo Karol Zajac. Dostal sa aj k rapu, najprv rapoval po anglicky, neskôr začal po slovensky. Rapoval napríklad s piešťanským raperom Money G, neskôr sa spoznal s raperom Davidom zo Senca. V tej dobe sa ako Pa3k Metamorfolord stal najlepším freestylerom na Slovensku.
V roku 1994 Rytmus vyhral freestylovú súťaž Bitka slov. David ho neskôr pozval na svoj projekt Zvuk ulice, na ktorého kompiláciách sa dnešný Rytmus objavil a postupne si získaval rešpekt svojím osobitým štýlom. Po neskorších nezhodách s Davidom zo Zvuku ulice odišiel a dal sa na sólovú dráhu. Spolupracoval so skupinami ako Názov Stavby a Trosky.


VIDEO Plus 7 Dní