Princ Charles má ťažké srdce na matku vojvodkyne Kate. Carole (vpravo) si vraj vnuka až príliš privlastňuje.

Rozčúlený princ Charles: Nedovolia mi vídať vlastného vnuka!

Princ Charles sa sťažuje, že sa len zriedka stretáva s malým Georgeom. Na rozdiel od Williamovej svokry Carol, ktorá je až príliš iniciatívna.

Princ z Walesu je spravodlivo rozhorčený. Tvrdí, že sa sotvakedy dočká toho, aby mohol vidieť svojho zatiaľ jediného vnuka Georgea. Priateľom sa v slabej chvíli posťažoval na „nadvládu Middletonovcov“. Najmladší člen britskej kráľovskej rodiny vraj trávi oveľa viac času s rodičmi svojej mamy Kate, než s dedom urodzeného pôvodu.

Svokra je šéf

„Carole sa správa ako kráľovná,“ neodpustil si na adresu Williamovej svokry Charles, ktorý narodenie malého Georgea takmer pred dvoma rokmi opísal ako jedinečný okamih. S odstupom času má ale pocit, že v živote malého princiatka plní iba okrajovú úlohu.

Mrzí ho o to viac, že s Middletonovcami trávi dieťa oveľa viac času. Podľa Charlesa až nadmieru. Aj pred mesiacom Kate s Williamom a Georgeom dovolenkovali s Katinými rodičmi na súkromnom ostrove Mustique.

„Vôbec mi nedovolia sa vídať sa s ním,“ tvrdí Charles. „Carole má vždy všetko pod kontrolou. Určuje, kedy pôjde George spať, kedy a čo bude jesť. Správa sa ako kráľovná,“ cituje rozhorčeného princa zdroj z jeho okolia.

Čítajte viac:

Svadbu nechcel ani jeden! Charles odmietal bulimičku, Diana záletníka

Middletonovci tiež mladý pár často navštevujú v domácnosti a údajne majú tendenciu – aspoň Carole – riadiť jej chod. Trávili tam i Vianoce, čo bola ďalšia rana pre Charlesa, pretože William radšej hostil svojich svokrovcov, než aby večeral s kráľovnou a so svojím otcom.

Keď sa britský denník Daily Mail zaujímal o to, kedy Charles videl naposledy svojho vnuka, hovorca kráľovskej rodiny bol diplomatický: „Je to na vzájomnej dohode, nevyjadrujeme sa k tomu. Jeho kráľovská výsosť má však so svojím vnukom vynikajúci vzťah.“


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní