Uľavilo sa mu: Erika si s jeho deťmi rozumie.

Štedrý Skrúcaný: Dopraje Erike aj predchádzajúcej rodine

Štefan Skrúcaný sa síce s Erikou vrátil z dovolenky v Zanzibare, no stále financuje aj svoju predchádzajúcu rodinu.

Odkedy tvorí Štefan Skrúcaný pár s Erikou Judínyovou a na luxusných večierkoch sú ešte viac v centre pozornosti než predtým, zdalo by sa, že si neustále užívajú len jeden druhého.

V skutočnosti má herec a moderátor v brandži povesť otca, ktorý lipne na svojich deťoch. Jeho synovia si pred časom s otcovou dnes už expartnerkou Dominikou Lukáčovou nenašli spoločnú reč, ale s Erikou si padli do oka.

Čítajte viac:

Štefan Skrúcaný pri Erike mladne

„Teraz som v situácii, že moji synovia akceptujú moju priateľku. To mi veľmi uľahčilo život a padol mi kameň zo srdca,“ tvrdí Štefan Skrúcaný s úľavou po rokoch napätých vzťahov, ktoré panovali medzi jeho blízkymi.

Príliš liberálny

Tridsaťročná dcéra z prvého manželstva Linda je v bratislavských kuloároch dobre známa, študovala na univerzitách vo Francúzsku a v Spojených štátoch a na Slovensku už roky pracuje v konzultačnej fi rme na oblasť marketingu.

Starší Tomáš, ktorého má herec z manželstva so Zuzanou Tlučkovou, študuje na Vysokej škole ekonómie a manažmentu verejnej správy, ich mladší syn Lukáš zakotvil na masmediálnej komunikácii.

Volajú si každý deň: So synmi Lukášom, Tomášom, na snímke zľava, a dcérou Lindou sú stále v kontakte, telefonujú si a chodia na obedy.Foto: MARTIN DOMOK

„Sám ešte nie je rozhodnutý, čo by chcel presne robiť,“ hovorí o najmladšom potomkovi jeho otec, no naznačuje, že by mohol ísť v šľapajach svojich rodičov. „Asi týždeň po prijímačkách na VŠMU nám vážne oznámil, že by chcel ísť na herectvo. Tak sme mu ‚zagratulovali‘, že sa rozhodol a že sa hlavne rozhodol ‚včas‘. Teraz má čas jeden, dva semestre sa trochu rozhliadnuť a zorientovať sa, čo by ho v živote bavilo.“

Ak má niektoré zo Skrúcaného detí sklon k podobnému povolaniu, je to podľa neho práve Lukáš. „Tomáš je tiež veľmi vtipný, ale viac introvertný. Lukáša by možno bolo až škoda, keby nebol v tejto brandži. Vyzrážali sa v ňom všetky umelecké gény zo Zuzky a zo mňa. Myslím si, že je veľmi talentovaný, ale tiež opatrný a plachý.“

O svojich ratolestiach rozpráva herec, moderátor a spevák s pýchou v hlase, niekedy ho mrzí len zbytočne liberálna výchova, ktorej bol vždy zástancom.

„To s odstupom času trochu ľutujem, lebo na deti v istom období treba byť oveľa prísnejší, než sme boli my. Niekedy treba byť aj zlým rodičom, lebo v budúcnosti sa prísnejšia výchova vráti. Napríklad dnes mi je ľúto, že chlapci nemajú hudobné vzdelanie. Kúpil som im síce gitary, ale sú podobne ako ja len amatérski muzikanti.“

Stále spolu

Synovia bývajú s mamou v bratislavskej novostavbe, ktorú Zuzana Tlučková kúpila po tom, čo sa po rozvode s manželom finančne vyrovnali. Rodine však herec a moderátor pomáha aj naďalej.

„Myslím, že je to v rámci normy, nerád by som sa takto prezentoval. Nebol by som rád, keby pociťovali ekonomicky, že spolu už nebývame. Ale podstatne väčší dôraz kladiem na vzťah, ktorý spolu máme. V rámci materiálnej vybavenosti sa snažíme so Zuzkou komunikovať, aby synom nič zásadnejšie nechýbalo, ale zase aby poznali hodnotu peňazí. Preto som vždy rád, keď chlapci niekde brigádujú hoci aj za málo, ale aspoň vedia, čo to znamená zarobiť si u nás nejaké peniaze,“ domnieva sa Štefan Skrúcaný, ktorý rodinný dom, kde kedysi žil s rodinou, stále nepredal.

Kúpila si dom: Zuzka Tlučková si po majetkovom vyrovnaní kúpila luxusný dom v radovej zástavbe.Foto: NORBERT GROSZ

Ani ho neprenajíma. „Predávať v dnešných časoch nehnuteľnosti a vymeniť to za papierové peniaze s názvom euro, keď nikdy neviete, ktorá ďalšia krajina bude po krachu Grécka nasledovať a či to v Bruseli nevyriešia škrtnutím jednej nuly na našich kontách, sa mi zdá veľmi riskantné. To radšej mať dom nejaký čas neobývaný.“

Momentálne sa tak môže herec a moderátor tešiť, že na Vianoce príde jeho mama aj s rodinou z rodného Trenčína a všetci si ich spoločne s Erikou a jej rodičmi užijú v jeho starom dome.

Vlaňajšie sviatky strávil so synmi a s exmanželkou. Nebolo to ničím vynimočné. „Občas spoločne zájdeme na obed. Dlhodobo sa snažím mať so Zuzkou dobrý vzťah, snažím sa o to, aby medzi nami bola aspoň relatívna pohoda. To, že sa dvaja ľudia rozídu, ešte neznamená, že by spolu nemali vychádzať.“ To isté platí aj o deťoch, s ktorými si ich otec každý deň telefonuje.

„S Lindou som bol predvčerom na obede, s chalanmi dnes. Aj teraz, keď to mám časovo nabité, sme spolu aspoň dvakrát týždenne,“ hovorí Štefan a rovnako ho teší, že mu novú priateľku synovia okamžite schválili.

„Povedali mi, že je to môj život a moje rozhodnutie akceptujú. A po pár stretnutiach si s Eri kou aj veľmi porozumeli. Stále si majú čo povedať.“ Čím to je, si vysvetľuje jednoducho: „Asi nemajú dôvod na nevraživosť. Začali sme spolu chodiť, keď sme boli každý sám. A oni nemajú pocit, že by im bola akýmkoľvek spôsobom ublížila.“

Mobily v trezore

Nadštandardne dobré obdobie v živote päťdesiatdvaročného prominenta dokazuje aj fakt, že s priateľkou a so synmi strávili už spoločnú dovolenku.

Na Orave, v poľskom Krakove, odkiaľ si odskočili na prehliadku Osvienčimu, a boli by vraj v cestovaní pokračovali ďalej, keby to pracovné povinnosti dovolili.

No na predvianočnú cestu do Afriky sa Štefan vydal iba so svojou priateľkou. Na ostrove Zanzibar mal moderátor, ako vraví, drobné pracovné povinnosti. Uvádzal tam československý galavečer.

Zanzibar je síce poznačený chudobou, no československá skupinka, v ktorej podľa odvysielanej Smotánky nechýbala ani speváčka Bára Basiková či syn prezidenta Ivana Gašparoviča, sa ubytovala v jednom z exkluzívnych turistických rezortov.

Deväť nocí a desať dní sa slovenská prominentná dvojica stadiaľ ani nepohla. Ale nie pre chudobu, ktorá na nich číhala za bránami prepychového rezortu.

„S Erikou sme sa vzácne zhodli v tom, že sme pasívni turisti. Nebažíme po fakultatívnych výletoch a spo znávaní kláštorov a vykopávok, tobôž na ostrove, kde to je relatívne nebezpečné.“ Štefan sa totiž pred odletom do Zanzibaru, kde je riziko rôznych chorôb prenášaných hmyzom, nemohol dať zaočkovať.

Bral antibiotiká. Erike to nemuselo byť ľúto, na nákupy v tejto časti sveta mohla zabudnúť. „Jediné, čo si tam môžete kúpiť, sú drevené sošky Masajov, magnetky či masajská plachetnica. V hlavnom meste, kde sme pristávali, bol na neklimatizovanom letisku duty free obchod, kde nebolo okrem lietajúceho hmyzu nič,“ vysvetlil nám Štefan, ktorému v rámci krátenia voľných chvíľ, našťastie, nehrozila ďalšia životná rola v podobe videa nakrúteného mobilom.

S Erikou si totiž tieto výdobytky techniky zakázali. „V rámci psychického oddychu sme ráno pri odchode z apartmánu nechali mobily v trezore s ostatnými dokladmi a snažili sme sa naozaj relaxovať.“

Úkazy v Zanzibare

Štefan Skrúcaný do východnej Afriky necestoval prvý raz, už predtým moderoval slovenské večierky v kenskom Nairobi, Mombase a na Seychelách. V Zanzibare mal však premiéru.

„Sociálnymi podmienkami je to štát podobný Keni a Tanzánii. Ľudia bývajú v domoch len tak postavených z hliny alebo v plechových búdach bez elektriny, vody a toaliet,“ priblížil nám svoj prvý dojem. Väčšinu času tak strávili s Erikou na pláži alebo pri bazéne.

„Príliv a odliv spôsoboval, že ráno, keď ste prišli na pláž, more bolo odídené naozaj asi dva a pol kilometra až po koralový útes a vracalo sa popoludní. Dopoludnia bolo rozumné využiť niektorý z bazénov rezortu. A popoludní - musím povedať, bol som všelikde, ale tu bola najteplejšia voda, akú som kedy v mori zažil. Teplejšia než voda vo vani. Mohla mať 35 až 40 stupňov. Nechodím do Chorvátska, lebo má studené more. Môj doterajší rekord držal Dubaj, ale v Zanzibare to už bolo veľa aj na mňa,“ opísal nám cestovateľskú skúsenosť.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní