Čerství novomanželia: Keď sa videli prvýkrát, Patrik sa začudoval, koho už len do Markízy berú. Zlatica sa na prvé stretnutie nepamätá.

Prečo sa brali v kostole? Podrobnosti o svadbe Puškárovej a Švajdu

Nevestu Zlaticu Puškárovú si prišli obzrieť ľudia z Trnavy aj okolia. Prečo padla voľba práve na trnavskú Katedrálu sv. Jána Krstiteľa?

Viete, aká je to česť pre Trnavu - znelo v sobotu pred jedným z tamojších kostolov. Čakalo sa na najsledovanejšiu svadbu tohto šoubiznisového roka a stovky neznámych ľudí tu postávali už dlhú chvíľu.

„Čo zablúdila? Už sú pomaly štyri, veď ju nezosobášia,“ znervózneli domáci, keď už Patrik Švajda stál pred oltárom. Vzápätí si to pred vchod namierila špeciálna limuzína za 150-tisíc eur, na ktorej šofér očividne jazdil so zvýšenou opatrnosťou.

Dámy sa rozcítili a moderátorka Zlatica Puškárová, v čipkovanej bielej róbe, im vďačne kývala, ako keby prichádzala na kráľovskú svadbu, aké sme doteraz poznali len z televízie. „Zlatka má krásne šaty, ona má aj takú postavičku do toho,“ nadchýnala sa pani Jozefína, ktorá pre nevšedný zážitok pricestovala do Trnavy z neďalekej dediny.

No Markíza myslela aj na zvyšok Slovenska a živé prenosy zo svadby svojich dlhoročných tvárí vysielala v podvečernej Smotánke aj v Televíznych novinách.

Minulosť ho netrápi

Ženích Švajda nezažíval svadobnú premiéru, do chomúta vstupoval druhýkrát. Prečo až teraz v kostole, vysvetlil jednoducho. „Prvý raz som sa ženil na úrade. Keďže Zlatka aj celá jej rodina sú silno veriaci, a mne nič nebránilo, tak sa prispôsobím.“

Rozdiely v oboch svadbách však špecifikovať nechcel. „Mal som o dvadsaťtri rokov menej než dnes, nebudem to vôbec rozoberať,“ zahodil za hlavu minulosť.

Čo povedal na svadbu s Puškárovou Švajdov starší syn Patrik? Čo si o moderátorke myslí rodina ženícha? Čo sa dialo počas obradu a kto markizácky pár sobášil? Všetko o šoubiznisovej "svadbe roka" sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní