Erika: Do redakcie nám prišiel anonym, že mladá rozvedená matka z dediny neďaleko Ilavy je vraj novou láskou Rasťa Sokola.

Rozvedeného moderátora relácie Dobre vedieť! vídajú na lazoch neďaleko Ilavy. U slobodnej mamičky

„Je to len kamarátka,“ popiera Rasťo Sokol vzťah s miestnou dievčinou.

Pred pár mesiacmi opustil manželský prístav a dnes je vraj znova zaláskovaný. Novým „úlovkom“ Rasťa Sokola (49), ktorého diváci poznajú zo zábavnej šou Dobre vedieť!, sa údajne stala slobodná mamička z dediny Kopec za Ilavou. Aspoň podľa neznámeho zdroja, ktorý sa týždenníku PLUS 7 DNÍ ozval prostredníctvom internetu. Aká je realita? „To až keď mladí dajú súhlas,“ zaskočila nás odpoveďou žena, ktorá sa zrejme vidí už ako Rasťova budúca svokra.

Miestna celebrita

V okolí Ilavy sa môže populárny dabingový herec a moderátor pýšiť mimoriadnym „fanklubom“. Ten pod pseudonymom Priatelia RS rozposlal médiám list s neveľmi lichotivým obsahom. „Rasťo sa zdržiava v rázovitej dedinke Kopec pri Košeckom Podhradí, učupenej na úpätí Strážovských vrchov, kde ho ochotne prichýlila v chalúpke svojich rodičov v obci a širokom okolí dobre známa zlatokopka Erika K.,“ písalo sa v liste, ktorý sme minulý týždeň dostali.

Zvyšok textu kvôli nemu radšej zverejňovať nebudeme, napriek tomu nám nedalo a vybrali sme sa zistiť, čo za fikcia sa na kopaniciach za Ilavou odohráva. Skutočný Rasťo Sokol tam totiž dokázateľne tento rok nemohol tráviť ani jeden deň. Žeby to bol problém?

Rasťo Sokol: Moderátor obľúbenej relácie klebety o novej priateľke popiera. Na anonyma chce dať trestné oznámenie.
Rasťo Sokol: Moderátor obľúbenej relácie klebety o novej priateľke popiera. Na anonyma chce dať trestné oznámenie.
Foto: Emil Vaško

Najskôr sme navštívili miestny úrad, kde nás utvrdili, že mladá matka menom Erika v ich obci skutočne žije. Keď­že krčma, kostol či potraviny sú relevantným zdrojom informácií azda v každej dedine, o pár minút sme už vedeli presné bydlisko dámy a nielen to. „Ona je rozvedená, má niečo pred tridsiatkou a malé dieťa. Ten moderátor sem za ňou chodieva, bol už aj u nás v potravinách a vraj šiel po jej syna do školy,“ povedala významne pani predavačka. O tom, že Rasťo sa v dedine skutočne občas vyskytuje, vedeli aj spoluobčania, s ktorými sme prehodili pár slov. Zo známeho moderátora sa tak v podstate stala miestna superstar.

Dobre utajovaná známosť Rasťa Sokola býva so synom u svojich rodičov. Viac generácií žije v ružovom dome situovanom na lazoch, kde líšky dávajú dobrú noc. Po chvíli čakania pred bránou vyjde z domu pani, ktorá sa nám predstavila ako Erikina matka. S úsmevom od ucha k uchu nám oznámila, že, bohužiaľ, dcéra nie je doma, takže sa s ňou neporozprávame. „Idete skrz Rastíka? Joj, nehnevajte sa, to až keď mladí dajú súhlas,“ povedala nám vysmiata, očividne spokojná s novým, mediálne známym mužom, možno aj budúcim zaťkom. A rozlúčila sa. Záhadná tmavovláska, ktorú si vraj markizácky moderátor mimoriadne obľúbil, na naše odkazy nereagovala.

Vyriešia to muži zákona

Keďže Erikina matka už Rasťa Sokola očividne prijala do rodiny, konfrontovali sme s touto radostnou správou samotného moderátora. Ten sa nedávno vrátil z takmer mesačnej cesty po Ázii a zostal doslova šokovaný. „Erika je len moja kamarátka, s ktorou som sa zoznámil na akcii MUFUZA (Mužstvo futbalových zázrakov), keď sme hrali na Dňoch obce Košeca. V Košeckom Podhradí je reštaurácia, kde sme boli na raňajkách, tam sme sa spoznali,“ vysvetľoval nám Sokol, ktorý akúkoľvek romancu s podstatne mladšou rozvedenou ženou popiera. „Sme priatelia na sociálnej sieti, sem-tam sme si napísali. A keď som šiel občas pracovne okolo, zastavil som sa tam, zoznámil som sa s jej rodičmi, posedeli sme, pozvali ma na obed a cez sviatky ma zavolali s celou partiou na výstup na vrch Vápeč. To je všetko. Ona je rozvedená, má sedemročného syna, nič viac medzi nami nie je.“

Ako Rasťo Sokol dodal, rovnaká správa prišla na sociálnu sieť aj jemu. Či bol jej autorom iba nejaký ohrdnutý rival v láske, netuší, no rozhodol sa, že situáciu nenechá len tak. „Budem to riešiť trestným oznámením, je to ohováranie. Toto nebudem tolerovať nikomu. Je to trápne a primitívne,“ povedal nám rozhorčene. Nuž, ako to v skutočnosti so vzťahom či nevzťahom moderátora a brunetky z ilavských kopaníc je, vyrieši až polícia.