Idylka: Iveta Radičová s Mariánom Balázsom, mladším takmer o desať rokov, tvorila harmonický pár.

Radičová chce ísť do zahraničia. Vezme so sebou aj Balázsa?

Expremiérka Iveta Radičová začala chodiť do spoločnosti bez partnera. Zisťovali sme, prečo.

Na nedávnu módnu prehliadku dorazila Iveta Radičová bez svojho milého. „Pán Balázs a móda? Viete si to predstaviť?“ zažartovala po otázke, kde ho nechala. No u expolitičky, ktorá čoraz viac času trávi v zahraničí, to začína vyzerať, že prežíva vzťah na diaľku.

Chýbali si

S bývalým františkánskym kňazom a exporadcom Mariánom Balázsom sa Iveta Radičová dala dokopy, ešte keď pôsobila v politike. Zoznámili sa však dávno predtým - vďaka expremiérkinmu dnes už zosnulému manželovi Stanovi Radičovi. Pár tvoria približne dva roky, no Radičovej plány do blízkej budúcnosti sa týkajú práce a cestovania.

Momentálne sa chystá do Spojených štátov a Švédska. Do zahraničia nemá v pláne svojho partnera brať, pretože má vraj každý svoje povinnosti a záujmy. Údajne im to takto vyhovuje. Nebolo to však vždy tak. Pred rokom prezradila, že sa od seba nechcú vzdialiť. A to išlo iba o východné Slovensko, kam sa chcel Marián Balázs odsťahovať.

„Keď na prelome leta padla otázka, či sa vracia do Košíc a ako si vlastne zariadi život, nastal bod zlomu. Uvedomili sme si, že jeden druhému budeme nesmierne chýbať,“ tvrdila Radičová. Zdá sa, že teraz už odlúčenie znášajú lepšie.

Bez priateľa: Vraj ho móda neinteresuje. Po odchode z politiky však vymenila šatník aj Iveta Radičová. Údajne si hneď kúpila troje riflí. Foto: Martin Domok

Vzťah na diaľku

Po odchode z vrcholovej politiky sa bývalá premiérka vrátila k svojmu pôvodnému povolaniu, a to pedagogickej činnosti. Prednášala na Slovensku, ale aj na prestížnej univerzite v Oxforde.

„Odprednášala som tam trimester. Dokončujem výskumnú úlohu, ktorú tam mám rozbehnutú, a o pár dní odchádzam do Spojených štátov. Potom ma čaká Cambridge, neskôr Švédsko a tak. Časový nápor je rovnaký ako v politike, ale možno spätná väzba je úplne rozdielna a dodáva chuť a energiu,“ prezradila.

Zaujímalo nás, či ju na zahraničných cestách bude sprevádzať aj jej priateľ Marián Balázs, alebo takéto odlúčenie hravo zvládajú.

„Je trpezlivý a neuveriteľne pokorný človek, ktorý sa určite teší na každý môj návrat. Má svoje záujmy, svoju prácu a ja mu nechcem vnucovať svoj spôsob života. Nemyslím si, že ho mám so sebou brať ako malé dieťa. To by bolo urážlivé, až nevhodné. Má naozaj svoj život, svoje priority a sme v takom kontakte, v akom chceme byť,“ povedala Radičová neurčito.

Odchod jej prospel

Módnu šou, na ktorej sa ukázala, si bývalá politička vychutnala v sprievode herca Štefana Skrúcaného a jeho partnerky Eriky Judínyovej. Modely sa Ivete Radičovej páčili, ale modelky by vymenila.

„V každej sekunde mám potrebu dať im jesť. Ako kráčali, tak som ich chcela okamžite pozvať na večeru a dobre ich nachovať. Proporcie modelky by mali byť také prirodzene krásne, aby vyzerala zdravo. Úprimne poviem, keby ste mi dali na výber niektorý z modelov, ktoré predvádzali tie veľmi tenulinké modelky, alebo dva krémeše, tak to budú dva krémeše,“ vyznala sa blondínka, podľa ktorej stoja práve krémeše za jej súčasným vitálnejším výzorom.

„Teraz vediem iný spôsob života, v ktorom si môžem dovoliť oveľa viac relaxačných a uvoľňujúcich aktivít. V politike som prežívala denne pätnásť a niekedy aj viac hodín permanentnej zodpovednosti a rozhodnutí. Niektoré pod časovým stresom, niektoré nie, ale je to obrovský kolotoč, z ktorého nemáte šancu ani na chvíľku vystúpiť.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní