Celebritné: Najstaršie z troch štrkových jazier v Dunajskej Lužnej priťahuje prominentov.

Raj celebrít v Dunajskej Lužnej: Zabývali sa neďaleko Harabina

Známi muzikanti našli raj na zemi, zabývali sa hneď vedľa Štefana Harabina.

Exotika im nechýba. Len čo ráno otvoria oči, kochajú sa výhľadom na blankytne modré jazero. Po kúpeli v priezračnej vode sa im hneď lepšie začína deň. A keďže nemusia na ôsmu do práce, netrápia sa ani pre dopravnú špičku, ktorá každé ráno ochromí cesty do Bratislavy. Takto šikovne si život zariadilo hneď niekoľko slovenských muzikantov. Pri jazere vzdialenom pár minút cesty od hlavného mesta si blízko seba zaobstarali dvojpodlažné vily. Dnes si v Dunajskej Lužnej doslova vidia do okien. Prominenti by si pri pláži nažívali ako idylickí susedia - keby sa pred pár týždňami dvaja z nich nerozišli.

Útočisko po rozvode

Poklad pri jazere Malé Košariská objavila najprv speváčka Lenka Rakárová (35). Ešte ako manželka Alexandra Salmanova, ktorý neskôr putoval za mreže za podplácanie. „Asi pred desiatimi rokmi som zistila, že pri Bratislave existuje niečo také. Robila som prvé aj posledné, len aby som tu mohla získať bývanie. Aj sa mi to podarilo,“ priznala sa Lenka. Klímu nakoniec zmenila po tom, čo odsúdenému manželovi prišla na neveru a požiadala o rozvod. Dvojpodlažný dom, ktorý si pred dvoma rokmi v Dunajskej Lužnej vyhliadla, však neskončil v jej vlastníctve. V očakávaní rozvodového konania ho radšej napísala na osobu, ktorej dôverovala. Teda na svojho manažéra a priateľa Jána Čižniara (32), s ktorým sa medzitým zblížila. Oficiálne sa tak stal majiteľom vily, aké sa v tejto lokalite dnes predávajú v rozmedzí od 200- do 300-tisíc eur.

Ešte v máji sa LeRa, ako znie Rakárovej umelecké meno, spokojne fotila pri rovnakom objekte ako jej priateľ. Zverejnila fotografiu so zhrdzaveným vodným bicyklom, ktorý Čižniar s kamarátmi vytiahli z dna jazera. No o pár týždňov už partneri zjavne išli od seba. Hudobník, známy z kapely Horská chata, podľa kuloárnych rečí svoju milú jednoducho vyhodil z jej vlastného domu.

Muzikálová speváčka nestratila duchaprítomnosť a rýchlo si našla nový dom - na opačnej strane toho istého jazera. A teraz vidí svojmu ex priamo do dvora. „Život priniesol takúto situáciu, tak som sa nejako musela zariadiť. Objavila som dokonca krajšie bývanie, len je to, bohužiaľ, podnájom,“ povedala Lenka Rakárová, ktorá „starý“ dom svojho času pozabudla prepísať na seba. Urobí to za ňu teraz jej ex? „To by človek očakával, ale evidentne to tak nie je. Asi to tak ani nebude,“ hovorí Rakárová, ktorá pravdepodobne celú vec poženie na súd.

Medzi mlynskými kameňmi?

Isté je, že od vody speváčku nikto nedostane. „Je to tu fantastické. Ráno si najprv zabehám, idem na prechádzku so psom a potom si zaplávam. Neskôr pracujem, znovu si zaplávam a zase pracujem. Lebo tu sídli aj moja agentúra. A večer idem na koncert,“ približuje svoj životný štýl. Pri jazere našla, ako hovorí, podmienky na kreatívnu prácu a relax zároveň. „Stále je to blízko Bratislavy. Navyše nie som viazaná inou prácou, ktorá by ma nútila jazdiť v rannej špičke. Takto to mám iba desať minút do mesta. Ešte komfortnejšie je, že pešo som za dve minúty na vlakovej stanici. To budem využívať hlavne počas divadelnej sezóny, od septembra určite cestujem vlakom.“ Cez zimu sa zase LeRa preháňala na zľadovatenej ploche s hokejkou v ruke. „Keď sa na jazere dá korčuľovať, plnohodnotne hrávame hokej. Kedysi som súťažila za dorastencov.“

K hokejovej partii sa poslednú sezónu možno pridal Lukáš Adamec (30). Vlani si totiž spevák a moderátor kúpil dom priamo cez ulicu. Z rodných Košíc sa tak presídlil do Nových Košarísk, ako sa tejto časti Dunajskej Lužnej hovorí. „Ale Košičanom zostanem do smrti,“ podotkol spevák, ktorý nie náhodou spolupracuje s Jánom Čižniarom. Práve basgitarista ho na exkluzívnu oblasť upozornil. „A teraz, keď treba, samozrejme, cvičíme spoločne. Je výborné mať pri sebe niekoho, komu verím a koho mám rád,“ dodal Adamec veľavravne.

No pri zmienke, že vzťah jeho susedov nedávno načisto stroskotal, sa spevák predsa len zháčil. „K tomu sa ja absolútne nechcem vyjadrovať,“ reagoval zrejme preto, že dnes stojí medzi dvoma mlynskými kameňmi.

Na druhej strane, Lukáš Adamec si lokalitu, kde dnes žije, nevie vynachváliť. „Páči sa nám tu s rodinou veľmi. Po prvé voda a po druhé vidiek, čo je pre deti veľmi fajn. Takmer každý deň si idem zaplávať. Už to nie sú výkony ako kedysi, keď som hrával vodné pólo. Ale snažím sa,“ zasmial sa.

Kto najviac žúruje?

Kto sa nemusí trápiť žiadnymi starosťami, je jednoznačne Majk Spirit (32). Známeho rapera často vídať v susednom dome, ktorý mu však nepatrí. Pred niekoľkými rokmi si veľkolepú vilu zaobstarali jeho rodičia, no podľa našich informácií v nej hiphoper trávi podstatnú časť leta. „Lukáš Adamec tu má trvalý pobyt aj s celou rodinou. A Majk Spirit sem chodieva len žúrovať,“ dozvedeli sme sa na mieste.

Podľa rodinne založeného speváka to rozhodne také horúce nie je. „Akože žúry… Ja by som to ani tak nenazval. Všetci sú tu v pohode. Len čo padne desiata, je tu ticho. Žiadny cirkus,“ ubezpečoval nás Lukáš, ktorý sa s bohémskym raperom pozná zbežne, lebo ich nespája spoločný hudobný žáner. „Ale vlastne žúrujeme tu všetci,“ dodala zase Lenka Rakárová.

Bývať v Harabinovom tieni

Pri jazere v Dunajskej Lužnej sa udomácnil aj Štefan Harabin. Bývalý šéf Najvyššieho súdu SR síce nežije priamo pri pláži, ale k vode to má skutočne na skok. Pozemok s rozostavanou stavbou si tu s manželkou Gabrielou kúpili v októbri 2009 za 65 400 eur.

„Ešte som ho tu nestretol. Len mi niekto hovoril, že ho videl,“ povedal nám jeden z jeho prominentných susedov.

Čítajte viac

Vianočné tipy na darček