Paviel Rochnyak a Silvia Kucherenko boli kedysi nerozluční kamaráti. Na snímke vľavo s priateľom Joschuom.

Rochnyak ukázal frajera a prezradil tajomstvo: Prečo sa nebavím s Kucherenko

Kaderník Paviel Rochnyak po rokoch priznal, prečo sa nerozpráva s bývalou najlepšou kamarátkou Silviou Kucherenko. Čo sa deje s jeho rodinou na Ukrajine?

Nosí iný strih vlasov, inú farbu, pracuje na svojej postave a voľný čas venuje blízkym a záľubám. Časy, keď Paviel Rochnyak s blond hrivou a pohárikom v ruke sa potĺkal po akciách, sú dávno za ním.

„Kedysi som mal šesťdesiatpäť kíl, teraz vážim osemdesiat. Bol som také špáradlo,“ smeje sa známy kaderník. Malichernosti minulých rokov sú mu už ukradnuté, preto mávne rukou a začne rozprávať aj o svojej trinástej komnate.

Vynechala ho

„Som už niekde inde. Žijem svoj život a venujem sa práci. Ľudia sa však stále pýtajú na Silviu Kucherenko. A to mi trochu vadí. Nechce sa mi stále dookola počúvať rovnakú otázku,“ vysvetľuje a vracia sa k udalostiam spred niekoľkých rokov: „Stalo sa to už dávno, ale myslím si, že to sú neodpustiteľné veci.“

Modelka vtedy o budúcom manželovi Sergejovi nerozprávala. Pred médiami i známymi bol dlho doslova tabu. Keď ju ukrajinský milionár požiadal o ruku a prišiel jej veľký deň, dala sa učesať v salóne svojho dobrého kamaráta Paviela Rochnyaka. Veď kedysi o ňom tvrdila, že jej je ako brat. „S Pavielom sa môžeme na seba spoľahnúť, sme si blízki,“ tvrdila.

O tom, že sa chystá pred oltár, však najlepšiemu kamarátovi zabudla povedať. Naopak, do očí mu klamala a jeho sa to dotklo. „Prišla ku mne do salónu a ja som ju česal na jej vlastnú svadbu. Tvrdila mi, že má nejaké fotenie. Pritom na hostinu pozvala aj všelijakých kamarátov a ľudí z môjho salónu. Úmyselne to predo mnou utajila."

"Keď som sa to dozvedel, okamžite som s ňou skončil. Lebo to sa medzi kamarátmi nerobí. Nikomu som o tom v živote nepovedal. Ale asi by každého naštvalo, keby mu kamarát urobil to, čo mne Silvia,“ prezrádza po rokoch vlasový štylista, ktorý by podfuk kamarátke možno prepáčil.

Ak by o to druhá strana stála. „Keby mi povedala - poď von, sadneme si na vínko, porozprávame sa a vysvetlím ti to. Potom by som sa na veci pozeral ináč. Lenže ona to neurobila. Povedala iba, aby som to neriešil. Teraz sa zdravíme. Nič viac.“

Čítajte viac:

Paviel Rochnyak realiťákom: Robí biznis na Hrade!

Zaľúbený

Pred niekoľkými týždňami oslávil Paviel tridsať rokov už bez Silvie a ďalších celebrít, iba v kruhu najbližších priateľov. Žiadna okázalá oslava sa nekonala. V malej vinotéke vedľa svojho salónu pripravil pohostenie, kde sa partia nerušene zabávala do noci. Bol s nimi aj kaderníkov partner, o štyri roky mladší Joschua, s ktorým sú spolu už pol roka. Spoznali sa cez spoločnú kamarátku.

Na všetko idú pomaly a nikam sa vraj neponáhľajú. „Každý má svoju domácnosť. Zatiaľ spolu nežijeme. Ešte taký návrh nepadol. Všetko sa ukáže časom. Je to dosť seriózny vzťah."

"Po dlhom čase môžem konečne povedať, že je to najlepší partner v mojom živote. Vyhovuje mi na ňom asi všetko. Jeho vystupovanie, slušnosť a pedantnosť. Je dokonalý džentlmen, dáva mi veľmi veľa lásky a je tolerantný,“ rozpráva zamilovaný Paviel o partnerovi, ktorý pôsobí v tej istej brandži.

Dvojici chýba už len domáci miláčik. „Mal som psíka. Stratil sa mi v meste. Hľadal som ho asi rok a ponúkal som za neho finančnú odmenu, ale nikto sa neozval,“ konštatuje kaderník smutne. Keď sa dnes Paviel pozrie na fotky, kde mal dlhé blond vlasy a ostrihanú ofinu, nespoznáva sa.

„Zmenil som odvtedy účes. Vlasy si už nefarbím. Šediny zatiaľ nemám, tak načo. Už sa aj ináč obliekam, elegantnejšie. Povedal som si, že chcem byť prirodzený a viac mužný. Keď som prišiel na Slovensko, mal som dvadsať. Býval som v Petržalke v garsónke a mal som vo vrecku päťdesiat korún."

"Keď sa pozriem, čo všetko som zorganizoval a porobil, tak sa mi nechce veriť. Toľkokrát som už bol vyčerpaný z roboty, tlačil som na plyn, aby som sa zabezpečil. Mám veľa za sebou, ale aj veľa pred sebou. Už však nerobím hlúposti a dospel som. To, čo som urobil v dvadsiatich rokoch, teraz by som neurobil,“ rozpráva.

Dopraje si

Aj keď známy kaderník veľa toho zmenil, luxus má stále rád. Pravidelne navštevuje kliniku vo Švajčiarsku, kde si dáva robiť rôzne omladzujúce procedúry. V Bratislave pendluje medzi dvoma bytmi. Jeden má v starom meste, len pár krokov od svojho salóna - tam prespáva, keď si chce s kamarátmi večer posedieť.

V druhom, ktorý je mimo centra, trávi väčšinu času so svojím priateľom. Nemalé peniaze investoval aj do umenia. Najviac sa mu páčia obrazy so slovenským folklórom a medzi jeho obľúbených autorov patrí Ján Hála a Martin Benka. „Mám už takú menšiu zbierku. Neprezradím koľko, nie je to podstatné. Tie obrazy ma tešia vždy, keď sa na ne pozriem.“

Najnovšie si však spravil radosť aj niečím iným, po uliciach Bratislavy sa od Vianoc preháňa v novom športiaku za vyše sedemdesiattisíc eur. „Doniesol mi ho Ježiško,“ dodáva tajnostkársky.

Zdalo by sa, že žiadne veľké pôžitky nie sú kaderníkovi cudzie, opak je však pravda. „Uvedomil som si, že desať rokov som nebol na žiadnej drahej dovolenke. Bol som na Malorke a inde v Európe, ale Kubu, Mexiko ani Maldivy som nikdy neabsolvoval. Ja som vlastne nič nevidel. Chodil som len na lacné dovolenky. Teraz za mnou príde mama s bratom a so sestrou, tak rozmýšľam, že by sme si išli niekam oddýchnuť,“ zvažuje Rochnyak nahlas.

Obrovské nepokoje na Ukrajine, kde Pavielova rodina stále žije, ho však neznepokojujú. „Aj som sa bál, ale tam, kde sú moji blízki, je, našťastie, pokoj.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní