Politik Richard Sulík pred rokmi s deťmi Alexandrou a Filipom. Zo syna mu vyrástol úspešný model.

Sulík sa nezdá, zo syna mu vyrástol sexi model

Syn Richarda Sulíka rozbehol úspešnú modelingovú kariéru, predvádzal už aj pre Madonninho brata.

Nepotatil sa. Sedemnásťročný syn bývalého predsedu parlamentu Richarda Sulíka vyrástol do krásy. Dievčatá, ale aj modelingoví experti idú na modrookom Filipovi oči nechať. Viacerí sa pýtajú, na koho sa ten chlapec podobá. „Určite na exmanželku, fešák po mne nie je. Ja teda fešák nie som, hrám fér,“ smeje sa Filipov otec Richard Sulík, ktorý má dovedna štyri ratolesti. So súčasnou priateľkou splodil syna Huga a dcéru Viktóriu, Filip a jeho sestra Alexandra, staršia o dva roky, pochádzajú z prvého manželstva.

V agentúre: Je v nej vďaka profesionálnym fotkám, ktoré mu spravil kamarát. Foto: F.S.

Začína

Vysoký modrooký tínedžer s ostrými črtami tváre o sebe vie, že dobre vyzerá, a podľa toho sa aj správa. Na stretnutie prišiel suverén- ny, sebavedomo pôsobiaci mladík. Ku káve si zapálil cigaretu, ale alkoholu sa nedotkol. Vraj sa mu vyhýba, pohárik si dá iba na Silvestra alebo na narodeniny. „Toto tam budete písať?“ začudoval sa nádejný model, keď sme zapli diktafón.

Aj keď mladý Sulík s otcom už roky nežije, ich vzťah označuje za dobrý. Pred rokmi ho dokonca otec sám nabádal na modelingovú kariéru. „Navrhoval mi to, keď som mal asi trinásť rokov. Vtedy som hovoril - čo som teplý? Myslel som si, že všetci modeli sú homosexuáli.“

O svoj výzor Filip vždy dbal, ale nikdy to nepreháňal. „Chodím do solárka, do fitka a ku kaderníkovi. Ten mi skráti boky a potom si to doma sám sprejujem. Mám delenú stravu. Nejem žiadne nadbytočné cukry a snažím sa jesť čo najviac zeleniny a ovocia. Musím veľa cvičiť a jesť, aby som naberal, ináč by som bol chudý,“ rozpráva o svojej životospráve.

Kariéru manekýna odštartoval Filip Sulík iba pred štyrmi mesiacmi. Aj to náhodou. S kamarátkou modelkou sa zastavil v modelingovej agentúre. „Práve chystali kasting. Rozhodol som sa, že tam pôjdem. Poslal som im nejaké fotky, potom mi volali a poslali zmluvu. A už to bolo,“ opisuje nedávne začiatky. Za krátky čas stihol dostať niekoľko prestížnych ponúk. „Fotil som pre jednu raperskú značku a robil klip pre vlasovú kozmetiku. Natáčal som videoklip k novej piesni Party so speváčkou Suzie Hroncovou, ktorý ešte len pôjde von. A teraz som robil prehliadku na Vienna Fashion Week.“

Vo Viedni predvádzal Filip novú kolekciu topánok, ktorú navrhol brat popovej speváčky Madonny Christopher G. Ciccone. Ten mu dokonca na chvíľu pokľakol k nohám. „Leštil mi topánky. To som si užíval,“ smeje sa mladý Sulík. „Bola to zábava. Prišli sme tam asi o tretej poobede, začínalo sa to až o deviatej večer. Dostali sme VIP vstupenky, tak sme jedli a rozprávali sa. Potom sme sa raz prešli a išli domov,“ nevie si vynachváliť nenáročnú prácu, no nakoniec predsa prizná, že tesne pred začiatkom prehliadky pocítil miernu trému. Hneď ho to však prešlo.

Filip Sulík na módnej prehliadke vo Viedni predvádzal topánky pre Madonninho brata. Foto: Archív F.S.

Otca nepriznáva

Keď sa politikov syn nevenuje modelingu, chodí na súkromné bilingválne gymnázium zamerané na anglický jazyk. Jeho priezviskom sa tam vraj nikto nezaoberá. „Vôbec na to nikto nereaguje. Na tej škole má každý nejakých rodičov. A nikdy nehovorím svoje celé meno. Keď sa ma spýta dievča, či s otcom niečo mám, poviem nie. Nepokladám za dôležité, aby takéto veci o mne ľudia vedeli,“ myslí si.

Po strednej škole by chcel ísť študovať na fakultu telesnej výchovy a športu. „Baví ma to. Robím trochu gymnastiku, atletiku, posilňujem a začal som teraz plávať. Hral som sedem rokov squash aj basketbal. Myslím si, že som zdatný, aby som spravil prijímačky. Potom by som chcel robiť kondičného trénera. Keď však uspejem v modelingu, kašlem na to. Toto je lepšia práca,“ hovorí mladý Sulík o víziách do budúcnosti.

Politik Richard Sulík pred rokmi so svojou dcérou Alexandrou a synom Filipom. Foto: F.S.

Je na baby

Filip je momentálne bez partnerky, ale ťažkú hlavu si z toho nerobí. Nápadníčok má údajne dosť a samy mu vypisujú cez sociálnu sieť. „Nechávam to plynúť. Nehľadám, ale niečo sa pomaly rysuje. Poznáme sa zo školy. Je staršia, chodí o dva ročníky vyššie,“ priznáva bez okolkov.

Páčia sa mu staršie dievčatá, lebo sú vraj krajšie. „Sú také zrelšie. V debatách si lepšie rozumiem s rovesníčkami, ale tie staršie vyzerajú lepšie,“ zamýšľa sa a spomenie aj svoje najhoršie rande v živote. Teraz sa na ňom zabáva. „Išiel som do kina s jednou Maďarkou. Predtým sa mi páčila, ale zrazu to bol veľký trapas. Mala hrozný prízvuk, ktorý sa nedal počúvať. Úplne ma to rezalo v ušiach. Na konci mi chcela dať pusu, ale nejako som sa tomu vyhol. Volala mi ešte, a to som jej už nezdvihol. Je mi to ľúto, ale - čo som mal robiť?“ pýta sa bezradne sebavedomý mladík.

Filip sa páči aj mužom. Zistil to, keď si raz s kamarátmi spravili exkurziu do gayklubu. „Jeden z nich povedal, že zaplatí vstupy a drinky, tak som si povedal, že bude zábava. Aj bola. Balilo ma tam fakt asi milión chlapov. Keď sme s kamarátom vošli, tí starí boli z toho asi premotivovaní. Mal som traumu. Už v živote nechcem ísť do žiadneho gayklubu.“

Podporuje ho

Keďže rodičia sú rozvedení, Filip žije iba s mamou. Sestra študuje v Londýne právo. Sviatky trávia všetci pokope. „Minulý rok sme boli na Srí Lanke. S mamou aj s otcom. Bola tam hrozná nuda. Nie je tam nič, len pláže,“ sťažuje sa tínedžer.

Keď je s otcom, politika je zrejme tá posledná vec, ktorú by preberali. Ani mu to nechýba. „Nesledujem to. Budem však voliť otca, keď budem môcť. Ďalej to neriešim. V politike sa príliš nevyznám, ale z toho, čo viem, sa mi zdá v pohode, čo otec robí,“ myslí si. Netúži ani pozrieť sa do parlamentu, ani do otcovej kancelárie. Opakuje, že ho to nezaujíma. „Čo ma zaujíma? Šport, dejepis a ženy. Asi mám veľa testosterónu,“ smeje sa syn, ktorého aspoň v tomto Richard Sulík, známy znalec žien, nezaprie.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní