Sisa dvojmo: Vľavo v bronzovej podobe, vpravo z mäsa a kostí. Uprostred sa stráca Helena Vondráčková.

Sklovska sa v X Factore pred národom ukázala úplne nahá

Sisa Sklovska vytasila v boji o diváka tú najsilnejšiu zbraň. Pred širokú verejnosť vytiahla unikátnu bronzovú sochu, ktorú darovala manželovi Jurajovi Lelkesovi.

Taký zmysel pre šoubiznis, aký ukázala speváčka Sisa Lelkes Sklovska, má asi málokto. Nikdy jej nechýba odvaha a potvrdila to aj naposledy v speváckej šou, v ktorej je porotkyňou. Na obrazovke sme ju videli dvojmo - ako originál z mäsa a kostí a v bronzovej podobe. Dielo ju pritom zachytáva bez šiat.

Príbeh jednej sochy

Sisa sa dala zobraziť v životnej veľkosti pre ďalšie generácie asi pred troma rokmi. Malo ísť o pozornosť pre manžela, no nebola to žiadna slasť. Asi desať hodín stála zaliata v sadre úplne bez pohybu. Zo sadrovej masy ju sochár potom vysekal a speváčke zostali na tele odreniny a modriny.

Celý proces sa tým neskončil. Niektoré časti zostali deformované, takže Sklovska musela umelcovi stáť ako model ešte ďalšie desiatky hodín, aby dielo verne podľa originálu dotvoril. Sisa však medzitým schudla, takže do práce sa musel neskôr pustiť znova. Dielo jednoducho obrusoval do štíhlejšej podoby.

„Skutočne to nebolo ľahké,“ priznala vtedy speváčka, ktorá tortúru vydržala kvôli manželovi. Dielo, ktoré kopíruje všetky jej krivky, priviezli k Lelkesovcom na veľkolepú oslavu Jurajových narodenín - obalenú v látke so striebornými a zlatými hviezdami a previazanú červenou mašľou.

Keď ju odhalili, speváčku medzi prvými spoznal jej kocúr, ktorý sa okamžite uvelebil na podstavci. Hostia, ktorí prišli Lelkesovi popriať všetko najlepšie, zostali v nemom úžase. Na slovo sa vraj nezmohol ani oslávenec.

Napriek veľkolepému odhaleniu sa bronzové dielo v záhrade domu pod bratislavskou Kolibou dlho neohrialo. Po večierku opäť putovalo do ateliéru k autorovi - sochárovi, ktorého speváčka pozná ešte zo študentských čias.

„Musí na soche urobiť ešte zopár vecí, aby mohla stáť v exteriéri v každom ročnom období. Aby na ňu mohol padať sneh a dážď. Musí ju poistiť proti každému počasiu,“ povedala nám Sisa pred vyše rokom. No napriek tomu, hádam okrem Juraja, ju už nikto nahú nezazrel.

Čítajte viac:

Večne živá Sklovska: Manželovi darovala sochu svojho nahého tela

Oslnila ich

Minulý týždeň vysvitlo, že umelecký akt neskôr speváčka ukryla medzi záhradnú flóru. A to pôvodne tvrdila, že každého, kto ju navštívi, socha hneď na prvý pohľad oslní. „Na miesto, ktoré som vybrala, pasuje dokonale. Je celá svietivá a keď ešte na ňu zažiari slnko, vyzerá úžasne,“ tvrdila najprv.

Pred širokú verejnosť nakoniec unikátnu bronzovú sochu vytiahla speváčka v tom najvhodnejšom čase - keď na ňu v Česku neprajníci opäť zaútočili a začali tvrdiť, že v televíznej súťaži je iba za „hodnú usměvavú tetu“. Speváčka nič nenechala na náhodu, už keď o nej bratia Česi rozprávali ako o „vyzobanej slnečnici“.

Čítajte viac:

Sklovska vracia úder českému bulváru: Novinárom poslala fotku so slnečnicou

Pohľadnicu s fotografiou, na ktorej pózuje s týmito rozkvitnutými kvetmi, poslala s osobnými venovaním českému autorovi dnes už legendárneho prívlastku. Rovnako postupuje aj teraz a podľa všetkého potrebuje predviesť, že ešte sa necíti ako žiadna teta.

Pomaly už zabudnutú sochu vytiahla v čase, keď vo svojom bratislavskom dome hostila adeptov na víťazstvo v česko-slovenskom projekte X Factor. Dalo by sa povedať, že porotkyni i Helene Vondráčkovej, ktorá jej radila, robila „druhá Sisa“ po celý čas spoločnosť.

Súčasne však išlo aj o skúšku nervov strémovaných súťažiacich. K napätiu, v ktorom interpretovali svoje piesne, prispieval aj pohľad na vztýčené Sisine bradavky. „Mal som skoro celý čas zatvorené oči. Tú sochu som si všimol až potom,“ povedal nám jeden z postupujúcich Peter Bažík, ktorý tak zostal voči verejnej nahote imúnny.

„Keď spievam, veci okolo seba veľmi nevnímam. Často sa mi stáva, že na pódiu sa potknem o kábel,“ dodal. Každopádne, majiteľ licencie a svetoznámy porotca Simon Cowell by slovenskú speváčku za neuveriteľný dramatický prvok rozhodne pochválil.

A Juraj Lelkes? Ten sa nám naposledy priznal, že nepatrí k pravidelným divákom X Factora. „Teraz som v nedeľu večer pozeral futbal, veď Sisu vidím každý deň,“ vtipkoval, no ak jeho manželka bude takto pokračovať, možno zmení názor.

Cárovná či dobrotivá teta? Možno slovenská Cher

Sisa Sklovska bola odvážna dávno pred tým, než si vzala Juraja Lelkesa. Dnes je divou nielen na Plese v opere, ale aj v muzikáloch. V erotických kostýmoch spieva v Mata Hari a ešte ďalej zájde v ďalšom diele, Hairspray.

Tam ju tvorcovia obliekli do pikantného kostýmu, ktorý už v minulosti preslávila Cher. Napriek tomu dostalo divadlo, ktoré muzikál uvedie a speváčka v ňom účinkuje externe, zákaz šíriť Sisinu dráždivú fotografiu ďalej. Zatiaľ. Zrejme, priveľa nahoty naraz škodí.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní