Sláva moderátora Markízy stúpa. Dá sa dokopy s Ostrihoňovou?

Hviezda Viktora Vinczeho stúpa, najnovšie sa o ňom hovorí ako o novom moderátorovi Televíznych novín.

Jeho kolegovia v Markíze roky makajú, snívajú o stoličke moderátora hlavných správ, prípadne vlastnej relácii. A teraz sa nestačia čudovať. Rodáka zo Šale Viktora Vinczeho akoby sa klasický kariérny postup netýkal.

Odkedy sa štíhly modrooký mladík dostal do Záhorskej Bystrice cez obyčajný konkurz do spravodajstva, jeho hviezda prudko stúpa. Ani nie po roku moderoval Reflex - popri osvedčenej dvojici Patrik Herman a Kveta Horváthová, so Zlaticou Švajdovou Puškárovou a s Michalom Kovačičom zasa spolupracoval vo volebnom štúdiu.

Najnovšie Markíza obsadila 25-ročného Viktora do šou Tvoja tvár znie povedome. Podotýkame, že popri práci v televízii stihol doštudovať právo.

Ochotnícky herec

Vyťažený Viktor Vincze začal byť s rastúcou popularitou skloňovaný v rôznych súvislostiach. Označujú ho napríklad za miláčika šéfa Markízy Matthiasa Setteleho.

„Sú to klebety, som asi taký miláčik ako všetci zamestnanci. S generálnym riaditeľom vychádzam absolútne korektne, tak ako ostatní. Prehodíme pár slov, občas zavtipkujeme a pracujeme ďalej,“ povedal nám moderátor, ktorého do televízie Markíza prijali ešte pred Rakúšanovým príchodom.

Čítajte viac:

Vincze rozosmial divákov. Namiesto Bruna Marsa v ňom videli ukecaného moderátora

Do Záhorskej Bystrice sa mu podarilo dostať v jednej várke s plavovlasou Veronikou Ostrihoňovou a už dlhšie sa šepká, že práve so snúbenicou moderátora Mateja Sajfu Cifru by mal vytvoriť novú dvojicu večerného spravodajstva. Obaja to však zatiaľ vytrvalo popierajú.

„Keby ste vedeli, čo všetko sa hovorí,“ komentovala šíriace sa reči Ostrihoňová na nedávnom galavečere OTO, kde sme ju oslovili. Vincze tam zavítal už ako nominovaný, sprevádzala ho priateľka Eva.

Tá vraj na Viktorove televízne kolegyne nežiarli. Žijú spolu už niekoľko rokov, spoznali sa v ochotníckom divadle, kde Viktor odmala hral. „Prišla k nám robiť vedúcu a ja som si povedal - Hm, pekná baba, uvidíme. Dva roky ma odmietala, ale to som ju vtedy chcel skôr z biologických motívov, čo hneď prekukla. Ale jedno leto odišla na pol roka do Anglicka a ja som zistil, že mi naozaj chýba. Láska bola na svete a je to to najlepšie, čo sa mi kedy stalo,“ smeje sa stále zaľúbený moderátor.

No pekne rozpráva aj o svojej údajnej budúcej kolegyni Veronike. „Sme kolegovia a dovolím si tvrdiť, že aj kamaráti. Je to veľmi šikovná a navyše krásna žena.“

Herec od mala: Ako Peter Pan. Foto:Facebook

Krejča ho obdivuje

Na margo svojej účasti v novej markizáckej šou vraví, že šaškovanie v nej mu vraj spravodajský imidž nekazí. A páči sa aj jeho šéfovi, vedúcemu spravodajstva a publicistiky Henrichovi Krejčovi.

Po prvom vystúpení mu dokonca napísal obdivnú správu. Keď nás zaujímalo, v akom žánri si moderátor a vyštudovaný právnik viac verí, priznal, že volebné štúdio bolo pre neho menej stresujúce ako imitácia svetových spevákov.

„Na živé vstupy zo spravodajského sveta som už zvyknutý. No keď som stál prvýkrát vo výťahu, ktorý ma mal vyviezť na scénu Tváre, srdce mi skoro prebúralo hrudnú kosť. Na moment som mal pocit, že som zabudol text, prosto, úplné okno. Táto emócia bezradnosti vo mne zostane ešte dlho,“ hovorí otvorene.


  • nk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní