Lisa a Patrick: Rozdelila ich až jeho smrť.

Požehnal by Patrick Swayze manželke nový vzťah? Vieme, čo jej pred smrťou povedal

Lisa Niemiová, životná láska Patricka Swayzeho, sa znova vydá. Čo na to povedali priatelia dvojice?

Patrick Swayze, slávny najmä vďaka filmu Hriešny tanec, a Lisa Niemiová boli manželmi tridsaťštyri rokov. Rozdelila ich až smrť, Patrick v roku 2009 podľahol rakovine pankreasu.

Lisa, s ktorou sa spoznal ešte na škole, je dnes pripravená vstúpiť do ďalšieho pevného zväzku, na Vianoce sa zasnúbila. Reakcie Swayzeho priaznivcov sú rozpačité. Predpokladali, že Niemiová ostane na znak večnej lásky k zosnulému mužovi navždy sama.

Romantické Vianoce

Patrickovi Swayzemu diagnostikovali rakovinu podžalúdkovej žľazy v roku 2008. S chorobou bojoval rok. Lisa mesiac po jeho smrti prehovorila o ťažkej strate: „Keď sa ma zmocní smútok, cítim sa, akoby telo nebolo moje, ale cudzie,“ vyjadrila sa na ženskej konferencii v Kalifornii.

Patrickovu smrť znášala ťažko. Až po dvoch rokoch sa odhodlala sňať z prsta obrúčku, symbolicky sa oslobodiť spod ťažoby smútku. Keď do jej života vstúpil obchodník Albert DePrisco, neodmietla šancu na nový život. Päťdesiatosemročný klenotník Albert DePrisco ju požiadal o ruku na Štedrý deň.

Lisa a Albert sa k láske oficiálne priznali v októbri 2012. Ich spoločný známy vtedy naznačil, že obaja si prajú, aby sa ich vzťah „vyvíjal pomaly“. Priaznivci krehkej svetlovlásky Lisy sú radi, že po klenotníkovom boku žiari. V spoľahlivom druhovi našla oporu a nanovo uverila v šťastie. Termín svadby zatiaľ neoznámili.

Sľub

S Patrickom sa Lisa zoznámila, keď mala pätnásť, on o štyri roky viac. Chodili na strednú školu, ktorú viedla hercova matka Patsy, tanečnica a choreografka. Lisa študovala balet. Zosobášili sa v roku 1975. Swayze študoval tanec v New Yorku. Popri snímke Hriešny tanec bodoval i vo filmoch Duch, Bod zlomu, Donnie Darko.

Slávny príbeh sa dočkal pokračovania v roku 2004 pod názvom Hriešny tanec 2. Keď Swayze ochorel, Lisa sa o neho obetavo starala až do 14. septembra 2009, keď vydýchol naposledy.

Dôverný priateľ Niemiovej a Swayzeho sa z jej novej lásky raduje. „Aj Patrick by si to prial. Mal obrovský strach, že Lisa sa po jeho smrti zosype. Ležiac na smrteľnej posteli si od nej vymohol sľub, aby naďalej robila to, čo vie najlepšie - aby niekoho milovala.“

Dvojnásobná zrada

Hoci manželstvo Lisy a Patricka bolo aspoň navonok bez jediného škandálu, v novembri 2012 lásku k Swayzemu priznala herečka Kirstie Alleyová (62). V Entertainment Tonight prezradila veľké tajomstvo svojho života. V roku 1985 spolu nakrúcali historický seriál Sever a juh.

Alleyová prezradila, že to bola vášeň na prvý pohľad. Cítili sa navzájom priťahovaní „obrovskou silou“. Pokúsili sa jej vzoprieť, no nedokázali zabrániť vášnivej zaľúbenosti. Hoci podľa Kirstie spolu nespali, situáciu obaja vnímali ako zradu na svojich partneroch. On bol ženatý s Lisou Niemiovou, ona vydatá za Parkera Stevensona.

„Zamilovať sa do niekoho iného znamená, že riskujete manželstvo svoje aj to druhé. Hazardujete s nimi a to je dvojnásobne nedobré,“ domnieva sa Alleyová. Celé roky si nebola istá, či o tom Lisa vedela. Hoci sa herečky kamarátili, nikdy na to neprišla reč. Niemiová dokonca Alleyovú požiadala o príhovor na pohrebe milovaného manžela.

Čítajte viac:

Lisa Niemi, vdova po Patrickovi Swayzem, sa zasnúbila

Stvorení jeden pre druhého

Rok 2012 bol pre Lisu Niemiovú ťažký nielen pre priznané tajomstvo Alleyovej. Práve tri roky po smrti manžela Patricka Swayzeho našla v sebe dostatok sily, aby napísala knihu o jeho posledných mesiacoch na tomto svete s názvom Oplatí sa bojovať. To, že je pripravená na lásku a manželstvo, bolo známe už rok po Swayzeho smrti.

Podľa jej dôverníkov sa tak rozhodla plniť sľub manželovi. „Dúfam, že nie som z tých žien, čo by už nikdy nechceli žiadny iný vzťah. Rada by som znovu mala partnera. Celkom isto, absolútne. Ten most treba prekonať. Možno to zvládnem. Ktovie. Predstava, že by to tak mohlo byť, sa mi páči.“

S Albertom DePriscom sa zoznámila v roku 2012 na vlastnej narodeninovej oslave. Zoznámili ich spoloční známi. V nasledujúcich mesiacoch Lisa a majetný obchodník začali jeden druhého navštevovať v Kalifornii a na Floride. Jednoducho, preskočila iskra.

„Sú stvorení jeden pre druhého. Vezmú sa už na budúci rok,“ vyhlásil hneď na začiatku ich vzťahu spoločný kamarát. Zdá sa teda, že čas druhého manželstva pre ženu, ktorá podľa Patricka Swayzeho vie ľúbiť, prichádza.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní