Puškárovej a Švajdovi doma rastie futbalista.

Puškárová má doma futbalistu: Hamšíka vo všetkom napodobňovať nemusí

Zo syna Zlatice Švajdovej-Puškárovej je už zdatný futbalista, no účes na Hamšíka mu nechce dovoliť.

Ako nejedna domácnosť aj Švajdovci žili v posledných týždňoch majstrovstvami Európy vo futbale. Sledoval ich nielen Patrik, ale aj šesťročný syn moderátorskej dvojice.

Leo už rok na ihrisku tvrdo trénuje a chce byť raz taký dobrý hráč ako jeho dva vzory. „Má veľmi rád Marka Hamšíka a Lionela Messiho. Ten síce na majstrovstvách nehral, ale nedávno sme boli v Barcelone a tam počas zápasu na Nou Campe ani nedýchal,“ prezradila Zlatica Švajdová-Puškárová.

Rodina žije futbalom: Vybehli si dokonca na zápas do Španielska.
Rodina žije futbalom: Vybehli si dokonca na zápas do Španielska.
Foto: archív Z.P.

Rodina žije futbalom: Vybehli si dokonca na zápas do Španielska. Foto: archív Z.P.

Náruživý športovec

Blondínkin syn okrem futbalu sa venuje už rok hokeju a hráva tenis. Zatiaľ je vo veku, keď sa iba rozhoduje, čo si vyberie a bude naplno trénovať. Futbalom je malý Leo očarený a zatiaľ sa ho neplánuje vzdať. Okrem správneho účesu riešia starostliví rodičia nálepky, ktoré isto poznajú v mnohých rodinách.

„Neuveriteľné, ako už aj škôlkari prepadli atmosfére majstrovstiev Európy. Mnohí majú oficiálny zošit, kde zbierajú nálepky futbalistov. Určite to poznajú viacerí rodičia, my už asi mesiac nerobíme nič iné, len nakupujeme, meníme a lepíme futbalistov,“ zasmiala sa blondínka.

Okrem obrázkov túži jej syn po výstrednom účese, aký nosí náš známy futbalista Marek Hamšík. Na „číro“ si však bude musieť ešte chvíľu počkať. „On by aj chcel, ale mamka nechce,“ zasmiala sa moderátorka, ktorá zatiaľ namiesto strihania svojmu synovi vlasy nagéluje.

Futbalom je malý Leo očarený a zatiaľ sa ho neplánuje vzdať.
Futbalom je malý Leo očarený a zatiaľ sa ho neplánuje vzdať.
Foto: ITALIA SOCCER CAMP

Leo je futbalom nadšený. Foto: Italia Soccer Camp

Zohratí

Spolu so synom si Zlatka nedávno zahrala futbal na trávniku bratislavského štadióna. Nacvičili si zopár prihrávok a striel na bránu. Málokto tušil, že aj televízna tvár sa vie s loptou obracať. „Každý šport robím o život, takže občas sa mi podarí aj náhodný gól. Keďže mám okolo seba v rodine najmä chlapov a chlapcov, často si spolu kopeme,“ nabonzovala ich rodinnú športovú aktivitu.

Syn Zlatice Puškárovej však zrejme po známych rodičoch trpezlivosť s medializáciou nemá. Na trávniku sa počas zápasu v tábore Italia Soccer Camp radšej venoval lopte ako pózovaniu pred fotoaparátom.

„Tieto sprievodné veci ho očividne otravujú. Má svoj svet a fotky na počkanie ho bavia iba chvíľu,“ ozrejmila Zlatica Puškárová netrpezlivosť svojho syna.

Hráči: Moderátorka so synom Leom si už vedia kvalitne nahrať.
Hráči: Moderátorka so synom Leom si už vedia kvalitne nahrať.
Foto: ITALIA SOCCER CAMP

Spolu si vedia kvalitne nahrať. Foto: Italia Soccer Camp

Nepózuje a nekritizuje

Oveľa viac ako perfektný záber chce malý Leo vyhrávať a strieľať góly. „Často mu hovorím, že jeho vášňou sú víťazstvá. Stále chce vyhrávať. Nikdy by som ho nasilu netlačila do športu, ale má v sebe neskutočnú chuť. Futbal hráva s kamarátmi a s tatkom na dvore.

Na Slovane hral s nami exhibičný zápas a keď vám taký malý človiečik oznámi ,mami, chcem prebrať zodpovednosť, idem kopať penaltu‘, skoro som od smiechu odpadla. Nedávno si dokonca trénoval víťazné gestá, keď strelí gól,“ dozvedeli sme sa.

Fandili Nemcom

Počas majstrovstiev Európy sa u Švajdovcov po vypadnutí Slovenska fandilo Nemecku. „Som veľký fanúšik a majstrovstvá sme si užívali naplno aj kvôli Leovi, pretože ovláda takmer všetko. Rieši kombinácie, taktiku, hráčov, komentuje pred nami zápas. Športový komentátor je krásna, tvorivá, aj keď náročná práca. Možno raz pôjde týmto smerom,“ hovorí Puškárová.


VIDEO Plus 7 Dní