Priniesie soška OTO novým majiteľom aj lepší plat? Pozrite sa, ako reagoval známy moderátor správ

Presne o týždeň sa dozvieme, ktoré televízne tváre získajú ocenenie v diváckej ankete OTO. Pocítia najpopulárnejší svoju popularitu aj na výplatnej páske?

Prebojovať sa medzi nominovaných na ocenenie OTO z verejnoprávnej televízie, ktorá plní iné poslanie než tie komerčné, nemusí byť až také jednoduché. „Neviem to presne posúdiť, ale pripisujem to stabilite na obrazovke,“ priznal nám moderátor večerného spravodajstva RTVS Ľubomír Bajaník (39), ktorý v Mlynskej doline pôsobí už od roku 2001. Ako nám však vysvetlil, nie je len tvár televízie, ale v prípade výnimočných udalostí robí aj redaktorskú prácu. Na obraze tak môže byť častejšie než mnohé známe blondínky z iných televízii.

Pocíti to na plate?

Ocenenie OTO je predovšetkým cenou prestíže, zvyšuje postavenie osobnosti v televíznej brandži. Odrazí sa však nominácia aj na jeho mesačnom príjme? Pozrite si, ako na túto otázku reagoval Ľubomír Bajaník.

Už učí budúce hviezdy

V každom prípade úspech Ľubomíra Bajaníka ocenia nielen v jeho domovskej televízii, ale aj študenti žurnalistiky. Tých totiž známy moderátor pripravuje na ich budúce povolanie. „Začal som si robiť doktorát na žurnalistike, kde mám na starosti mediálny ateliér. Nechcem, aby študenti sedeli v škole, ale nútim ich, aby prišli k nám do RTVS, kde majú dvere otvorené. A tam s nimi prechádzame celý deň, ako od rána do večera funguje spravodajstvo. Môžu si to odskúšať na vlastnej koži,” približil nám moderátor ďalšiu sféru, ktorej sa venuje, keď ho televízni diváci nevidia.

Prečítajte si

Bude vás zaujímať


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní