Štatistika nesklamala: Podľa dlhodobého vývoja mal SuperStar vyhrať Slovák alebo Slovenka.

SuperStar Emma Drobná: Dôležitá osoba pri nej v superfinále chýbala

Triumf Emmy Drobnej v SuperStar sa čakal, no ktosi podstatný pri nej chýbal.

Akosi to vychádza tak, že SuperStar je prirodzene politicky korektná. V superfinále sa vždy stretne Slovák s Čechom a víťazí sa na striedačku. Takže po Martinovi Chodúrovi z Ostravy, Lukášovi Adamcovi z Košíc a Sabine Křovákovej z Děčína sa čakalo, že diváci pošlú na spevácky Olymp opäť speváka zo Slovenska. A tak sa stalo.

Prekvapenia sa nekonali, bodovala červenovláska z Nového Mesta nad Váhom, 21-ročná Emma Drobná. V dokrútke z jej rodiska ju podporili početní príbuzní, mnohí pricestovali na priamy prenos do Prahy. Po vyhlásení výsledkov všetci plakali od dojatia. Teda takmer všetci.

Mrzí ju to

Emmu, ktorá spev nikdy neštudovala, od začiatku favorizoval najobávanejší porotca Paľo Habera. „Neviem, či teraz nepoviem niečo proti tomuto projektu, ale dúfam, že nevyhráš túto súťaž, pretože víťazi to majú vždy veľmi ťažké. Ty si zaslúžiš lepšie pesničky ako narýchlo zbúchané, len aby niekto zarobil peniaze,“ vyhlásil v jednom kole.

Netypická poklona potešila Emmu a určite aj značnú časť jej rodiny. Otec novej superstar, ktorý medzi divákov nezasadol ani počas veľkolepého finále, ich však naživo nepočul. Kým jej súperi Štěpán Urban a Paľo Kovalíček z javiska komunikovali pohľadmi s oboma rodičmi, Emma sa musela spoľahnúť len na maminu podporu.

Jej rodičia sa rozviedli, keď mala tri roky, no to, že otec neprišiel Emmu podporiť, jej mamu sklamalo a nahnevalo. „Možno to sledoval v televízii, neviem. Určite ma to mrzí, hlavne kvôli nej. Čo na to povedať?“ povedala Mária Drobná.

„Tak tam nebol, no čo!“ odsekla nám očividne vyčerpaná Emma, ktorá práve vyhrala 75-tisíc eur. Dôvod otcovej neprítomnosti - ak ho pozná - nám však neprezradila.

Čítajte viac:

SuperStaristka Emma Drobná: Ryšavka bez citu?

Na konci síl

Finále SuperStar bolo na záhady pomerne štedré. Takmer dve hodiny pred koncom začali televízni diváci panikáriť na sociálnych sieťach. Vraj je už o všetkom rozhodnuté. Čítali článok z pomerne seriózneho českého portálu, ktorý vizionársky a s absolútnou presnosťou niekedy o trištvrte na desať večer určil, v akom poradí súťažiaci vo finále skončia. Aké skvelé podhubie na obľúbené konšpiračné teórie!

Keď už teda bolo vopred všetko jasné, Emmini fanúšikovia boli zvedaví aspoň na to, ako dopadne jej stretnutie s prvým vypadnutým superstaristom Danielom Křížkom. Na začiatku televíznej šou ju s ním mnohí spájali, no mladý spevák počas živého prenosu prekvapujúco priznal, že výhru želá nakoniec tretiemu Kovalíčkovi.

A keď po pol dvanástej v noci vyhlásili novú SuperStar, vôbec ju nevyobjímal. Asi to ani nebolo možné, keďže Emma bola prakticky stále zavesená do „strieborného“ Štěpána.

Únavu, stres i záchvat plaču, ktorý ju chytil na generálke, už neriešila. „Výkon môže byť vždy lepší, ale ja som sa snažila užiť si to. Nemyslela som si, že by som vyhrala, som prekvapená,“ tvrdila.

Po búrlivej noci sa do postele ani poriadne nedostala. Na druhý deň tvrdila, že spala len desať minút. „Mám o ňu obavy, musí si teraz vydýchnuť, bolo toho na ňu veľa. Sama som si neuvedomovala, aký majú deti nabitý program, skúšať toľké piesne za týždeň je veľa,“ strachovala sa jej mama Mária.

Ako nám však nová SuperStar povedala, je pripravená urobiť vlastné skladby. Čaká len na pravý okamih. „Mám zopár svojich pesničiek, ale nič nie je konečné,“ prezradila.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní