Manželka Chestera (†41) z Linkin Park zverejnila posledné zábery speváka pred obesením.

Takto vyzerá depresia: Manželka Chestera (†41) z Linkin Park zverejnila posledné zábery speváka pred obesením

Koncom júla prebehla médiami zdrvujúca správa. Hudobný svet navždy opustil spevák kultovej kapely Linkin Park Chester Bennington. Jeho manželka teraz zverejnila krátke domáce video. Ide o posledné hodiny pred smrťou speváka.

„Môj nasledujúci tweet je ten najosobnejší, aký som kedy zverejnila. Chcem vám ukázať, že depresia nemá tvár alebo náladu,“ napísala na Twitter Talinda, manželka Chestera Benningtona. Krátko na to zverejnila 40-sekundové rodinné video. Posledné zábery frontmana kapely Linkin Park.

„Takto vyzerá depresia 36 hodín pred jeho smrťou. Tak veľmi nás miloval a mi jeho tiež,“ opísala Talinda. Ako vidieť na videu, Chester sa spolu so synom a rodinným priateľom smeje a užíva si domácu pohodu, nič nenasvedčuje tomu, že si o pár hodín siahne na život.

Speváka našli obeseného v jeho rezidencii v Los Angeles. Dlhé roky bojoval so závislosťou od drog, alkoholu a s depresiou.

[html]<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="sk"><p lang="en" dir="ltr">This is what depression looked like to us just 36 hrs b4 his death. He loved us SO much &amp; we loved him. <a href="https://twitter.com/hashtag/fuckdepression?src=hash">#fuckdepression</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/MakeChesterProud?src=hash">#MakeChesterProud</a> <a href="https://t.co/VW44eOER4k">pic.twitter.com/VW44eOER4k</a></p>&mdash; Talinda Bennington (@TalindaB) <a href="https://twitter.com/TalindaB/status/909079832700518402">16. septembra 2017</a></blockquote> <script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>[/html]

Zostalo po ňom šesť detí. Jedno z nich, 15-ročný syn Draven, v rámci Národného týždňa prevencie samovrážd zverejnil po smrti otca tri krátke videá. Apeluje v nich na ľudí trpiacich depresiou, aby vyhľadali pomoc a neubližovali si, píše Independent.

Chester bol dvakrát ženatý. Obesil sa dva mesiace potom, čo si rovnakým spôsobom siahol na život jeho kamarát, spevák skupiny Soundgarden, Chris Cornell (†52).

Chris Cornell, vľavo, a Chester Bennington boli veľkými priateľmi. Obaja si siahli na život. Obesili sa.
Chris Cornell, vľavo, a Chester Bennington boli veľkými priateľmi. Obaja si siahli na život. Obesili sa.
Foto: Youtube

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní