Budú Slovákov zas riadiť Česi?: Televízia Markíza vysiela od roku 1996 zo Záhorskej Bystrice. Po novom ju budú zrejme manažovať z Prahy.

Riaditeľ Markízy prehovoril: Čo sa deje v Záhorskej Bystrici?

Bude sa o Slovákoch opäť rozhodovať v Česku? V Markíze už prepustili prvých ľudí, chystajú sa veľké zmeny.

Aká to bola sláva, keď Pavol Rusko pred vyše dvadsiatimi rokmi spúšťal vysielanie celoplošnej komerčnej televízie pomenovanej podľa titulu francúzskej šľachtičnej. Markíza vysielala zo Záhorskej Bystrice a ihneď prenikla do slovenských domácností. No teraz sa zdá, že Ruskovo televízne dieťa už nikdy nebude ako predtým. V televíznych kuloároch je momentálne témou číslo jeden, že obľúbená slovenská televízia sa presunie do Prahy. Čo je na tom pravdy?

S českým tímom

Prvý šok prišiel uprostred leta. Niektorí markizáci sa podľa našich viacerých zdrojov dozvedeli, že v januári prídu o prácu. „Na trhu zostane voľných veľa technikov, nepredĺžili im zmluvy. V Záhorskej Bystrici by sa mali vyrábať už len Televízne noviny, Reflex, Teleráno a Smotánka. Vysielanie sa bude riadiť z Prahy. V podstate to vyzerá, ako keby sa najsilnejšia slovenská televízia dostala do pozície lokálneho štúdia, aké má RTVS v Banskej Bystrici alebo v Košiciach,“ domnieval sa náš zdroj.

Šéf PR a marketingu TV Markíza Michal Borec vtedy reagoval, že niet čo komentovať, lebo žiadne sťahovanie nikto nechystá. Naopak, generálny riaditeľ Mathias Settele neskôr naše informácie spresnil. „Vysielame odtiaľto z Bratislavy, používame naše stroje a vybavenie, ale prevádzka bude zastrešená českým technickým tímom. Nova má deväť kanálov a my máme štyri. Pravdepodobne aj časť našich zamestnancov sa pridá k pražskému tímu,“potvrdil šéf Markízy zmeny ohľadom šírenia signálu.

Klebety sa potvrdili

Neubehol ani mesiac a po chodbách žlto-modrej televízie sa začali šíriť ďalšie zaručené novinky. V Záhorskej vraj zrušili pozíciu programového riaditeľa, čo je v podstate druhý najdôležitejší člen topmanažmentu hneď po generálnom riaditeľovi. Ako sme sa ďalej dopočuli, program bude manažovať jeho kolega zo sesterskej televízie v Česku, teda z TV Nova. Včera tieto informácie oficiálne potvrdilo PR oddelenie TV Markíza. „Programová riaditeľka skupiny Markíza Martina Lišková sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie v tejto funkcii a od 1. októbra 2017 sa opäť naplno venovať svojej úspešnej firme zameranej na filmovú a televíznu distribúciu. Programový tím v ďalšom období povedie skúsený programový manažér Igor Draguzet, ktorý koordinuje programové plánovanie v rámci CME,“ napísali nám z Markízy.

Nepôjde teda len o drobné technické detaily. Do akých rozmerov zmeny v televízii nakoniec narastú, to sa definitívne dozvieme opäť z oficiálneho stanoviska PR oddelenia Markízy. Ak, pravda, jeho kompetencie dovtedy nepresunú do Prahy.


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní