Na divoko: Na seneckom jazere Guláška, na snímke hore, si azda každý robí, čo chce. Igor vo videoklipe, ktorý má už vyše 2,6 milióna videní.

Slovenské celebrity prišli na chuť ilegálnym vodným skútrom, na pravidlá kašlú!

S vetrom vo vlasoch, opretá o držadlá a pripravená vyraziť.

Takto sa nedávno odfotila modelka a moderátorka Mária Zelinová, keď si odskočila na Hlboké jazero v Senci - známe skôr pod menom Guláška. Zdanlivo nevinnú snímku na vodnom skútri, samozrejme, zavesila na sociálnu sieť. Ibaže trochu pozabudla, že úrady obľúbené stroje na seneckej vodnej ploche stále nepovolili.

Mária pózuje na jazere v Senci, kde vodný skúter nemá čo hľadať. Foto: Instagram

Ako keby sa nič nedialo

„To bola iba taká fotografia z probrežia. Na Gulášku chodím pomerne často, ale iba sa tam opaľujem. V jazerách sa vôbec nekúpem, len v mori,“ uviedla nás Mária do obrazu, keď sme sa o jej letné aktivity začali zaujímať. Fóbiu zo sladkých vôd vraj nemá, napriek tomu by do jazera nevliezla v Senci ani nikde inde. O zákazoch, ktoré by mali byť v okolí Gulášky umiestnené, podľa vlastných slov netuší. A nie je v tom sama.

Oveľa väčší prešľap sa pred dvoma rokmi podaril Igorovi Kmeťovi a Patrikovi Rytmusovi Vrbovskému. Hudobníci nakrúcali videoklip k duetu Fantázia práve v Senci. Zatiaľ čo obaja spievali a rapovali, skupina mladých ľudí rozbiehala na Guláške veľký žúr. Medzitým si mladý Kmeťo a ďalší na vodnej ploche veselo a bez výčitiek skútrovali.

Čítajte viac:

Mladý Igor Kmeťo: Rytmus s Darou chcú bábätko!

Zastupitelia v Senci sa pritom tvária, že im z tejto činnosti vlasy dupkom stavajú. „Kúpanie na Hlbokom jazere nie je formálne povolené, rovnako ani skútrovanie. Mesto má záujem, aby bolo skútrovanie úplne zakázané, prípadne aspoň pokutované, pretože dochádza k nebezpečným situáciám a v minulosti aj k smrteľnej nehode. Nemôže to však urobiť mesto, pretože na to nemá kompetencie,“ povedala nám hovorkyňa tamojšieho mestského úradu Martina Ostatníková.

V praxi to teda znamená, že v Senci si robí každý, čo chce. A výsledky bývajú niekedy tragické. Pripomeňme len, že vlani na Hlbokom jazere, respektíve na Guláške, zrazil vodný skútrista plavca v stredných rokoch, pred troma rokmi sa tu za rovnakých okolností topila mladá žena. Na rovnakom mieste ešte v roku 2002 prišla ďalšia dievčina, do ktorej vrazil vodný skúter, o život.


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní