Dvojicu spojila tanečná šou Let's Dance.

Rozchod Banášovej a Modrovského: Nebolo to idylické, tvrdí známy bývalej dvojice

Rozchod Adely Banášovej a Petra Modrovského iniciovala moderátorka. „Určite to nebolo jednoduché, boli aj slzy,“ priznal nám tanečník.

Neprekonateľné rozdiely - takto nejako odôvodňujú rozchody americké celebrity. Zdá sa, že po siedmich rokoch si ich uvedomila aj naša najpopulárnejšia moderátorka Adela Banášová (35) a urobila rázny krok.

Rozchodu s Petrom Modrovským (32) podľa našich informácií predchádzala krátka pauza, o ktorej verejnosť netušila. Po nej prišiel definitívny koniec. Tanečník sa od svojej už bývalej lásky odsťahoval k mame, odkiaľ sa zrejme presunie do svojho bytu v Petržalke.

„Nemyslím si, že to medzi oboma vyzeralo idylicky. Zažil som ich na rôznych akciách a je pravda,že Peťo neprejavoval Adele okato toľko pozornosti. Asi sa chcela posunúť ďalej,“ myslí si náš zdroj, ktorý bol s oboma v častom kontakte. Niektorí blízki známeho páru napriek tomu smútia. „Hovorí sa, že nádej zomiera posledná,“ reagujú.

Veď moderátorka a tanečník sa už raz rozišli a po pár mesiacoch si to rozmysleli. Či do tej istej rieky vstúpia tretíkrát, uvidíme. Zatiaľ sú obaja zavalení prácou. Adela lieta z akcie na akciu a v práci zabúda na chmúrne myšlienky aj Peter. Ten teraz všetok čas trávi vo svojej tanečnej škole, kde vraj toho za posledné dni veľa nenarozprával. „Mám zmiešané pocity,“ povedal nám napokon.

Dnes už historická fotografia: Dvojici od začiatku všetci držali palce.
Dnes už historická fotografia: Dvojici od začiatku všetci držali palce.
Foto: Robo Homola

Dnes už historická fotografia: Dvojici od začiatku všetci držali palce. Foto: Robo Homola

Snaží sa zamestnať

„Tam netreba nič riešiť. Rozišli sa kamarátsky, všetko prebehlo v pohode. Každý mal veľa roboty. Adelka bola stále preč, Peter sa tiež staral o svoju školu. Nemali na seba toľko času,“ odôvodnila udalosti posledného obdobia Petrova mama Danka. Práve ona za nádejnou nevestou Adelou, s ktorou si vždy rozumela, plakala už po rozchode v roku 2011.

Preto teraz nehádže pušku do žita. „Musíme sa s tým vyrovnať. A možno sa to ešte vykryštalizuje. Možno pánboh vie, ako to ešte bude,“ povedala.

Svokra: S Adelou si vždy rozumela. „Možno sa to ešte vykryštalizuje,“ vraví pani Danka.
Svokra: S Adelou si vždy rozumela. „Možno sa to ešte vykryštalizuje,“ vraví pani Danka.
Foto: PLUS 7 DNÍ

Svokra: S Adelou si vždy rozumela. „Možno sa to ešte vykryštalizuje,“ vraví pani Danka. Foto: PLUS 7 DNÍ

Vtom jej syn vyšiel z jednej z tanečných sál. Práve doučil päťročných žiakov. „Určite to nebolo jednoduché, ale už ubehol nejaký čas. Teraz beriem život tak, ako je. Mám momentálne dosť veľa roboty, tak sa snažím nejako zamestnať,“ prezradil vyrovnane.

Nedalo sa však nevšimnúť si, že svoju dnes už bývalú priateľku nazýval Adelkou. Napokon, všetko sa vraj zomlelo počas posledného mesiaca. Najprv si dali dvojtýždňovú pauzu, po ktorej si sadli a výsledok znel, že pôjdu od seba. A keď sa ďalší týždeň na jednej z akcií spýtali Adely, kam pôjdu tento rok s Peťom na dovolenku, netajila oddelené plány.

Rozchod potvrdili obaja, akoby to chceli mať čo najskôr za sebou. „Nie je za tým nič veľkolepé ani iná osoba, ani nijaký konflikt. Dozrelo to, vzťah sa naplnil. Udialo sa to v dobrom, nemám k tomu viac čo povedať,“ priznala moderátorka pre Plus JEDEN DEŇ a neskôr vysvetlila: „Naše životy boli skrátka... každý trochu inde.“ Zvláštne, pretože práve to dvojicu podľa mnohých kedysi spojilo.

Najväčšie protiklady

Rozhodne to nebola láska na prvý pohľad. Možno na prvé tancovanie. Adela a Peter sa poznali asi tri roky, keď z nich producenti markizáckej šou Let’s Dance vytvorili tanečný pár. Zrazu sa obom začali tréningy akosi preťahovať do neskorých večerov. Postupne zisťovali, že im je spolu dobre. A keď sa šou skončila, už sa nerozišli.

Moderátorka mala za sebou turbulentné rozchody vrátane toho so spevákom Tomášom Bezdedom, o ktorého vernosti viedli médiá rôzne špekulácie. Zdalo sa, že Modrovský vniesol do jej života pokoj a pohodu. „Je nám spolu fajn,“ tvrdila jednoducho a nič viac neriešila.

Na druhej strane by sme väčšie protiklady hľadali asi ťažko. Ona introvertná intelektuálka, ktorá preferuje biostravu, jogu a zdravý životný štýl. On spontánny extrovert, ktorý nič nedramatizuje, práve naopak. Súčasne si ako tanečník, ktorý celé detstvo trávil na súťažiach, nestihol odžiť divoký čas žúrov.

Tak sa s Adelou, ktorá túžila po rodine, po dvoch rokoch rozišiel. Po ďalšej televíznej šou však bolo opäť všetko inak. Stačili ďalšie spoločne strávené chvíle a znova sa dali dokopy. Zdalo sa, že to bude už navždy. Takmer sa im vyplnil aj sen o spoločnej rodine.

Príroda sa však rozhodla inak, moderátorka v roku 2013 po pár týždňoch tehotenstva o dieťatko prišla. Niesla to statočne. Ani jeden, ani druhý sa vtedy nestresovali. Tak, ako sa ani nikdy nehádali. „Stále vraveli, že čo má byť, to bude,“ vysvetlili nám ich blízki.

Ako prebehol rozchod roka očami Petra Modrovského? Dočítate sa v exkluzívnom rozhovore pre aktuálne vydanie PLUS 7 DNÍ.


VIDEO Plus 7 Dní