Na posledných fotkách pred smrťou (vľavo) vyzerala pekne, bez líčidiel a mimo objektívu pôsobila zostarnuto a zanedbane.

Pravda o kráse Marilyn Monroe: Zanedbané telo, umelé zuby i prsia!

Ikonická herečka Marilyn Monroe bola pred smrťou zanedbaná žena, ktorá sa o seba príliš nestarala. O hviezde filmového plátna to povedal majiteľ pohrebného ústavu, ktorý videl herečkino obdivované telo po jej smrti.

Funebráci celebrít. Aj takým prívlastkom sa môže pýšiť dvojica Allan Abbott a Ron Hast, ktorá sa presadila v Hollywoode, hoci v trochu morbídnejšom priemysle ako je ten filmový.

Prvou brigádou mladíkov počas štúdia bolo doručovať na cintorín kvety a vence. Neskôr spolu založili pohrebnú službu v Hollywoode a dostali sa tak doslova do tesnej blízkosti veľkých hereckých hviezd. Väčšinou však až po ich smrti...

Na stole sa im napokon ocitlo aj telo, po ktorom – kým bolo ešte nažive – túžili mnohí muži. Po kráse, ktorej podľahli aj bratia Kennedyovci, však už nebolo ani stopy. A nespôsobil to len jeho posmrtný vzhľad.

Zanedbaná sexbomba

Piateho augusta 1962 v skorých ranných hodinách prišlo na policajnú stanicu v západnom Los Angeles hlásenie, že herečku Marilyn Monroe našli mŕtvu v jej dome na 1230 Fifth Helena Drive v Brentwoode.

Obhliadajúci lekár skonštatoval predávkovanie Nembutalom a smrť označil za samovraždu. Vyšetrovateľ naradil previesť telo. Správca cintorína Guy Hockett si všimol, že bolo v ranom štádiu posmrtnej stuhnutosti, ktorá zvyčajne nastáva šesť až osem hodín po smrti. Marilyn pritom bola podľa informácií mŕtva len tri hodiny.

Hockett doručil herečkine pozostatky do márnice. Privolali aj pohrebnú spoločnosť Allana Abbotta. „Keď sme odstránili prestieradlo, bolo takmer nemožné uveriť, že ide o Marilyn Monroe. Vyzerala ako veľmi priemerná starnúca žena, ktorá o seba príliš nedbá. Je zrejmé, že smrť ešte viac zhoršila už i predtým dosť zlý vzhľad. Bola na nespoznanie,“ spomína Abbott v knihe Pardon my Hearse.

„Po smrti sa vplyvom gravitácie krv usadí v najnižšom bode tela. Väčšina ľudí umiera ležiac na chrbte, takže nie je vidieť posmrtné škvrny. Marilyn zomrela tvárou dole, na tvári mala fialové fľaky a veľmi opuchnutý krk,“ dodáva. Hrdlo jej museli nazerať, aby opuch aspoň trochu zmizol.

„Mala kučeravé a dosť krátke vlasy. Zrejme dlhší čas neboli farbené, pretože tam bol veľký odrast. Prirodzená farba vlasov bola svetlo hnedá. Nohy si neholila najmenej týždeň, pery mala katastrofálne popraskané, zuby umelé. A zrejme dosť dlho zanedbávala aj manikúru a pedikúru,“ dodal o niekdajšom idole ženskej krásy majiteľ pohrebníctva.

Čítajte viac:

Prostitútka, žena mafiána aj manželkina sekretárka: Milenky J.F. Kenendyho

Bez nohavičiek, s umelými prsiami

Správca pozostalosti priniesol pre mŕtvu herečku oblečenie. „Marilyn vraj nenosila nohavičky a žiadne u nej ani nenašli. Tiež som si všimol, že medzi jej vecami je dvojica falošných pŕs. Videl som niečo podobné aj predtým, no tieto boli oveľa menšie, než aké som kedy videl.“

„To nevyzerá ako Marilyn. Čo sa stalo s jej prsiami?“ ozývalo sa okolo tela. Pokles hrudníka spôsobil rez počas pitvy, aj s umelou náhradou bol však stále plochý. Napokon jej podprsenku vypchali kusmi bavlny a medzi podprsenku a odev vsunuli falošné prsia tak, že to vyzeralo, akoby ich mala vlastné, pevné a bez bielizne.

Na hlavu dostala parochňu z filmu a mejkap vizážistu Allana „Whitey“ Snydera z nej urobil znova hviezdu. Hoci už mŕtvu. Vraví sa, že Snyder, ktorý herečku líčil do filmov, jej kedysi sľúbil, že ju upraví aj po smrti.

Marilyn pochovali vo Westwoode v zelených šatách od Pucciho a s obľúbeným šifónovým šálom.

A čo hollywoodsky pohrebák Allan Abbott? „Ľudia sa ma často pýtali, či nie je moja práca deprimujúca. Ak zvážim všetky okolnosti, rozhodne nie je nudná.“ A keď sa mu ktosi prihovoril, ako ide biznis, odpovedal s povestným šibeničným humorom: „Mŕtvo.“


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní