Julia Robertsová: Krásna, slávna, bohatá. Vpravo jej nevlastná sestra Nancy Motesová, ktorá nebola ani pekná, ani známa, ani majetná.

Súrodenci slávnych to tiež nemajú ľahké: Samovrahyňa, vlamač, prostitútka

O súrodencoch slávnych a bohatých sa verejnosť dozvie najčastejšie vtedy, ak niečo vyparatia. Nedávno spáchala samovraždu nevlastná sestra Julie Roberts Nancy.

Úsmev hollywoodskej hviezdy Julie Robertsovej je nezabudnuteľný. Pre nevlastnú sestru však údajne mala len výčitky. Ani nie štyridsaťročná Nancy Motesová si nedávno siahla na život. V liste na rozlúčku sú vraj obvinenia na adresu jej slávnej nevlastnej sestry.

Obvinenie

Julia Robertsová (46) po jej smrti zrušila všetky oficiálne stretnutia. Obvinenie, že je zodpovedná za zúfalý čin, ju údajne zasiahlo na citlivom mieste. Napriek všetkému sa snaží byť rodine, najmä matke Betty Lou, oporou. Jej pomáha niesť bôľ manžel Daniel a ich deti, staršie dvojčatá Hazel a Phinnaeus a mladší syn Henry.

Hovorí sa, že Nancy Motesová ťažko niesla Juliine úspechy. Siahla si na život - predávkovala sa liekmi. Mŕtvu ju našli vo vani s vodou v jej byte v Los Angeles. Nancy bola závislá od drog a mala nadváhu. Tvrdila, že Julia ju iba znevažovala. „Už keď som bola školáčka, dala mi pocítiť, že som tučná. Bola som z toho smutná,“ spomínala vlani.

Termín samovraždy plánovala tak, aby Julii pokazila dni v čase odovzdávania Oscarov - Robertsová bola nominovaná v kategórii najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film Blízko od seba. Lenže bola to práve Julia, kto Nancy márne presviedčal, aby sa šla liečiť. Teraz si zlomená kladie otázku, či ako sestra zlyhala.

Obezita a depresie

Na život si Nancy, ktorá pracovala ako asistentka produkcie, siahla 9. februára. Dovtedy o nej málokto tušil. Ako herečka zlyhala, mala depresie. Jej telo objavil snúbenec John Dilbeck. Obviňujúce slová, podľa ktorých ju k odchodu na večnosť dohnala Robertsová, sú krutým vyvrcholením problematického vzťahu sestier.

Mladšia Nancy sa narodila v druhom manželstve ich spoločnej matky. Kým jedna žila v žiare reflektorov, druhá sa nedokázala zmieriť so životom mladšieho, nie príliš štíhleho súrodenca. Motesová mala problémy s hmotnosťou už počas dospievania. Ako tínedžerka vážila 150 kilogramov. Zajedala žiaľ, pocit menejcennosti.

Vyjadrenia Julie o tučnote boli pre ňu bolestné. Na oslave narodenín nevlastnej sestry v roku 2011 vraj Julia pred všetkými vyhlásila: „Ani sa mi veriť nechce, ako si pribrala.“ Vlani sa Nancy posťažovala britským médiám: „Jej kritika ma zraňovala a zhoršovala moje depresívne stavy.“

Čítajte viac:

Sestra Julie Roberts sa predávkovala. Nezvládla žiť v tieni hviezdy?

Vyrovnať sa sestre

Nancy bojovala s nadváhou po svojom. V roku 2012 si dala operačne zmenšiť žalúdok, schudla takmer na polovicu a dúfala, že úspešná sestra ju začne rešpektovať. Podľa známych jej hlavnou motiváciou bolo vyrovnať sa Julii a zapáčiť. „Dúfam, že teraz sa bude na mňa pozerať inými očami,“ vyjadrila sa po schudnutí.

Julia Robertsová sa prílišným záujmom sestry cítila obmedzovaná. Údajne dala vymeniť zámok na dome ich matky, zmenila si číslo mobilného telefónu, len aby ju Nancy nemohla kontaktovať. Či však Julia môže za sestrinu tragédiu, je otázne. Podľa priaznivcov sa jej, naopak, vždy snažila pomôcť. Vybavila jej napríklad miesto asistentky pri nakrúcani seriálu Glee.

Motesová však žiadnu vďaku neprejavila. V januári tohto roku na sociálnej sieti uviedla: „Sestra povedala, že pri toľkých priateľoch a fanúšikoch už ďalšiu lásku nepotrebuje. Je vám jasné, že miláčik Ameriky je beštia. Chcete byť fanúšikmi zlého človeka? Nechala ma padnúť moja vlastná rodina.“

Kamarát Motesovej snúbenca Johna Dilbecka napísal: „V liste na rozlúčku napísala, akou nešťastnou a depresívnou ju robila rodina. To môže napísať len ten, kto trpel, rodinu miloval a prial si mať s ňou bližší kontakt.“ Podľa rodinných známych depresie dohnali Nancy k závislosti od liekov. Robertsová nástojila na liečení, Motesová odmietala.

Brat Motesovej snúbenca Conner Dilbeck však tvrdí, že lieky brala, lebo mala psoriázu. Po zverejnení správy o smrti nevlastnej sestry Julia Robertsová zrušila účasť na obede umelcov nominovaných na Oscara. „Veľmi by si priala, aby sa ešte mohla so sestrou porozprávať a vyriešiť, čo ich rozdeľovalo. Nevie sa zmieriť s tým, že už je neskoro,“ tvrdí Robertsovej kamarátka.

Čítajte viac:

Sestra Julie Roberts zanechala list na rozlúčku: K smrti ma dohnala Julia

Jamie Lynn Spearsová

Uvedený prípad života v tieni slávneho súrodenca nie je ojedinelý. Sestra speváčky Britney Spearsovej (32) Jamie Lynn (22) otehotnela v šestnástich, čím si podľa neprajníkov zničila povesť aj kariéru. Lenže ona sa nevzdala, práve propaguje svoj prvý singel How Could I Want More.

Palce mladšej sestre drží aj Britney. Na konto jej prvej skladby na sociálnej sieti napísala: „Ani sa mi veriť nechce, aká je tá pieseň krásna.“ Spolužitie v rodine si mladšia Spearsová pochvaľuje. Na Vianoce sa všetci stretávajú pri jednom stole, slávnostné menu pripravuje otec Jamie.

Jamie Lynn na svoju dcéru Maddie nedá dopustiť. „Keď sa prepnem do režimu matka, som vo svojom živle, je to to najradostnejšie a najistejšie v mojom živote,“ tvrdí. Za otca svojej dcéry Caseyho Aldridgea sa nevydala, hoci ju požiadal o ruku. Od roku 2010 žije s Jamiem Watsonom.

Alison Carey, prostitútka

Päťdesiatnička Alison Carey nemá so sestrou Mariah (44) už roky žiadny kontakt. Prostitútka závislá od drog sa pokúšala spievať, neuspela. Je HIV pozitívna, pred dvomi rokmi jej lekári oznámili, že má aj rakovinu. Ani to nepresvedčilo slávnu sestru, aby sa s ňou stretla, hoci to sľúbila. Napokon sa ukázalo, že diagnóza bola nesprávna, no Mariah kontakt aj tak odmieta.

Alison hovorí: „Jej deti, Maroccana a Monroe, som nikdy nedržala v náručí, videla som ich len v televízii. So sestrou sme sa naposledy rozprávali pred niekoľkými rokmi na Silvestra. Veľakrát som sa s ňou pokúšala skontaktovať, no márne.“

Správanie popovej divy staršiu Careyovú mrzí. Teraz, keď Mariah zarába piesňami milióny, chce zrejme na minulosť zabudnúť. „Pritom som to bola práve ja, kto zarábal ako prostitútka v New Yorku, ja som vtedy živila celú rodinu, aj sestru,“ hovorí.

„Po ničom inom netúžim, len môcť Mariah povedať, že už neberiem drogy, som čistá a bez alkoholu.“ myslí si, že ak by jej sestra podala pomocnú ruku, ľahšie by svoj život dostala pod kontrolu.

Witherspoonovci

Ani herečka Reese Witherspoonová (38) to nemá s rodinou ľahké. Jej brata Johna obvinili z vlámania a zo sexuálneho násilia. Otca Johna zažalovala za bigamiu jej vlastná matka Mary Elizabeth. Žiadala súd, aby jeho druhé manželstvo anuloval. Manželia sa v roku 1996 rozišli pre jeho alkoholizmus a neveru, no nerozviedli sa.

Otec dlhé roky žil s Tricianne Taylorovou a oženil sa s ňou, hoci s Mary Elizabeth nebol rozvedený. Tá sa bála, že sedemdesiatnik trpí demenciou, jeho nová žena ho chce využiť a pripraviť o majetok.

John a Tricianne plánovali prísť na svadbu jeho slávnej dcéry Reese v marci 2011, no čakalo ich nemilé prekvapenie - Taylorová na zozname hostí chýbala. S bratom Johnom sa však Reese stretáva aj na verejnosti.

Hayekovci

Do povedomia médií sa dostal aj brat herečky Salmy Hayekovej (48) Sami (40). Koncom februára v Los Angeles svojím autom vrazil do iného vozidla. Pri havárii si zlomil rebrá a udrel hlavu, skončil v nemocnici. Jeho spolujazdec zomrel na mieste. Dvadsaťročného vodiča druhého auta so zlomenou nohou tiež previezli do nemocnice. Prípad polícia ešte vyšetruje.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní