Herečka Barbara Bowmanová má na Billa Cosbyho zlé spomienky.

Skutočná tvár Billa Cosbyho: Monštrum a násilník, tvrdí herečka

Škrtil ma, dopoval drogami, hádzal o posteľ a znásilňoval! Herečka odhalila skutočnú tvár americkej televíznej legendy Billa Cosbyho. Po boku hviezdy rovnomennej šou, ktorá sa roky vysielala aj u nás, strávila niekoľko trýznivých rokov.

V seriáli hral ideálneho manžela, zodpovedného otca rodiny a váženého gynekológa. Skutočná tvár komika Billa Cosbyho vás však šokuje.

Barbara Bowmanová mala 17 rokov, keď ju skúsený herec vzal pod svoje ochranné krídla. Čakala od neho otcovský prístup a emocionálnu podporu, zažila však peklo.

„Je to monštrum!“ vyhlasuje dnes 47-ročná bývalá modelka na adresu hviezdy. Tvrdí, že jej prípad nie je ojedinelý a rada by pomohla mnohým ďalším obetiam podobných „dobrodincov“, ktoré hľadajú profesionálnu pomoc pri svojich kariérnych začiatkoch. Cosby mal podľa nej minimálne trinásť ďalších zverenkýň.

Hodiny „herectva“

Drsná epizóda, ktorú by najradšej vymazala zo života, sa začala v roku 1985, keď bola Bowmanová nádejnou herečkou a Cosby hľadačom talentov. „Povedal mi, aby som šla do kúpeľne, umyla si vlasy a potom budeme robiť improvizačné cvičenia. Potom ma hladkal na krku a hrudníku,“ zaspomínala si na jednu z prvých lekcií s Cosbym.

Schôdzky, na ktorých mladú tínedžerku seriálový doktor Huxtable najprv obťažoval len veľmi nenápadne, sa čoskoro zmenili na násilnícke. „Zhasol svetlo, hladkal ma po celom tele a masturboval pri tom. Keď sa to skončilo, bežala som vracať,“ popísala Barbara jednu z otrasných príhod pre portál britského denníka Daily Mail.

Neskôr herec pritvrdil. Podával jej drogy, aby ju potom sexuálne zneužíval. Keď sa nechcela podvoliť, donútil ju násilím. „Nikdy nezabudnem na cinkot jeho opasku!“ spomína Barbara na epizódy so svojím tútorom.

Bude znova dobrým ujom?

Herečka priznáva, že ju pri komikovi roky držal strach a zároveň túžba presadiť sa. Dával jej hodiny herectva, brával ju na Broadway a na golfové turnaje, aby ju vtiahol do sveta celebrít. Sľúbil jej aj pozvánku na konkurz do Šou Billa Cosbyho, no nikdy sa jej nedočkala. Potom ju však začal vydierať a zastrašovať.

Bowmanová sa neskôr síce stala herečkou, no úspech, aký si predstavovala, sa aj tak nedostavil. Ostali len zlé spomienky na herca, ktorý sa aktuálne chystá účinkovať v ďalšom rodinnom sitcome. Aj preto sa rozhodla po rokoch prehovoriť.

„Je dôležité, aby sa obete sexuálneho násilia nenechali zasrtašiť tými, čo sú úspešní, bohatí a vplyvní. Ak pomôžem čo len jednému človeku, budem spokojná,“ dodáva herečka.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní