Manželia Andrásyovci (vpravo) s priateľmi

Rozhádaní? Známi humoristi sa stretli na jazdeckých pretekoch, ale za jeden stôl si nesadli

Humoristi Eňa Vacvalová a Oliver Andrásy si pre Grand Prix v parkúrovom jazdení posunuli termín dovolenky, no k spoločnému stolu si už nesadli.

Spolu, ale predsa každý zvlášť. Populárnych televíznych zabávačov sme stretli počas uplynulého víkendu na našom najstaršom parkúrovom podujatí - 52. ročníku Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava. Oliver Andrásy (59) a Elena Vacvalová (59) sa prišli pokochať krásou a silou koní.

Hoci by sa dalo čakať, že dlhoroční kolegovia, známi predovšetkým vďaka reláciám Dereš či Aj múdry schybí, si budú preteky užívať pri spoločnom stole, opak bol pravda. Usadili sa síce vo VIP stane, no každý samostatne so svojou rodinou a s priateľmi. Mohlo to teda pôsobiť dojmom, že vzťahy medzi Oliverom a Eňou po toľkých spoločných rokoch ochladli. „Medzi nami je všetko v poriadku, sedeli sme chvíľu spolu a porozprávali sme sa,“ povedal humorista, ktorý si exkluzívne konské preteky nenechá ujsť za žiadnu cenu.

Dvojnásobný dedko

Olivera sme na pretekoch zastihli vo veľmi dobrej nálade. „Vždy sem rád chodím, stretnem tu veľa známych, dobre sa porozprávame, dokonca si kvôli tomuto podujatiu posuniem termín dovolenky.“ Ako povedal, momentálne sa cíti veľmi vyrovnane a už sa teší na ďalší prírastok do rodiny. „Očakávame druhú vnučku, narodiť sa má v októbri,“ prezradil.

Keďže je leto, čas dovoleniek a oddychu, ani známy moderátor v tejto oblasti nezaháľa. S vnučkou Karolínkou sa chodia kúpať, užívajú si leto plnými dúškami. „Jednu dovolenku už máme za sebou, boli sme s manželkou jedenásť dní na Cypre, teraz ideme zasa s Karolínkou len ja a manželka na Rodos tiež na jedenásť dní,“ teší sa Andrásy. On sám síce kone obdivuje, no, ako povedal, sám by si na živého tátoša nesadol. „Ja teda nejazdím, lebo chudák kôň by pre moju váhu dostal zabrať,“ zasmial sa humorista.

Meditácia a spánok

„V tejto chvíli sa mám veľmi dobre, pretože tieto tri dni s koníkmi a klasickou Grand Prix sú pre mňa také dôležité, že si posúvam dovolenku. Všetko robím tak, aby sme tu mohli byť aj s manželom, aj dcérou,“ hovorí pre zmenu Eňa Vacvalová, ktorá sa chystá na skutočne exotickú dovolenku. „Ideme s rodinou do Indie, na ajurvédsky pobyt, teda žiadna poznávačka, iba veľa oddychu, spánku, čítania a masáží.“ V Indii strávi s manželom a dcérou sedemnásť dní. Na prácu však moderátorka a humoristka počas prázdnin nechcela myslieť. „Som veľmi rada, že o tejto oblasti teraz hovoriť nemusím,“ dodala Vacvalová.

Mimochodom, s Oliverom Andrásym spája známu moderátorku stále ich produkčná spoločnosť. „Nezatvorili sme ju, stále je funkčná. Momentálne však nerobíme na spoločných projektoch. Eňa má svoje a ja zasa svoje,“ objasnil nám televízny producent a režisér, ktorý aktuálne pôsobí v komerčnej televízii JOJ. Ako sa vyjadril, práca v súkromnej televízií mu absolútne vyhovuje. „Sú tam jasne dané pravidlá, treba mať sledovanosť. Stále robíme reláciu Nikto nie je dokonalý, dnes už je však iná generácia hostí. Tí, ktorých sme pozývali voľakedy my s Eňou, už buď nie sú medzi nami, alebo sú na tom veľmi zle,“ dodal Andrásy.