Mário Jenčo, Dominik Šandor, Filip Zubko a Marek Nguyen sa postarali o rádiový hit Red 'O' Metry.

Skupina Frequency stíha všetko: Kostol aj zástupy fanúšičiek

Skupina Frequency, ktorá súčasným rádiovým hitom s názvom Red 'O' Metry razantne vstúpila do vôd slovenskej popmusic, prišla z Vranova nad Topľou a dokonca tak trochu až z Vietnamu.

Mário Jenčo, Dominik Šandor a Filip Zubko zo skupiny Frequency sa poznajú z hodín klavíru na ľudovej škole umenia, exotického basáka Mareka Nguyena s vietnamskými koreňmi im do kapely odporučili kamaráti. Štvorica muzikantov dnes drží pokope nielen v kapele, ale dokonca aj v gréckokatolíckom chrámovom zbore blahoslaveného Pavla Petra Gojdiča.

„Vedie ho moja mama a spieva v ňom celá naša rodina. Neskôr sa pridala aj Filipova mama a zlanáril som tam aj Mária a Mareka. Všetci si to pochvaľujú, veď aj pri spievaní chrámových piesní rozvíjame a zdokonaľujeme naše hlasy,“ prezrádza Dominik Šandor. V tejto netradičnej hudobnej polohe sa začiatkom júla predstavia napríklad aj na Mariánskej slávnosti v Levoči.

Oveľa svetskejším témam sa chlapci venujú pri tvorbe vlastných piesní. V ich prvom hite Red‘O’Metry dokonca ospevujú neznámu červenovlásku. „Ryšavé dievčatá sa nám páčia. Keď sa vyskytnú na našom koncerte, spieva sa nám o dosť lepšie,“ priznávajú a zároveň dodávajú, že žiaden z nich ešte so žiadnou ryšavkou nechodil.

„Na baby teraz veľmi nemáme čas, sústreďujeme sa najmä na kariéru," svorne nám tvrdili len pred pár dňami. Po ich nedávnom koncerte v Bratislave, však na svoje predsavzatie akosi zabudli. Prítomnosť fanúšičiek, ktoré ich prepadli po koncerte v šanti, si totiž vychutnávali do hlbokej noci.

Pozrite si klip:


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní