Staršia žena a zajačik. Slováci povedali, čo si myslia o francúzskej prvej dáme

Brigitte Macronová je o 24 rokov staršia ako nový francúzsky prezident, jej manžel. Prvá dáma už počas kampane čelila kritike za svoj vek, Emmanuela Macrona dokonca neprajníci podozrievali, že vzťah má byť len zástierkou na jeho homosexualitu.

„Je to všetko len závisť,“ komentovala nedávno pretriasanie veku Brigitte Macronovej jej najmladšia dcéra Tiphaine Auziére. „Keby som bol o dvadsať rokov starší od mojej ženy, nikto by sa nad tým ani na sekundu nezamyslel,“ bránil zas svoju manželku 39-ročný Macron.

Slováci povedali, čo si o tom myslia

Pýtali sme sa Slovákov, čo si o vzťahu staršia žena a mladší muž myslia. Na bratislavských Palisádach sme zastavili zástupcov žien aj mužov a to zo všetkých vekových kategórií. Ich odpovede sa veľmi nelíšili.

 

Rozdiely nik nerieši

 

Žiadna revolúcia to nie je, hoci zvyčajne je vo vzťahu starší muž a mladšia žena. Na porovnanie si zobrali americké médiá prvý pár svojej krajiny. Vekový rozdiel medzi Donaldom Trumpom a jeho ženou Melaniu je rovnaký, ako majú Macronovci. Slovenský prezident Andrej Kiska je od svojej polovičky Martiny starší o 12 rokov.

 

Príbeh Macronovcov

 

O príbehu Brigitte a Emmanuela Macrona už zrejme počul každý. Ona stredoškolská učiteľka divadla a literatúry, on mladý sebavedomý a už vtedy ambiciózny študent.Láska zo školských lavíc, ktorá kvôli tvrdohlavosti mladíka prerástla do manželstva. „Nech urobíš, čo chceš, vezmem si ťa,“ tlmočila Brigitte magazínu Paris Match slová, ktoré jej vraj mladý Emmanuel na strednej šepol do uška.

 

Ako Obamovci

 

A splnil. Vzali sa pred desiatimi rokmi, v nedeľu spolu vstúpili do Elyzejského paláca. Vo večer víťazstva na pódiu pred Louvrom pobozkala Brigitte nežne ruku manžela, počas inaugurácie urobil rovnaké gesto on. Zdá sa, že Francúzi sa po rokoch afér svojich prezidentov dočkali svojich Obamovcov.

 

Romantické aféry bývalých prezidentov

  • François Mitterrand, socialistický prezident 80-tych rokov, bol ženatý s Danielle Mitterandovou, keď sa vraj osudovo zamiloval. Nerozviedol sa, s Anne Pingeot začal viesť paralelný život. Bola od neho o 27 rokov mladšia.
  • Jacques Chirac, francúzsky prezident od roku 1995 – 2007, je síce celý život ženatý s Bernadette Chirac, ale je známe, že svojej manželke mnohokrát zahýbal. Raz ju chcel dokonca kvôli milenke opustiť, poslúchol však svojich poradcov.
  • Exprezident Nicolas Sarkozy nemal šťastie. Krátko po tom, ako nastúpil do funkcie mu dala manželka Cecilia zbohom a odišla za novou láskou do Ameriky. Francúzi ostro sledovali, ako sa ich prezident rýchlo otriasol a v roku 2008 si vzal modelku Carlu Bruni. Tá mu rok pred koncom mandátu porodila dcéru Giuliu.
  • Priamy Macronov predchodca François Hollande nastúpil do Elyzejského paláca po boku Valérie Trierweiler, bývalej novinárky, s ktorou nebol zosobášený. Jeho súkromný život bol poriadne búrlivý. Bulvár publikoval fotografiu, ako prezident s prilbou na hlave odchádza na mopede od milenky, herečky Julie Gayet. Vzťah s Trierweilerovou následne škandalózne ukončil. Vydala knihu, kde mu nedôstojné zapudenie riadne zrátala. Hollande okrem toho dosadil za ministerku matku svojich štyroch detí a svoju dlhoročnú partnerku Ségolene Royal.

  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].