Nesťažuje sa: „Keď už mi Boh nadelil tie kilá, som mu vďačná, že k nim mám aj výšku a súmernú postavu,“ teší sa.

Renáta Názlerová zo Súdnej siene chudne. Prečo môže jesť aj v noci?

Žena má mať podľa Renáty Názlerovej zo Súdnej siene poriadnu „prdel“, stehná, brucho aj prsia. Bucľošky uprednostňuje aj jej syn.

Jedna z hlavných predstaviteliek relácie Súdna sieň Renáta Názlerová nie je žiadna suchárka. Má niekoľko tetovaní, holduje bojovým športom, je mediátorka, zaoberá sa mágiou, veštením a verí v reinkarnáciu.

V minulom živote vraj ako francúzsky diplomat žila promiskuitným životom, preto je v súčasnosti mimoriadne zaťažená na svoju rodinu, ktorú živí. „Nemáme to jednoduché. Manžel je na invalidnom dôchodku a syn trpí viacerými poruchami učenia,“ tvrdí.

Tučibomba makarón

Renáta Názlerová kedysi spoluzakladala prvé porevolučné noviny Zmena, neskôr štrnásť rokov pracovala v banke, odkiaľ ju prepustili pre nadbytočnosť. Je však presvedčená, že v skutočnosti to bolo preto, lebo sa začala objavovať v televízii.

„Mali pocit, že sú to dve nezlučiteľné veličiny, tak som musela odísť. Manžel je na invalidnom dôchodku, syn sa ťažko učil, mali sme úvery, lízingy, hypotéky, takže som sa veľmi bála, ako to finančne zvládneme. Bolo to veľmi ťažké, našťastie, Súdna sieň mala u divákov úspech, takže sme aj toto náročné obdobie prežili,“ spomína na svoje mediálne začiatky.

Na televíznej obrazovke je neprehliadnuteľná aj pre svoju plnoštíhlu postavu. Komplexy z nej však nemá. „Už som v tomto smere vytrénovaná. Nikdy som nebola krásna a štíhla, čiže už od základnej školy som na svoju adresu počúvala posmešky typu ‚tučibomba makarón‘, takže nejaké hlúpe reči ma dnes už nerozhádžu. Akurát ďakujem Bohu, že keď už mi nadelil tie kilá, je fajn, že k nim mám aj adekvátnu výšku a súmernú postavu,“ hovorí.

Problém s kolenom

So svojou hmotnosťou spokojná nie je, ale ani modelkovskú anorektickú postavu by nechcela mať. „Žena musí mať ,cici aj rici‘. Musí mať poriadnu ‚prdel‘, stehná, brucho aj prsia. Ale ja som už v tomto smere extrém,“ sype si so smiechom popol na hlavu.

Konkrétnu hmotnosť však tají. „To je jediné číslo, ktoré neprezradím. Bol by to šok. Ale opäť som sa dala na chudnutie. Keď sa mi to podarí, poviem vám, o koľko som schudla a koľko som mala predtým,“ sľubuje.

Kilogramy zhadzuje najmä pre zdravotné problémy s kolenom. „Mám s ním dlhoročné problémy pre niekoľko úrazov ešte zo školských čias. Prvý a najvážnejší sa mi stal, keď som mala šestnásť. Pri tréningu karate som si poškodila kolenný kĺb. Zistilo sa, že v ňom mám potrhané všetky väzy, takže som musela na operáciu.

O tri roky lekári zistili, že mi koleno nedrží, takže ma opäť operovali. A pred tromi rokmi mi robili artroskopiu. Na nohe mám už asi stopäťdesiat stehov a viem, že koleno mi už naveky bude robiť problémy.“

Mäsožravá

Po rokoch márneho snaženia o redukciu váhy konečne našla ideálnu diétu. „Poradil mi ju môj tréner Lukáš Havlík. Môžem pri nej jesť aj mäso, a to dokonca aj v noci. Ja som totiž mäsožravec. Mäso môžem jesť na raňajky, na desiatu, na obed, olovrant, prvú večeru, druhú večeru aj tretiu večeru.“

Tradičné zdravotné komplikácie vyplývajúce z nadváhy sa jej vraj vyhýbajú. „Nemám štítnu žľazu, musím preto pravidelne chodiť na vyšetrenia. Doktorka mi vždy povie, že cukry, tuky, cholesterol aj tlak mám úplne v poriadku. Možno keby porovnali tridsaťpäťkilogramovú modelku a mňa, vyjdem v testoch lepšie."

"Takže na to, čo sa prezentuje ako zdravý životný štýl, by som sa pozerala s veľkou rezervou. A okrem toho manžel mi povedal, že či budem vo verzii plus, alebo mínus tridsať kilogramov, budem pre neho rovnako krásna a bude ma rovnako milovať,“ hovorí významne.

Láska z kúpeľov

Zoznámila sa s ním v piešťanských kúpeľoch. Zotavovala sa tam z operácie kolena a on sa liečil na Bechterevovu chorobu, pri ktorej chrbtica postupne stráca hybnosť. Jeho zdravotný stav dospel do štádia, že je na invalidnom dôchodku. Živiteľkou rodiny je teda Renáta.

„Takto sú rozdané karty a tým je pre mňa povedané všetko. Viem, že keby to bolo naopak, manžel by sa bez jediného slova presne tak isto postaral o mňa. Dôležité je, že v ňom mám obrovskú oporu. Tým mi dokazuje, že je chlap na svojom mieste. Nie tým, že domov donesie peniaze. To dnes dokáže každý výpalník,“ hovorí o manželovi, za ktorého je vydatá dvadsaťdva rokov.

Vychovávajú spolu syna, ktorý to v živote nemá jednoduché. „Maťo má dyslexiu, dysgrafiu, dysortografiu aj dyskalkúliu, čiže skoro všetky poruchy učenia. Je to nadpriemerne inteligentný chalan, ale keď si má spočítať, koľko bude platiť v obchode a koľko mu majú vydať, potrebuje kalkulačku. Napriek tomu ho čoskoro čaká ústna časť maturít na Pedagogickej a sociálnej akadémii. Inak je to veľmi dobrý syn."

"Niekedy s manželom kacírsky uvažujeme, že pre túto dobu sme ho príliš dobre vychovali. Dá sa na neho spoľahnúť vo všetkých smeroch,“ prezrádza Názlerová a pochvaľuje si aj fakt, že jej syn neprepadol trendu prvoplánovo krásnych dievčat, ale uprednostňuje bucľošky. „Chudú frajerku ešte nemal. Všetko to boli poriadne ženy so zmyslom pre humor. A vždy staršie. Lebo on sa potrebuje najmä rozprávať.“

Žiadne náhody

Na svoju rodinu je mimoriadne zaťažená a tvrdí, že to má súvis s jej minulým životom. „Verím na reinkarnácie, karmy aj to, že ovplyvňujú naše terajšie životy. Ja som bola napríklad francúzsky diplomat, ktorý viedol promiskuitný život. Tým, že som sa vyhýbala zodpovednosti v minulom živote, som teraz prehnane rodinne založená. Nič sa nám nedeje náhodou. Všetko je buď doriešením niečoho, alebo poučením pre budúcnosť,“ poučuje nás.

Mnohokrát sa o tom vraj presvedčila aj pri svojej mediátorskej práci, pri ktorej sa jej ľudia zverujú s najintímnejšími problémami. „Často nevychádzam z údivu a hovorím si, že to azda ani nie je možné, aby mal niekto až taký nešťastný a problémový život. Všetko sú to však karmické veci, ktorými jednoducho musíme prejsť,“ uzatvára našu debatu Renáta Názlerová.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní