Osudové stretnutie: Depp a Heardová sa zoznámili v roku 2011 počas nakrúcania filmu Rumový denník.

Skutočne ju udrel? Manželke Johnyho Deppa verí čoraz menej ľudí

Johnny Depp sa rozvádza, vraj mlátil manželku.

Jeden z najobľúbenejších hercov Johnny Depp nemá za sebou dobrý polrok. Najskôr sa ukázalo, že päťdesiattriročný Američan je pre producentov najnevýhodnejší zo všetkých mužských celebrít - za každý vynaložený dolár im vráti iba 1,20 dolára.

Potom mu koncom mája zomrela milovaná mama Betty Sue (†81) a tri dni nato mu jeho manželka Amber Heardová (30) po pätnástich mesiacoch manželstva a piatich rokoch vzťahu oznámila, že podala žiadosť o rozvod. Keďže pár, ktorý prekvapivo ešte vo februári deklaroval v médiách nehynúcu vzájomnú lásku, neuzavrel predmanželskú zmluvu, okamžite sa začalo špekulovať, že slabo platená mladá predstaviteľka malých rolí sa snaží z finančne dobre zabezpečeného partnera vytrieskať peniaze.

Čítajte viac:

Johny Depp nie je jediný, kto napadol manželku. Aj známi Slováci nešetrili doma fackami. Ktorí?

No čosi zatiaľ vytrieskal iba Johnny Depp. A to mladú paniu. Tak to aspoň Amber Heardová tvrdila policajtom, ktorých pred týždňom privolala do vily, kde s Deppom donedávna spoločne bývali. Hoci, ako neskôr prezradila, policajti nad jej zraneniami najprv iba mávli rukou, na verejnosti sa objavili zábery Heardovej tváre s poriadnym monoklom na oku. Jeho autorom bol vraj opitý a zdrogovaný Johnny Depp, konkrétne jeho mobilný telefón, ktorý po žene šmaril po divokej hádke.

Podľa Paradisovej „nežný a citlivý“

Odvtedy má herec zákaz priblížiť sa k budúcej exmanželke na menej ako sto metrov a zároveň plnú hlavu starostí. Jeho majetok, ktorý sa odhaduje na 400 miliónov dolárov plus viacero luxusných nehnuteľností a ostrov na Bahamách, sa totiž čoskoro významne zmenší. Heardová žiada mesačné „výživné“ vo výške najmenej 40-tisíc dolárov - také sú aspoň podľa zistenia súdu jej mesačné výdavky - a nezostane zrejme iba pri tom.

Nuž a podobne ako Deppov majetok sa zrejme zmenší aj počet hercových fanúšikov. Už teraz sa rozdelili na dve skupiny. Tá, ktorá drží palce jemu, však vďaka silným hráčom - jeho exmanželke Vanesse Paradisovej, dcére Lily-Rose či režisérovi Terrymu Gilliamovi - je zatiaľ na tom lepsšie. „Za všetky tie roky, čo som Johnnyho poznala, nikdy sa ku mne nesprával násilne. Toto sa vôbec neponáša na muža, ktorý so mnou žil štrnásť úžasných rokov,“ napísala francúzska speváčka a herečka Paradisová (44) v otvorenom liste, ktorý vyšiel na hudobnom serveri TMZ.

Čítajte viac:

Pochybný dedič: Na majetok speváka Princea si brúsi zuby väzeň

Ako dodala, Depp je podľa nej „osoba citlivá, milujúca a milovaná“ a vyjadrenia Amber Heardovej „škandalózne“. K mame sa pridala staršia dcéra bývalých partnerov, sedemnásťročná Lily-Rose. „Môj otec je najnežnejší a najmilujúcejší človek, akého som kedy poznala,“ zverila sa na Instagrame. To všetko však môže byť len škodoradosť a pomsta, ktorá, ako vieme, najlepšie chutí studená.

Bola to totiž práve Amber Heardová, kto v roku 2011 rozbil dovtedy ideálne manželstvo. Sympatická Francúzka nerobila Deppovi žiadne prieky. Rozišli sa ako priatelia, ba dokonca mu verejne zablahoželala k zásnubám. Lily-Rose však macochu údajne nemohla vystáť a stretávala sa s ňou iba v najnevyhnutnejších prípadoch. Podobne Paradisovej sestra Alysson, ktorá Deppovi odkázala, že pre ňu je stále rodina a najvtipnejší človek, akého kedy stretla.

Pravda však je, že Depp nie je žiadne neviniatko. Už raz mal problémy, keď napadol fotografa, ktorý fotil jeho rodinu. Inokedy zas zdemoloval hotelovú izbu a tvrdil, že to urobil pásavec.

S Vanessou Paradise žili spolu 14 rokov. Rozišli sa práve kvôli Amber. Foto: Profimedia.sk

Bojkotujú turné

Na hercovu obranu sa okrem rodinných príslušníkov postavili aj celebrity. Napríklad známy režisér Terry Gilliam (Brazil, Kráľ rybár, 12 opíc), ktorý Deppa obsadil do svojho alkoholického road movie Strach a hnus v Las Vegas. „Amber Heardová je ešte oveľa lepšia herečka, než som si myslel,“ napísal na Facebooku. Pravdaže, myslel to ironicky. No ani Amber Heardová nie je bez podpory. Na jej stranu sa postavili všetky týrané ženy a nielen ony.

Pod hashtagom #ImWithAmber sa množia negatívne komentáre na Deppovu adresu. Organizátori antideppovskej kampane tiež nabádajú na bojkot hercovho európskeho turné s kapelou Vampires Hollywood, ktoré prebieha v týchto týždňoch. Pre Deppa by to iste bol ďalší nepríjemný kopanec do jeho umeleckého ega. Veď nebolo treba ani potýčky s Amber, aby sa jeho ďalší film skončil fiaskom. Alica v krajine za zrkadlom režiséra Tima Burtona, pokračovanie Alice v krajine zázrakov, ktorá v roku 2010 zarobila vyše miliardy dolárov, zatiaľ do kasy priniesla len 34 miliónov.

Čo je sotva pätina zo 170-miliónových nákladov.

Svokra ju neznášala

Vráťme sa však k Deppovmu manželskému životu. Zatiaľ čo Amber Heardová tvrdí, že tento násilnícky výstup jej muža nebol jediný a zmlátil ju už niekoľkokrát, skupina podporujúca Deppa vraví, že, naopak, Heardová manžela využívala a manipulovala ním. Humorista Doug Stanhope doslova napísal v stanovisku na server The Wrap: „My jeho blízki sme ju to nechali robiť od začiatku ich vzťahu. Nechali sme ju manipulovať ním celé roky. Bez toho, aby sme čokoľvek povedali. Hovorili sme o tom medzi sebou, ale nikdy nie s ním,“ zveril sa Stanhope a dodal, že keby Deppovi čo i len naznačili, čo si myslia o jeho manželke, ich priateľstvo by sa skončilo.

Čítajte viac:

Šampón? Načo! Celebritných kaderníkov opantal nový vlasový trend

U Deppa vraj boli aj v deň osudnej hádky. Herec bol smutný a sklesnutý. Najprv si mysleli, že pre matkinu smrť, no kamarátom oznámil, že ho chce Amber opustiť a ak jej bude robiť problémy, vyhráža sa mu, že to oľutuje. „Svoje vyhrážky teda splnila,“ konštatoval Stanhope. Bol tu však aj ktosi, kto sa svojím negatívnym vzťahom k Amber netajil ani pred Deppom. Jeho matka Betty Sue. Žena, ktorú si herec nadovšetko vážil - jej meno mal dokonca vytetované na ruke -, viackrát otvorene vyjadrila svoju nespokojnosť, že vymenil Vanessu Paradisovú práve za túto zlatokopku.

„Amber sa k Johnnymu správala ako k hovnu,“ vyhlasovala. „O môjho syna sa zaujímala len pre jeho majetok.“ Napokon, už v súvislosti so žiadosťou o rozvod vyplávalo na povrch, že herečkine výdavky výrazne prevyšujú jej príjmy. Na svoj nákladný život minie mesačne 40-tisíc dolárov, pričom na konto jej v rovnakom čase pribudne len 11-tisíc.

Nečudo, že Betty Sue bola proti srsti. S novou nevestou sa stýkala zriedka, aj keď Amberini priatelia tvrdia, že herečka ju pravidelne navštevovala v nemocnici, kde sa liečila z rakoviny.

Bisexuálka

Príbeh veľkej lásky sa teda skončil smutne. A ako sa vlastne začal? Depp a Heardová sa zoznámili v roku 2011 počas nakrúcania filmu Rumový denník. Bol to vraj blesk z jasného neba, chémia zafungovala okamžite. „Okamžite som vedel, že s touto ženou sa ožením,“ hovoril Depp ešte vo februári počas tlačovej konferencie na festivale v Santa Barbare. Chodili spolu takmer dva roky, kým Depp oznámil rozchod s Vanessou Paradisovou, s ktorou žil štrnásť rokov a majú spolu dve deti - Lily-Rose (17) a Jacka (14). Amber a Johnny sa zobrali na tajnom obrade v roku 2014, na pláži na Deppovom súkromnom ostrove na Bahamách. Pre herca to bol ikstý vzťah, no iba druhé manželstvo - s Paradisovou sa nikdy neoženil.

Jeho prvou manželkou bola láska zo strednej Lori Anne Allisonová, s ktorou žil v rokoch 1983 až 1986. Medzi Deppove najznámejšie partnerky patrila modelka Kate Mossová či herečky Winona Ryderová a Jennifer Greyová z Hriešneho tanca. Zaujímavé je, že Heardová pred Deppom žila so ženou, tri roky tvorila pár s fotografkou Tasyou van Reeovou. Svojou bisexualitou sa netají a ostro odsudzuje pokrytcov, ktorí sa nepriznajú k svojej skutočnej sexuálnej orientácii z obáv, že by potom nedostávali hlavné úlohy.

Čítajte viac:

Svetové hviezdy, šaty za milión a nevesta panna: Ruský miliardár ženil syna

Zlé jazyky však tvrdia, že v prípade Heardovej je to len alibi a snaha zaujať aspoň niečím, keď sa jej to už nedarí herectvom.

Za vodou

„Vzhľadom na krátkosť tohto manželstva a tragickej strate matky Johnny nebude reagovať na žiadnu falošnú domnienku, klebety, dezinformácie a klamstvá o svojom osobnom živote. Dúfajme, že rozpad tohto krátkeho manželstva bude vyriešený rýchlo,“ reagoval na kauzu hercov hovorca.

Pre Deppa sa teda začína náročné obdobie. Spolieha sa však na právnikov a je jasné, že si môže dovoliť tých najlepších. Lebo, hoci je pre producentov drahý, stále je hojne obsadzovaný. A keby aj nie, z peňazí, ktoré zarobil vďaka svojmu komerčne najúspešnejšiemu hitu, Pirátom Karibiku, kde len za posledný diel V neznámych vodách zinkasoval vyše 55 miliónov dolárov a ktorých ďalšia časť bude mať premiéru na budúci rok, pokojne vyžije do konca života.

Teda, ak ho manželka predsa len neošklbe.

Amber Heardová

Čerstvá tridsiatnička pochádza z Texasu. Má dve sestry, jej otec je úspešný obchodník. V pätnástich odišla zo školy do New Yorku, aby sa venovala modelingu, neskôr presídlila do Los Angeles, aby sa stala herečkou. Jej prvou úlohou bola epizódna rola v seriáli Jack & Bobby. V malých úlohách pokračovala.

Neskôr sa objavila v seriáloch O. C. Kalifornia, Myšlienky zločinca, Californication. Hrala aj vo filmoch, najmä drobné úlohy.

Objavila sa v snímkach Zombieland, Machette, Rumový denník, naposledy si ju môžete pamätať napríklad z oscarovej snímky Dánske dievča. Kým stretla Deppa, tri roky žila s fotografkou Tasyou van Reeovou.

Johnny Depp

Rodák z Kentucky pred pár dňami oslávil 53. narodeniny. Má troch súrodencov. Jeho rodičia sa rozviedli, keď mal pätnásť a zhruba v tom čase aj odišiel zo školy. Poflakoval sa a hrával vo viacerých garážových rockových kapelách. V dvadsiatich sa oženil a pracoval ako podomový predavač guľôčkových pier, aby uživil rodinu. Hercom sa stal náhodou - počas výletu v Los Angeles si ho všimol Nicolas Cage, ktorý mu navrhol, aby skúsil herectvo. Jeho prvou úlohou bola epizódka v horore Nočná mora z Elm Street.

V roku 1987 získal jednu z hlavných úloh v obľúbenom seriáli 21 Jump Street. Potom už jeho kariéra nabrala rýchly spád. Nakrútil takmer osemdesiat filmov, pričom často išlo o nezávislé a nízkorozpočtové produkcie. Z jeho filmografie spomeňme aspoň Nožnicovoruký Edward, Arizona Dream, Ed Wood, Ospalá diera, Donnie Brasco, Z pekla, Charlie a továreň na čokoládu, Strach a hnus v Las Vegas a, samozrejme, Piráti Karibiku, za ktorých získal aj nomináciu na Oscara.

Tú si však zaslúžil skôr za jeden zo svojich prvých filmov Čo žerie Gilberta Grapa (1983), kde hral s mladučkým Leonardom DiCapriom. Viackrát sa ocitol medzi najsexi mužmi planéty. Bol dvakrát ženatý, má dve deti, Lily Rose (17) a Jacka (14), zo vzťahu s francúzskou herečkou a speváčkou Vanessou Paradisovou.


VIDEO Plus 7 Dní