Lehotský v Moduse stvoril najväčšie hviezdy našej scény.

Šok pre fanúšikov: Z legendárneho Modusu vyhodili Janka Lehotského!

Spevák Janko Lehotský dostal vyhadzov zo skupiny Modus. „Stal sa neriadenou strelou,“ vysvetľuje Laco Lučenič.

Janko Lehotský dostal vyhadzov z legendárnej skupiny Modus. Zo skupiny, v ktorej desaťročia vychovával množstvo muzikantov a spevákov a ktorá sa vďaka nemu preslávila. Jeho spoluhráč a zakladajúci člen kapely Ján Baláž na to išiel rafinovane. Aby predišiel sporu o kapelu, dal zaregistrovať jej značku na seba.

Koniec jednej éry

„Modus, Modus, to sme my, nad nástroje sklonení, zoznámte sa s našou kapelou,“ spievali v najslávnejšom období na svojich koncertoch Janko Lehotský, Marika Gombitová a Miroslav Žbirka.

Čítajte viac:

Legendárne Véčko: Štartovacia čiara umelcov aj prvých zlatokopiek

Hoci Modus vznikol v roku 1967, ozajstnú slávu zaznamenal až po roku 1972, keď sa jeho lídrom stal Ján Lehotský. Nasledovali prvé hity, úspešné platne, tisíce koncertov a, samozrejme, ceny, napríklad Bratislavská lýra.

Táto éra sa pravdepodobne navždy uzavrela. Janko Lehotský dostal v kapele, ktorej sám šéfoval, stopku. Súčasní členovia Ján Baláž, Laco Lučenič a Ľubo Stankovský ho nahradili finalistom televíznej súťaže Hlas Česko Slovenska.

Z čoho obviňujú Lehotského a ako reagoval spevák? VIAC sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].