Taká obyčajná návšteva: Kým sa stretnú osobnosti ako Marika Gombitová a Karel Gott, trvá to mesiace, ba aj roky.

Rande Gotta a Gombitovej sa opäť presúva. Na neurčito

Sľubujem, že počas mojej ďalšej návštevy Bratislavy sa s Marikou Gombitovou rozhodne stretnem! - tieto slová vyriekol Karel Gott ešte pred troma mesiacmi.

Česká hviezda sa mala stretnúť so slovenskou divou v jej bratislavskom byte a predebatovať hudobnú spoluprácu, no dve najväčšie osobnosti českej a slovenskej popovej scény plány na poslednú chvíľu zrušili. Maestro všetku vinu vzal na seba a médiám rozposlal svoj sľub v oficiálnom vyhlásení. Odvtedy meral cestu do Bratislavy minimálne trikrát, no míting stále neprebehol.

Pravá chvíľa

Do nášho hlavného mesta si Karel Gott preukázateľne odskočil ešte pred Vianocami. V bratislavských ateliéroch nakrúcal vianočné vydanie Modrého z neba. Podľa našich informácií sa vtedy na Slovensku príliš nezdržal, prišiel na otočku, a preto ho nesprevádzal ani jeho tajomník a pravá ruka Jan Adam.

Druhý raz sa u nás objavil takisto v decembri na nakrúcaní silvestrovského vydania relácie Nikto nie je dokonalý, no a do tretice pred vyše týždňom, keď spieval diplomatom na prestížnom plese ministerstva zahraničných vecí. Pre snehovú kalamitu však uprednostnil dopravu vlakom, takže bol u nás pravdepodobne odkázaný na slovenských organizátorov.

Ani raz, ako ešte koncom októbra avizoval, nezbehol k Marike Gombitovej ani len na krátku návštevu. „Zatiaľ nedozrela tá pravá chvíľa,“ vysvetľoval nám Gottov tajomník Jan Adam a sľuboval, že až stretnutie prebehne, dá všetkým médiám vedieť. „Poskytneme zo stretnutia aj fotografie. Dohodli sme sa však, že dovtedy nebude ani jedna strana k tomu nič hovoriť,“ dodal. Podobne zaregovali aj v „tíme“ Mariky Gombitovej, podľa speváčkinej kamarátky Andrey Pakesovej sú s českou stranou zatiaľ len v telefonickom kontakte.

Január 2013: O polnoci u nás vystúpil na diplomatickom plese, našiel si čas i na rozhovor s ministrom zahraničia Miroslavom Lajčákom a jeho ženou Jarmilou. Foto: MZV SR

Chcú pokoj

Obe hviezdy, ktoré sa poznajú ešte zo sedemdesiatych rokov, sa nevideli dlhé roky. Karel Gott ani po sedemdesiatke nezľavuje z pracovného tempa, Marika pripútaná na vozíček trávi celé dni vo svojom byte a na verejnosti sa neukázala desať rokov.

„Dlho som si prial stretnúť sa s Marikou, len sa mi nedarilo na ňu zohnať spojenie. Preto ma potešilo, keď sa môjmu tajomníkovi Honzovi Adamovi ozvala Marikina manažérka Eva Kožejová, že Marika prežíva momentálne nesmierne šťastné obdobie, usilovne komponuje a rada by mi niektoré zo svojich piesní ponúkla,“ priznal verejne Gott, ktorý Gombitovú uznáva aj ako hudobnú skladateľku.

„V roku 1987 pre nás napísala dueto Neznámy pár a dodnes som presvedčený o tom, že keby ho niektoré zo slávnych hviezd naspievali po anglicky, bol by to svetový hit,“ spomínal s tým, že s Marikou sa stretnú, až keď obom budú hviezdy viac priať.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní