Raper v civile: V mikine, ale s nápadnými okuliarmi a hodinkami za niekoľko tisíc eur.

Raper Ego žije dva životy. Prečo skončil v base?

Michal Straka alias Ego sa medzi rapermi nestratí, nevzdal sa však ani právnickej kariéry. Tvrdí, že mu to pomáha udržať si nadhľad. Ako vychádza s Rytmusom?

Sú to kontrastné svety. Jeden je naškrobený a druhý je uvoľnený, - hovorí Michal Straka. Cez deň pracuje ako právnik a po nociach ho mládež pozná pod menom Ego. Známemu raperovi sa bežne stáva, že klienti ho spoznávajú a občas jeho tvorbu komentujú. Nemá však pocit, že by mu to kazilo renomé.

„Prelína sa to, ale je to zábava. Mám rád, keď môžem prekvapiť. Niekedy je ťažšie zvládať to, ale myslím, že mi to pomáha udržiavať si nadhľad,“ konštatuje vyštudovaný právnik, ktorý sa kedysi v undergrounde hral na stoku. No rodičia mu nedovolili rebelovať na všetkých frontoch.

Týždeň v base

„Rodičia ma vždy tlačili do štúdia, to je najpodstatnejšie. Škola rozvíja vedomosti, kreativite vás naučí život. Moji rodičia boli skvelí. Vždy mi hovorili - študuj, ináč si v živote ani neškrtneš,“ prezrádza a vraj si ani nespomína, že by sa mu „jeho ľudia z ulice“ za to posmievali.

„Nemôžete odsudzovať niekoho za to, že počúva svojich rodičov. To nemá logiku. Nemôžem hovoriť, že som trpel,“ dodáva tridsaťročný hiphoper, ktorý sa nedávno stal ambasádorom nového študentského projektu. A to nechýbalo veľa, aby skončil naozaj zle. Keď ho zlákali grafity, za oceánom, kam vycestoval, sa dostal do konfliktu s mužmi zákona.

„Robil som grafity v mene slobody. V Kanade ma zatkli. To som bol ešte mladistvý. Strávil som týždeň vo väzení,“ priznal sa. S odstupom času vidí, že to bola chyba. „Grafity boli jeden zo štyroch hiphopových elementov, a keďže som to už nemohol robiť, lebo to vlastne nič nedáva, iba berie, tak som si povedal, že to, čo mi je z hiphopu najbližšie, je rap. Tak sme začali rapovať.“

Z dvoch svetov

„Som rád, že rodičia ma dotlačili, aby som si spravil školu. Čo chcete v živote robiť, zistíte až po nej. Intelektuálne ma to obohatilo,“ prezradil, hoci jeho kamarát a spolukapelník raper Rytmus sa ledva vyučil za kuchára-čašníka. „Paťo teraz poškuľuje po medicíne,“ zasmial sa. „Viem, že sa o to zaujíma a stále mi dáva nejaké tipy.“

S Patrikom Vrbovským ho však spája i iný cieľ. Aj Ego s manželkou túžia po potomkovi. „Chystáme sa na rodičovstvo a je mi jedno, či budeme mať dievča, alebo chlapca,“ dodáva Ego, ktorý si pri svojom imidži najväčšmi potrpí na dobré autá, upravené vlasy a dobrú fyzickú kondíciu.

Zatiaľ čo Rytmus stavia dom v Prahe, Ego zostáva v Piešťanoch. „Asi to tam mám rád. Nemôžeme všetci opustiť rodné mestá. Kto sa bude o ne starať? Mám plán postaviť si tam raz dom.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní