Popíjal s milionármi: Pozrite sa, ktorí kontroverzní podnikatelia sa motali okolo vplyvného monarchu

Monacký knieža Albert II. strávil na Slovensku hodiny s vyvolenými podnikateľmi.

Monacký knieža, syn slávnej americkej herečky Grace Kellyovej a kniežaťa Rainiera III., navštívil Slovensko už niekoľko ráz. Po minulotýždňových utorňajších oficialitách s Andrejom Kiskom a Robertom Ficom strávil stredu vo voľnom tempe.

Sprevádzal ho Ficov blízky priateľ a sivá eminencia Smeru Miroslav Výboh, ktorý sa preslávil napríklad kauzou Pandur, v ktorej išlo o predaj obrnených vozidiel. Ako honorárny konzul Monackého kniežatstva sa od Alberta nepohol ani na sekundu. Bodaj by aj, keď do tejto funkcie investoval už toľko peňazí.

V pohotovosti: Na bezpečnosť monackého kniežaťa dozerali desiatky policajtov vrátane kukláčov.
V pohotovosti: Na bezpečnosť monackého kniežaťa dozerali desiatky policajtov vrátane kukláčov.
EMIL VAŠKO

Milióny eur nalial do bratislavského konzulátu i do svojej údajnej monackej rezidencie. Diplomatická imunita, ktorá s funkciou konzula súvisí, je nezanedbateľný bonus.

Umenie, šport aj víno

Slováci predviedli kniežaťu viaceré vychytené miesta krajiny. Po prehliadke múzea moderného umenia Danubiana prišiel na rad športový areál finančníka a jedného z najbohatších Slovákov Maria Hoffmanna v Šamoríne.

Zástupcovia olympionizmu: Albert sa vrelo rozlúčil s Antonom Siekelom, vpravo, a Františkom Chmelárom, vľavo.
Zástupcovia olympionizmu: Albert sa vrelo rozlúčil s Antonom Siekelom, vpravo, a Františkom Chmelárom, vľavo.
EMIL VAŠKO

Ten je zasa verejnosti známy korupčným škandálom v Karibiku. Albert, veľký fanúšik športu, bol vraj komplexom za sto miliónov eur nadšený. Hoffmann povodil knieža po stajniach, jazdiarňach, športoviskách i zázemí.

No najviac času, takmer tri hodiny, si užívali pobyt na terase Hoffmannovho hotela. Hoci je známe, že odfotiť monarchu s pohárom alkoholu je takmer nemožné, na Slovensku sa knieža zrejme pozabudol. Okrem obeda totiž Albert nepohrdol vínom a čaša sa blýskala v jeho ruke ihneď po príchode na terasu.

Prísne chránený

Ako člen Medzinárodného olympijského výboru si mal čo povedať s prezidentom slovenských olympionikov Antonom Siekelom a čestným prezidentom SOV Františkom Chmelárom, s ktorým sa vrelým objatím rozlúčil.

Pred hotelom zatiaľ čakala dodávka s kukláčmi a približne dve desiatky policajtov v uniformách i v civile. Ale to už nie je novinka - keď minister Kaliňák zabezpečuje pobyt zahraničnej osobnosti, v pozore je celý Policajný zbor.

Vianočné tipy na darček