Sergej Kucherenko má syna s modelkou Silviou (vľavo), aj s expartnerkou Annou (vpravo), na ktorého neplatí výživné.

Sergej Kucherenko: Jedného syna rozmaznáva luxusom, druhému nedá ani euro

Silvia Kucherenko sa v médiách rada hrdí nákladným životným štýlom a láskou k tým najluxusnejším značkám. Kvalitné oblečenie dopraje aj synovi Marcusovi. Jej manžel Sergej však neplatí výživné na svojho prvého syna, ktorého má s predchádzajúcou partnerkou.

Byť Sergejom Kucherenkom v súčasnosti asi nie je med lízať. Po opletačkách s políciou pre obvinenie zo sprenevery či údajných finančných problémoch tento boháč riadne napálil aj bývalú partnerku Annu Burgerovú.

Tridsaťpäťročnej blondíne, ktorá mu pred siedmimi rokmi porodila syna Sergejka a teraz sa o neho stará, totiž prestal platiť výživné. Poslala preto na neho exekútora a na sklonku minulého roka podala i trestné oznámenie.

Asi za desať mesiacov dlžná čiastka narástla vraj asi na sedemtisíc eur. Teda sumu, ktorú Kucherenkova súčasná partnerka, známa modelka Silvia, pravdepodobne dokáže minúť - podľa jej mediálnych výstupov z obchodných domov - na počkanie.

Čítajte viac:

Firma prepojená s manželom modelky Silvie Kucherenko dlhuje státisíce eur

Z extrému do extrému

Na prvý pohľad by nikto takéto komplikácie nepredpokladal. Veď Silvia Kucherenko sa v médiách rada hrdí nákladným životným štýlom, láskou k tým najluxusnejším značkám a rozdáva i cenné rady pre nákupné maniačky. Kvalitné oblečenie dopraje aj synovi Alexandrovi Marcusovi.

Takže sme sa mohli dočítať už i to, že štvorročný Saša obľubuje rovnakú taliansku značku ako mama a v podstate patrí k najštýlovejším deťom slovenského šoubiznisu. Za značkové kúsky dokáže jeho matka utratiť stovky eur. „Nie je to až také drahé na to, aké je to kvalitné a pekné,“ vychvaľovala vlani rifličky za 139 eur, tenisôčky za 130 eur či chlapčenskú košieľku za 109 eur.

Alexandrov starší brat, sedemročný Sergejko, však o takomto životnom štýle môže len snívať. Mesačné výživné v hodnote asi 700 eur, ktoré mu má otec posielať, posledný rok akosi mešká. Podľa našich informácií chlapcovi rodičia spolu nekomunikujú a nezdá sa, že by sa to v dohľadnom čase zmenilo.

„Anna sa Sergejovi nevie dovolať, nedvíha jej telefóny. Nedá sa mu ani doručiť žiadna pošta, lebo na adrese, ktorú uvádza, sa väčšinou nezdržiava. Myslím, že aj vyšetrovateľ mal problém spojiť sa s ním a keď sa stretli, mával mu pred očami exekúciami, ktorým čelil,“ prezradil nám náš zdroj, podľa ktorého Burgerová pristúpila k najhoršiemu.

Nielenže na Kucherenka poslala exekútora, pridala i trestné oznámenie za zanedbanie povinnej výživy. „Nebudem sa vyjadrovať k súkromiu, veci rieši moja právnička,“ odkázala nás Anna na advokátku, ktorá nič nezapierala.

„Áno, bolo podané trestné oznámenie v istej veci týkajúcej sa osoby, na ktorú sa pýtate. A takisto prebieha exekučné konanie voči tej istej osobe,“ potvrdila Martina Štofaníková, ktorá je sama matkou - a to jedného z detí Borisa Kollára.

Ako to už na Slovensku býva, pôjde zrejme o boj s veternými mlynmi. „Kucherenko nemá žiadne reálne dosiahnuteľné majetky. V podstate asi jediné, čo mu môže exekútor zadržať, je vodičský preukaz,“ myslí si náš zdroj, podľa ktorého sa natiahne aj vyšetrovanie.

„Je to slepá ulička. Kým sa to dostane pred súd, môžu prejsť aj dva roky. Potom to buď zaplatí, alebo dostane podmienku a bude dlhovať ešte viac. A bude chodiť po slobode a smiať sa.“

Čítajte viac:

Kam zmizli manželia Kucherenkovci? V ich vile žije iracký veľvyslanec

Zaprel ho

Sergej senior sa posledné obdobie zdržiava hlavne v zahraničí, priznala to nedávno aj jeho manželka Silvia, ktorá bola mimo Slovenska, keď sme ju oslovili v súvislosti s podlžnosťami voči staršiemu synovi. Na otázky o meškajúcom výživnom neodpovedala ani ona, ani jej manžel.

Čo si o bývalej partnerke Anne myslí, však Sergej Kucherenko ešte vlani podrobne povedal cez médiá. „Boli sme s Annou spolu tri roky a ku koncu ma stále tlačila, aby sme mali dieťa a svadbu. Ja som robil pre zahraničné firmy, veľa som cestoval, nebol som na to pripravený. Nemal som záujem mať dieťa, keď ma potom nebude skoro vidieť. Po jednej služobnej ceste mi však oznámila, že je tehotná."

"Už vtedy sme mali problémy, hádali sme sa. Často sme spolu neboli ani som nemal istotu, že to dieťa je moje. Ale nežiadal som test otcovstva a dohodli sme sa, že na začiatku jej pomôžem, keď si ho chce nechať. Splatil som všetky záväzky, aby na ňu ako na slobodnú matku nič nebolo,“ zverejnil dnes štyridsaťštyriročný Sergej Kucherenko svoje oficiálne stanovisko prostredníctvom internetového portálu topky.sk.

„V mojej neprítomnosti bolo rozhodnuté o výživnom 700 eur, platil som luxusné dovolenky. Ale to sa nedá donekonečna, nemôžem takýmto spôsobom živiť rodinu, s ktorou nemám nič spoločné. To dieťa za nič nemôže, ale ja k nemu nič necítim a je to moje rozhodnutie, že sa s ním nestretávam. Inak im prajem šťastie aj zdravie,“ vyjadril sa pomerne krutým spôsobom v období, keď na Sergejka zrejme prestal platiť alimenty úplne.

Dominik záchranca?

„Vyjadril sa, že jeho syn bol nechcené dieťa. Ale keby to bolo naozaj tak, išiel by mu za krstného otca vtedy jeho najlepší kamarát, s ktorým sa kamaráti doteraz?“ kladie si zase otázku náš zdroj.

Práve krstný otec malého chlapca sa pred Bohom zaviazal, že o dieťa sa v prípade núdze postará. Čuduj sa svete, nie je ním nik iný než Dominik Hrbatý, ktorému peniaze určite nechýbajú. Biologického otca, ktorý finančnú ani inú zodpovednosť k vlastnému potomkovi nepociťuje, by tak mohol teoreticky nahradiť.

Práve bývalý tenista mal vraj sľúbiť, že Sergejovi, s ktorým ho viaže dlhoročné priateľstvo, dohovorí. „Musím sa priznať, že som malého Sergeja nevidel dlhší čas. Viac-menej sa stalo to, že keď sa jeho rodičia rozišli, stratil som kontakt s jeho mamou. V poslednom čase sme už boli v telefonickom kontakte. Párkrát sme spolu hovorili, ale inak som bol v kuse preč,“ nezapieral Dominik Hrbatý, ktorý to zrejme v ošemetnej situácii nemá najľahšie.

A tak sa radšej vyhovoril na zaneprázdnenosť. „Za posledný rok som bol na Slovensku asi tri mesiace. Posledného pol roka som odcestovaný úplne a ani tak skoro neprídem. Pre mňa sú takéto veci zložité, ale boli sme aspoň v telefonickom kontakte.“

Odpovedi na otázku, či nechce prevziať záväzky po svojom „zábudlivom“ kamarátovi, sme sa teda nedočkali. O neplatení výživného totiž podľa jeho vlastných slov nič nevedel.

„K tomu sa nemôžem vyjadrovať, lebo to je medzi rodičmi, je to ich osobná vec, do ktorej nemám čo hovoriť,“ dodal tenista, ktorý zhodou okolností kedysi dlhé roky tvoril pár so súčasnou advokátkou Anny Burgerovej. Ako spor ženy verzus muži dopadne, je v nedohľadne.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní