Andrea Vadkerti (vľavo), ktorá vo svojej talkshow hostila aj slávneho Larryho Kinga, sa nadobro stratí zo slovenských obrazoviek. V televízii by ju mala nahradiť Katrin Lengyelová, na snímke s Martinom Lengyelom.

Rivalka? Najskôr prebrala Vadkerti muža, teraz flek!

Obrovské prekvapenie muselo čakať Andreu Vadkerti, keď si minulý týždeň otvorila mailovú schránku. Práve prostredníctvom internetovej pošty jej podľa našich informácií vedenie televízie TA3 oznámilo, že v televízii končí.

Moderátorka, ktorá sa pred pár mesiacmi s rodinou odsťahovala do francúzskeho Nice a pravidelne odtiaľ cestovala do Bratislavy, aby moderovala talkshow Portrét, sa tak z televíznych obrazoviek u nás nadobro vytratí. Iróniou osudu je, že v relácii by ju mala nahradiť Katrin Lengyelová, moderátorka, ktorá si pred rokmi vzala za muža Andreinho bývalého priateľa.

Čudný koniec

Ešte pred sťahovaním na Azúrové pobrežie Andrea Vadkerti predpokladala, že jej moderovanie Portrétu nič neohrozí. Na Slovensko cestovala v pravidelných intervaloch, väčšinou na týždeň. Nakrúcala viacero častí naraz a tie so zahraničnými hosťami sama prekladala aj strihala. Vo Francúzsku, odkiaľ do Bratislavy lietala na vlastné náklady, si dohadovala hostí a pripravovala scenáre.

Zdalo sa, že všetko funguje, navyše rozhovory s Larrym Kingom a Jožom Rážom ocenili vlani druhým miestom na Novinárskej cene. Ešte pred Vianocami si podľa našich informácií s vedením televízie dohadovali plány na ďalší rok. No keď sme teraz Andreu Vadkerti oslovili, svoj koniec v TA3 nepopierala. Televízia vraj odôvodnila svoje rozhodnutie tým, že autor by mal byť televízii neustále k dispozícii.

„Roky z Česka na Portrét prichádzal Petr Bohuš, vtedy to nikomu nevadilo. Ani pri mne necítili, či som v Bratislave, alebo v Nice. Skutočné dôvody budú iné. Som sklamaná, ale po rokoch v televíznom svete už prijímam kariérne konce s pokorou.“

Vzdialenosť od Slovenska si osobne skôr pochvaľovala. „Odstup a nadhľad mi umožňovali urobiť hodnotnejšie a trvácne rozhovory. Podarilo sa mi získať zahraničné mená do Portrétu, mohla to byť silná sezóna.“ No zvláštny spôsob, akým sa o náhlom ukončení spolupráce dozvedela, teda prostredníctvom e-mailu zaslaného sekretárkou, vôbec nepopierala. „Je to nedôstojné, ľudia si majú ďakujem či zbohom povedať osobne.“ Niečo podobné sa jej už raz stalo v TV Markíza, keď tiež odchádzala za čudných okolností, potrestaná za vznik Lengyelovej TV TA3. „Už neviem, či mám nad tým plakať, alebo sa smiať,“ povedala doslova.

História sa opakuje

Pikantný na celej záležitosti je fakt, že v televízii už majú údajne za moderátorku žijúcu vo Francúzsku náhradu. Mala by ňou byť Katrin Lengyelová, ktorá by tak riadením osudu kráčala v jej šľapajach. Ešte pod menom Katarína Mravcová kedysi zbalila Andreinu bývalú lásku a spoluzakladateľa TA3 Martina Lengyela. Vzala si ho za manžela, no po čase sa rozišli. Teraz po Vadkerti preberá aj prácu.

„Má to takú zaujímavú koncovku,“ komentovala s úsmevom túto skutočnosť Andrea. „Nikdy sme neboli kamarátky, ani pred Martinom, ani po ňom. Z mojej strany je to absolútne neutrálny vzťah. Pre mňa je Portrét zrejme posledné zastavenie a pre ňu je to možno prvá veľká príležitosť v kariére,“ praje svojej nasledovníčke, možno aj preto, že ju v čase, keď bola poverená vedením redakcie, do TA3 znova prijala.

Na Slovensko sa tak moderátorka bude vracať už len kvôli príbuzným a práci mimo médií, teda kvôli koučingu a workshopom pre ženy, ktorým sa venuje. „Možno to malo byť posledné memento, aby som sa konečne osamostatnila a presadila v zahraničí,“ spriada už nové plány. Veď, ako vraví, s manželom sa v Nice cítia už ako doma. „Keď sa darí v pracovnej oblasti, súkromie trpí alebo naopak. Hlavne, že v rodine sme šťastní.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní