Diana i Charles o vstupe do manželstva pochybovali aj tesne pred svadbou. Snímka vľavo zachytáva dvojicu počas príprav na sobáš v júli 1981.

Svadbu nechcel ani jeden! Charles odmietal bulimičku, Diana záletníka

Princ Charles takmer zrušil svadbu s Dianou. Lady Di sobášu s následníkom britského trónu tiež nebola príliš naklonená. A obaja svoje pochybnosti vyjadrili tesne predtým, než sa spolu postavili pred oltár.

Princ Charles sa svadby s Dianou bál a ona tiež, tvrdí nová kontroverzná kniha Catherine Mayerovej. Podľa autorky biografie boli obaja k sobášu dotlačení. Diana o princových citoch ku Camille Parker Bowlesovej vedela už vtedy.

Nedokážem to!

„Nemôžem sa cez to preniesť,“ povedal večer pred veľkolepou svadobnou ceremóniou s Dianou Spencerovou následník britského trónu svojmu poradcovi. Podľa jeho slov bol Charles doslova zúfalý. „Nemôžem to urobiť,“ zveril sa so svojimi pochybnosťami. No už sa nedalo cúvnuť.

Dianu si vzal 29. júla 1981 po krátkej, päťmesačnej známosti. „Čoskoro zistil, že to nie je veselá vidiecka dievčina, akú čakal, ale zložitá zraniteľná žena, ktorá navyše trpí poruchami príjmu potravy,“ píše Mayerová v knihe Charles: The Heart of A King.

Čítajte viac:

Nová biografia o Charlesovi: Tieto slabosti ukrýva pred svetom!

Príliš neskoro

Aj 20-ročná Diana však vedela, do čoho ide. O citoch, ktoré Charles prechovával ku Camille, tušila. Raz našla náramok, ktorý chcel dať jej budúci manžel vojvodkyni z Cornwallu.

Boli na ňom vyryté iniciály GF, ktoré mohli poukazovať na prezývky „Gladys“ a „Fred“ – tak sa milenci oslovovali – alebo tiež skratku pre „Friday girl“ – piatkové dievča – čo bola ďalšia Charlesova prezývka pre Camillu.

Podľa životopisca Andrewa Mortona sa Diana pred svadbou zverila svojej sestre s podobnými obavami, aké mal Charles: „Nemôžem si ho vziať, je to absolútne neuveriteľné.“ Bolo však už príliš neskoro, aby si to rozmyslela.

„Navyše Diana vtedy ešte netušila, že aj jej ženícha k oltáru dotlačili,“ dodáva Mayerová k kontroverznej knihe, ktorá sa na pulty britských kníhkupectiev dostane vo štvrtok.

Pozrite si video zo svadby:


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní