Pristihnutý Daniel Lipšic: Neuveríte, čím sa trmáca po bratislavských cestách!

Kto vie, či si ešte pred pár mesiacmi vedel čosi také vôbec predstaviť. A síce, že sa v rannej špičke bude ako bežný smrteľník tlačiť v preplnenej bratislavskej električke.

Stačil však jeden malý, zato však nesmierne tragický okamih a všetko je ináč. Po rokoch prejazdených buď v služobných limuzínach alebo v súkromnom vozidle zmenil bývalý opozičný poslanec národnej rady Daniel Lipšic (43) od základov svoje cestné návyky.

Lipšicova pravá ruka a známa tvár JOJ-ky: Vymienili si pikantné esemesky plné vášne?

Od nehody bez auta

Odvtedy, ako vlani v septembri v hlavnom meste zrazil chodca, ktorý ťažkým zraneniam podľahol, totiž za volant údajne nesadol. Prezradil to v rozhovore pre Denník N. Nuž a čuduj sa svete, zrejme aj pravdu hovoril. Lebo nášmu fotografovi sa podarilo Daniela Lipšica zachytiť čakajúceho na zastávke MHD, na ktorej následne nastúpil do preplnenej električky.

Po príchode preplnenej električky vyzeral trošku bezradný.
Po príchode preplnenej električky vyzeral trošku bezradný.
Foto: MICHAL SMRČOK

Stalo sa tak krátko potom, ako na jednom z bratislavských okresných súdov skončilo pojednávanie. Na ňom Lipšic ako advokát zastupuje l kontroverzného občianskeho aktivistu Martina Daňa v spore s exministrom bývalej Ficovej vlády Jánom Počiatkom.

Aj Daniel Lipšic musel ísť po nehode do nemocnice. Prečítajte si prečo.

Polícia nepokročila

Nuž a zatiaľ čo Daniel Lipšic, ktorého kedysi dokonca služobní vodiči na luxusných ministerských limuzínach vyvážali, to keď zastával post šéfa rezortu spravodlivosti a o čosi neskôr aj rezortu vnútra, si musel zvykať na nástrahy MHD, polícia mala tuhoť šetriť jeho nehodu. Stala sa vlani 19. septembra v neskorých večerných hodinách. Vtedy ešte poslanec parlamentu sa vracal z obchodného centra, kde si vraj bol nakúpiť šanóny na dokumenty, pričom podľa všetkého na prechode pre chodcov narazil do človeka. Išlo o 72-ročného Emila K., ktorý ťažkým zraneniam po prevoze do nemocnie podľahol.

Po príchode preplnenej električky vyzeral trošku bezradný.
Po príchode preplnenej električky vyzeral trošku bezradný.
Foto: MICHAL SMRČOK

Polícia, aj napriek tragédii, vodičský preukaz Lipšicovi po nehode neodobrala. Dôvod na to vraj nebol, keďže vodič sa na mieste podrobil dychovej skúške a tá bola negatívna. Podľa tohto zistenia sa teda v čase krátko po nehode nedopustil žiadneho dopravného priestupku.

Lipšic má za sebou ďalší škandál. Na adresu Radičovej adresoval hrubé slová

Všetky ostatné relevantné odpovede už musí zodpovedať až znalec. Ak sa preukáže, že išiel rýchlejšie ako je maximálna povolená rýchlosť, alebo to, že bol dôchodca v čase nárazu na priechode pre chodcov, či iné závažné porušenie dopravných predpisov, Lipšic by o vodičský preukaz okamžite prišiel.

Foto: archív

Ale ako nám dala polícia aktuálne vedieť, znalecké posudky sa stále vyhodnocujú. Exposlanec tak stále nie je obvinený zo žiadneho skutku a zrejme disponuje aj vodičákom. Vozí sa však v električke. Aspoň si vyskúša, ako žijú bežní ľudia. Napokon, aj takéto cestovanie má svoje čaro.


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní