Zuzanej Wittgruberovej, matke svojho syna Maxima, dlhuje Robo Beňo na výživnom 4 200 eur. Na Cigánsky Bašavel na Červenom Kameni prišiel bývalý markizák aj so synom.

Polepšil sa? Beňo trávil čas so synom, ktorému mesiace neplatil výživné

Po tom, ako politika a podnikateľa súdili za neplatenie výživného na syna, začal zrejme bývalý markizák sekať dobrotu.

Je to už viac ako tri týždne, keď sudkyňa Okresného súdu Bratislava III riešila prípad neplatenia výživného a odsúdila Roba Beňa zatiaľ neprávoplatne na osem mesiacov podmienečne. Ten za 15 mesiacov dlhuje svojej bývalej priateľke Zuzane Wittgruberovej 4 200 eur na výživnom na ich spoločného 14-ročného syna Maxima.

Svedomie?

Po verdikte súdu, ktorý Beňo označil za prekvapujúci, hoci musel o procese vedieť, keďže posielal vysvetľujúci list na súd, sa mu pravdepodobne ozvalo svedomie. Známa tvár sa totiž pred pár dňami objavila na festivale Cigánsky Bašavel na hrade Červený Kameň. Neprišiel sa tam prihovárať ľuďom, ale venovať svojmu dieťaťu.

A bol to práve syn, na ktorého celých pätnásť mesiacov nezaplatil ani euro a pre ktorého má opletačky so súdom a reálne mu hrozí osemmesačná basa. Priateľku Lenku, mladšiu o viac ako dvadsať rokov, aj s ročným synčekom zrejme nechal doma a so synom Maximom si užívali pánsku jazdu. Spolu si vychutnali strhujúce rytmy rómskej hudby a tanca.

Sociálne cítiaci

Roba Beňa si ľudia aj po rokoch spájajú s televíziou Markíza. Muž s dôveryhodným výrazom, ktorý pôsobil ako šéfredaktor publicistickej relácie Paľba, bojoval za občanov v ťažkých životných situáciách, bol hovorcom ministerstva hospodárstva, kandidoval na starostu bratislavského Nového Mesta a tiež na bratislavského župana. Vždy sa staval do polohy človeka so sociálnym cítením.

O to viac jeho vyjadrenia pre súd prekvapili. Zaskočili aj sudkyňu. Tá totiž pred vyrieknutím verdiktu prečítala všetkým prítomným Beňov pohľad na neplatenie výživného.

„Mám momentálne finančné problémy, lebo som investoval do firmy a peniaze sa mi zatiaľ nevrátili. Pani Wittgruberová býva v byte na Kolibe, ktorý získala vďaka mne, a pokiaľ má finančné problémy, môže byt predať a presťahovať sa do menšieho,“ prečítala sudkyňa vyjadrenie Roba Beňa.

Bývalý politik má na syna platiť mesačne 265 eur. Aj keď médiám tvrdil, že ho celá situácia zaskočila, fakt je, že Wittgruberovej na spoločného syna nedal ani euro od apríla 2012. „Nemuselo to dôjsť až tak ďaleko. Mohli sme sa dohodnúť na splátkach, ale nemala som možnosť, lebo mi nebral telefón. Tak som na neho podala trestné oznámenie,“ prezradila súdu sklamaná Zuzana, ktorá okrem iného robí maskérku v obľúbenom markizáckom seriáli Búrlivé víno.

Otec jej dieťaťa nezaplatil výživné určené súdom už 15 mesiacov, a tak dlhuje viac ako 4 200 eur. Sudkyňa bola nekompromisná. „Vyjadrenie o predaji bytu ma sklamalo, nečakala som, že človek v takomto postavení je schopný niečo také povedať,“ predniesla pred vyrieknutím svojho rozhodnutia sudkyňa.

„Obžalovaný Róbert Beňo sa odsudzuje na výkon trestu odňatia slobody na dobu osem mesiacov s podmienečným odkladom na dva roky,“ uzavrela. Beňo musí podľa verdiktu tiež uhradiť v skúšobnej lehote dlžnú sumu a riadne platiť výživné. Inak strávi za mrežami osem mesiacov. Mohol dostať až dva roky väzenia, sudkyňa však brala ohľad na to, že je netrestaný. Proti verdiktu súdu sa môže bývalý politik ešte odvolať.

Róbert Beňo, otec troch detí, zrejme neprežíva najlepšie obdobie. Jeho meno a dôveryhodnosť nedávny verdikt súdu výrazne naštrbil a zrejme si vstúpil do svedomia.

Čítajte viac:

Robovi Beňovi hrozí väzenie, na výživnom dlhuje tisíce eur


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní