„Ještě stoupám, nebo už je to pád?,“ pýtala sa Bélu Lucie Bílá v piesni Most přes minulost, ktorú skomponoval Ondřej Soukup.

Pravda o Lucii Bílej! Béla Bugár ju na svoju oslavu nepozýval

Ľudia
Štefan Novák

Na narodeninovom žúre šéfa strany Most – Híd Bélu Bugára (60), svietila pri najmocnejších mužoch našej politickej scény aj česká speváčka Lucie Bílá (52).

Nechala sa kúpiť ako darček pre oslávenca k jeho šesťdesiatke. Zdá sa, že aj u nás obľúbená umelkyňa je stále verná prezývke „Milovníčka prezidentov“, ktorú jej vymysleli české média po tom, čo najprv okázalo podporovala niekdajšieho českého prezidenta Václava Klausa a po jeho odvolaní, sa zas hlásila k súčasnému prezidentovi Milošovi Zemanovi. Ten jej už na svojej inaugurácii pobozkal ruku a neskôr od neho získala tiež vysoké štátne vyznamenanie. Najnovšie sa upriamila aj na slovenskú politickú scénu a kandidáta na prezidenta Bélu Bugára.

Už aj na Slovensku

Podarilo sa nám zistiť, že Lucie Bílá jedinečnú možnosť votrieť sa do priazne vplyvnému politikovi Bélovi Bugárovi, využila po tom, čo ju na jeho narodeninovú oslavu do vládneho bratislavského hotela Bôrik, pozval Bugárov mnohoročný priateľ, vplyvný šoubiznisový manažér Rudolf Héger. „Áno, bol to darček odo mňa,“ potvrdil nám Héger známy najmä zo spolupráce s ruským súborom Alexandrovci, ktorému robí manažéra pre celú strednú Európu. Práve on stojí aj za spojením Alexandrovcov a Lucie Bílej, ktorú prizval na ich turné ako hosťa. Honorár najpopulárnejšej českej speváčky za hosťovanie na verejných komerčných vystúpeniach je podľa našich informácií približne desaťtisíc eur, no v prípade, že si ju ako umelca objednáte na súkromnú oslavu, účtuje si sumu podstatne vyššiu. Je teda zrejmé, že šedá eminencia šoubiznisu Rudolf Héger, sa z úcty k priateľovi, matadorovi slovenskej politiky Bélovi Bugárovi, poriadne pleskol po vačku. Koľko však presne českej slávici za vystúpenie zaplatil, konkretizovať odmietol.

Bílá potešila, no zdravie je najviac

Hégerove veľkorysé gesto v podobe štedrého daru, oslávenec Béla Bugár veľmi ocenil. „Povedali mi, sadni si, teraz príde pre teba jedno prekvapenie. A prišla Lucie Bílá,“prezradil nám Béla za akých okolností si „prebral“ dar. Speváčka odetá v čiernom začala na halfplayback spievať pieseň Most přes minulost z muzikálu Johanka z Arcu. Pomalým krokom prikráčala až k stolu, pri ktorom sedel prekvapený, no vysmiaty Béla v spoločnosti svojej manželky Gabriely a prisadla si k nim. Politik sa tak dostal do situácie o ktorej môžu iní fanúšikovia len snívať. Jednu z najkrajších piesní Bílej repertoáru si vychutnal z bezprostrednej blízkosti. Okrem nej na veľkolepej oslave zaspievalo aj spevácke trio La Gioia, ktoré podľa našich informácií tiež objednal Rudolf Héger. Bugárovi stranícki kolegovia, Andrej Danko, Róbert Fico, rôzni ministri, ale aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa v sále plnej zákuskov a jedla samozrejme zabávali aj pri tónoch temperamentného čardáša, bez ktorého je maďarská oslava nemysliteľná. Béla so svojimi priateľmi žúroval do skorých ranných hodín. Ako nám povedal, dostal toľko darčekov, že ich dodnes nestihol všetky rozbaliť. „Ani neviem komu mám za ne ďakovať, pretože nie pri každom bola vizitka. Najväčšiu radosť mi ale vždy robia darčeky, ktoré sú kreatívne v tom zmysle, že ich niekto vlastnoručne vyrobí,“ prezradil nám exkluzívne. A čo si Béla Bugár k svojmu jubileu praje on sám? „No predsa zdravie a nielen pre mňa, ale aj moju rodinu,“vychŕlil zo seba. Keď sme sa ho spýtali, či si pri sfukovaní sviečok na narodeninovej torte neprial aj úspech v prezidentských voľbách, odvetil ono obligátne, že zdravie je najviac.


  • Štefan Novák
VIDEO Plus 7 Dní