Rodina: Ernest Šarközi sa zladil s dcérou Vanessou.

Štyridsiatnik Ernest Šarközi: Prečo dostal od ženy športovú tašku?

Ernestovi som kúpila drobnosť. Keby to bolo niečo veľké, zistil by, že mu zmizlo z účtu veľa peňazí, prezrádza Silvia Šarköziová o narodeninovom dare pre manžela.

Cimbalista z Cigánskych Diablov na oslavu štyridsiatych narodením pozval sedemdesiatpäť ľudí. Tešil sa na ňu najmä preto, že manželka aj fitnestréner mu výnimočne dovolili zjesť, koľko bude vládať. Cigánska zábava pri cimbalovke a dobrých jedlách trvala v podniku v centre Bratislavy do skorých ranných hodín.

Neobmedzoval sa

Ernest nepatrí k mužom, ktorí majú z pribúdajúcich rokov komplexy. Svoje jubileum si vraj ani nevšimol. „Keby mi to nepripomenula manželka, ani to nezaregistrujem. Potešilo ma to, pretože aspoň je skvelý dôvod na poriadnu oslavu s priateľmi a dobrým jedlom. To je to, čo mám rád, takže dnes sa určite nebudem obmedzovať,“ vyznal sa nám oslávenec, ktorý je podľa vlastných slov so svojím životom maximálne spokojný.

„Vždy môže byť ešte lepšie, ale ja som takto veľmi šťastný. Nič si neprajem viac než to, aby bolo aj naďalej aspoň tak, ako doteraz. Sme zdraví aj úspešní a hlavne sa máme radi a to je najviac,“ vyznáva sa.

Len drobnosť

Medzi darmi pre Ernesta sme videli okrem fliaš alkoholu zlatú brošňu od manželkinej sestry Aniko, náhrdelník s krížikom od muzikantovej mamy Evy, no najväčšiu radosť mu spravil novučičký cimbal.

„Ernest zistil, že istá slovenská firma získala na jednu svetovú značku cimbalov licenciu a vyrába ich. Veľmi po ňom zatúžil. Keď sa to výrobca dozvedel, povedal, že je to pre neho veľká česť, a predal nám ho viac než o polovicu lacnejšie. Ostatné sme doplatili my a muzikanti z kapely,“ prezrádza Ernestova manželka Silvia. Tá mu k sviatku venovala aj športovú tašku. „Je to len taká drobnosť. Chodí do fitka, tak nech si má kam dať uterák a náhradné tričko.

Nechcela som mu kúpiť nič veľké, pretože by zistil, že mu z účtu zmizlo veľa peňazí. Máme ho totiž spoločný a vždy pri platení nám obom pípne esemeska,“ vysvetľuje.

Suverénne najdojímavejším darčekom pre Ernesta bolo vystúpenie trinásťročnej dcéry Vanessy s piesňou Alicie Keys. „Je to môj miláčik, manželka je na ňu trochu prísna, ale u mňa jej prejde všetko,“ hovorí.

Vanessa: Otcovi zaspievala obľúbenú pieseň od Alicie Keys. Foto: Tony Štefunko

Bojí sa

Na oslave sa nám podarilo pozhovárať aj s cimbalistovou šesťdesiattriročnou mamou, pani Evou. „Každej matke by som dopriala takého syna, ako je on. Ale aj dve dcéry sú fantastické. Veľmi sa o deti bojím, keď cestujú po svete, preto vždy, keď vystúpia z lietadla, hneď mi telefonujú. Ernest nikdy nezabudne na darček. Dokáže mi sám vybrať pekný šperk aj šaty na mieru,“ hovorí hrdo.

So svojimi deťmi mala vraj vždy výborný vzťah, ktorý sa ešte viac upevnil po smrti manžela. „On všetkých priviedol k muzike. Hral v SĽUK-u, mali sme veľmi krásne manželstvo, ale umrel nám skoro, pred dvanástimi rokmi,“ smúti, no verí, že nad nimi bdie, a z detí má radosť.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní