Zaujala: Iveta Radičová vyzerala na krste knihy Únos výborne.

Radičová krajšia ako kedykoľvek predtým. Napriek trápeniu

Elegantné červené šaty, široký úsmev a iskra v očiach. Expremiérka Iveta Radičová (60) včera na krste knihy novinárky Ľuby Lesnej doslova zažiarila. V súkromí to má teraz pritom náročné.

Radičová prišla na krst aj s partnerom Mariánom Balázsom, ktorý akciu moderoval. Obaja pôsobili šťastne. „Odpovedala by som, že sa mám skvele, ale nebola by to pravda. Dcérka prišla v dôsledku veľkého požiaru o strechu nad hlavou a ja to s ňou prežívam, snažím sa byť nápomocná a stále si opakujem tú istú vetu: Oni to prežili. Teším sa, že sú so mnou, ale nie je práve príjemná situácia,“ prezradila nám Radičová, keď sme sa pýtali, ako sa má.

V bytovke v Chorvátskom Grobe, kde má byt jej dcéra Eva začala kvôli elektrickému skratu začiatkom augusta horieť strecha. „Ani osem požiarnickych áut to nedokázalo uhasiť. Oni boli chúďatá dve hodiny späť z dovolenky. Šťastie v nešťastí je, že to nebolo v noci a stihli z bytu utiecť,“ hovorí bývalá premiérka a dodáva, že sa snažia krok za krokom zrekonštruovať totálne zničené bývanie jej dcéry, ktorá teraz býva u nej.

Krstila kešu orieškami


Iveta Radičová bola krstnou mamou knihy Ľuby Lesnej s názvom Únos, ktorá je o udalostiach súvisiacich so zavlečením Michala Kováča mladšieho do zahraničia. Knihu pokrstila kešu orieškami - práve kvôli vyjdreniu súčasného ministra vnútra Roberta Kaliňáka o dobe kešu.

A čo si myslí o zrušení amnestií? „Vždy radšej neskoro ako nikdy. Aj moja vláda predkladala zrušenie amnestií a bolo to potrebné. Nemôžete budovať právny štát, keď na pleciach nesiete takéto pošliapanie spravodlivosti a právneho štátu. To, či to nakoniec povedie aj k trestu, je druhá otázka. Ale podstatný je odkaz, že nie je možné takto kriviť spravodlivosť a šliapať po nej,“dodáva Radičová.