Deň aj noc: V plážových kluboch si prídu na svoje partychtiví návštevníci.

Prepychové plážové kluby na juhu Európy si zamilovali aj slovenské celebrity. Koľko ich to stojí?

Prepychové plážové kluby a juhu Európy si zamilovali aj mnohé slovenské celebrity. Vieme, koľko ich to stojí.

V lete je Európa nádherná najmä na juhu, prímorské oblasti ožívajú a do hotelov sa nahrnú oddychuchtiví hostia. Tí sú odhodlaní minúť za pár dní tisíce eur na miestach, ktoré sú takzvané „must be“. Čoraz viac v kurze sú hotely s plážovými klubmi, kde majú svoje ležadlo, uterák, vlastný stolík a čašníka, pripraveného splniť všetky potreby. So skvelou náladovou hudbou sú vychytené najmä tie na Azúrovom pobreží a v Španielsku.

V juhozápadnej Európe nájdete asi najviac rozmanitých klubov. Na Malorke, Ibize či v južnej Marbelle, kde si prezieravo zaobstaral dovolenkový dom napríklad podnikateľ a šéf slovenského športu Anton Siekel, sa neobjaví len tak hocikto. Siekel, ktorý figuroval medzi desiatimi najbohatšími Slovákmi, má nepochybne vycibrený vkus, takže o výbere destinácie nebudeme pochybovať.

Utajené zábery: POZRITE SA, ako to vyzeralo na SVADBE Rozborila a Novotnej

Byť videný

Plážové kluby sú ako stvorené pre návštevníkov, ktorí sa chcú zabaviť aj cez deň a nechce sa im na chladený drink a dobrú hudbu čakať až do večera. Návštevníci sa bavia s mojitom v ruke a výhľadom na upokojujúce vlny v sprievode rytmických tónov špičkových dídžejov.

Skrátka, miesto je ako stvorené na zábavu, no v zásade musíte dodržať istý „dress code“, aby ste zapadli. Na sebe by ste mali mať aspoň jednu hriešne drahú vec. Najlepšie, ak sú to plavky, ku ktorým doladíte plážovú tašku a exkluzívne šľapky. Ani nápadná pokrývka hlavy ešte nikoho neurazila.

Najotrasnejšie letné oblečenie? TOTO si nikdy neoblečte! varuje módny expert

Počas sezóny by ste si mali do klubu radšej zavolať a rezervovať si miesta, lebo veľmi ľahko sa môže stať, že sa dostavíte na miesto činu, kde túžite stretnúť svoj idol a dovnútra vás nepustia. Prípadne sa vám ujde iba miesto na sedenie niekde pri bare. Iný prípad je, ak ste v danom letovisku pečený- varený a personál vás už z diaľky víta. Takým klientom je nepochybne misska Denisa Mendrejová s partnerom Slavomírom Hatinom mladším, ktorí pravidelne lietajú na španielsky ostrov v Stredozemnom mori.

Pozrite sa, ako slovenská europoslankyňa rozhadzuje. Za slnečné okuliare minie tisíce eur

Párty v bielom

Neďaleko Hatinovho apartmánu na slnečnej Malorke sa rozprestiera jeden z najznámejších plážových klubov Nikki Beach. Sieť je známa honosnými večierkami, ktoré sa začínajú už cez deň a pokračujú do hlbokej noci. A veľakrát bývajú tematické.

Kam mieria politici na dovolenku? Chorvátsko, more aj „manželka rozhodne“

Najvychytenejšia je White Party (biela párty) alebo Red Party (červená párty). Čiže musíte byť oblečený v bielom alebo v červenom. Mendrejová s Hatinom si obľúbili biele večierky, na ktoré si vždy prizvú nejakých kamarátov. Lístok stojí okolo stopäťdesiat eur, no konzumné počas večera vyjde na oveľa viac. V zásade sa dá vystačiť s fľašou vína za štyridsať eur, no potom nečakajte pozornosť čašníka, keď všetci naokolo míňajú ako o život. Predbiehajú sa, kto zakúpi väčšiu fľašu šampanského a kto sedí pri okázalejšom stolíku. Jedenapollitrová fľaša magnum alebo pätnásťlitrový nabuchadnezzar za tritisícšesťsto eur nie je nič výnimočné. Cena je vysoká, ale ide o objem približne dvadsiatich štandardných fľiaš v jednej.

FOTO VNÚTRI Celebritná lekárka: Po rozchode - a bez nohavičiek?

Nikki Beach nájdeme aj vo francúzskom Saint-Tropez, kde si plážový klub na Azúrovom pobreží obľúbila milovníčka luxusu modelka Romana Škamlová. Tá v zimných mesiacoch preferuje najmä Dubaj, no v lete má rada aj európske destinácie a neváha sa tým pochváliť na sociálnych sieťach. A keď jej kroky náhodou nesmerujú na Azúrové pobrežie do žandárskeho mestečka, vídať ju v Monte Carle.

Kam cestujú Slováci najčastejšie na dovolenku? Chorvátsko to veru nie je

Samé krásky

Španielska Ibiza je synonymom letných večierkov a plážový hotel Ushuaïa je miesto, kde zábava dosahuje vrchol. „Sme útočiskom pre tých, ktorí dávajú prednosť noci pred dňom, pre tých, ktorí vstávajú poobede,“ hovoria o sebe. Takýmto heslom sa bezpochyby riadia aj párty ženy, dermatologička Alena Pallová a Eva Rezešová Džodlová, ktoré sa pred pár dňami vytancovali v tamojšom známom klube. Na tomto unikátnom mieste zažijete každý deň až do septembra svetových dídžejov, ako je David Guetta či Kygo. Víkendová noc tu v sezóne vyjde na tisícšesťsto eur. Ako sa hovorí, ťažko je žiť ľahko…

Hit tohto dovolenkového leta? Grécko!

Ibiza neopantala len celebritnú lekárku či manželku Júliusa Rezeša. Kaderník Paviel Rochnyak si zamiloval klub Beachouse Ibiza a Blue Marlin. Na plážovú posteľ sa vďaka jej veľkorysým rozmerom zmestia až štyria ľudia, no jeden deň si na nej poležíte za dvesto eur a viac. Ceny sa podľa rozmerov šplhajú do päťsto eur. V Blue Marlin sa však bez známostí a kontaktov k posteli v sezóne ani nedostanete. Klub si obľúbilo mnoho miestnych hviezdičiek, pravidelne sa tam objavujú známi zahraniční futbalisti či hudobníci.

Vianočné tipy na darček