TOP 10 erotických scén v slovenských filmoch: Halčáková si pýtala dovolenie od rodičov, Šuvadová si dala panáka

Ľudia

Slovenské herečky zaspomínali na kultové erotické scény.

Erotika na filmovom plátne je dnes už aj na konzervatívnom Slovensku bežná vec. Nie však pred desiatkami rokov. A predsa aj vtedy sa naše najznámejšie herecké esá vyzliekali. Šteklivé scény si každá herečka pamätá po svojom.

Slávka Halčáková: Keď sa dnes vidí v televízii, svoju erotickú scénu nedopozerá.
Slávka Halčáková: Keď sa dnes vidí v televízii, svoju erotickú scénu nedopozerá.
ARCHÍV S. H.

Po rokoch zaspomínali na neľahké momenty, ktoré sa odohrávali pred kamerou. Mnohé sa nedokážu na svoje nahé zábery v televízii pozerať. Darmo im bude okolie rozprávať, že sú krásne, rumenec sa im po lícach rozleje aj dnes. Server showbiz.cz nedávno zostavil rebríček top 100 česko-slovenských erotických scén. Mnohé známe Slovenky sa ocitli v prvej desiatke.

Nahá diplomatka

Na piatom mieste sa umiestnila herečka, sociologička a diplomatka Magda Vášáryová vďaka Jakubiskovmu trezorovému filmu Vtáčkovia, siroty a blázni. Scény pod bielou plachtou sa natáčali takmer pred päťdesiatimi rokmi a divákov zaujmú aj dnes. Nenadarmo si Magda Vášáryová vyslúžila titul sexsymbol mnohých generácií.

Slávka Halčáková: Keď sa dnes vidí v televízii, svoju erotickú scénu nedopozerá.
Slávka Halčáková: Keď sa dnes vidí v televízii, svoju erotickú scénu nedopozerá.
ARCHÍV

Svoje herecké umenie aj vnady ukázala prvýkrát ako pätnásťročná vo filme Františka Vláčila Markéta Lazarová. Diváci si jej pôvab pravidelne pripomínajú v rozprávkach Princ Bajaja či Radúz a Mahuliena. Svoje božské krivky predviedla aj v nezabudnuteľnej scéne v Postřižinách.

Paradoxne, jej sestra Milka Vášáryová sa odhalila len raz vo filme Balada o siedmich obesených, no neskôr priznala, že by to druhýkrát neurobila. Kvôli deťom.

Má ôsmu priečku

Erotická scéna odohrávajúca sa na kope uhlia zaujala stupňujúcou sa drsnosťou a jedným perfektným telom. Aj keď Slávka Halčáková so svojím hereckým kolegom v stodole iba šantí, divákov to oslovilo viac ako milostný akt. V okamihu, keď sa o erotickej scéne vo filme Modré z neba herečka dozvedela, neplánovala ju odmietnuť.

Zdena Studenková
Zdena Studenková
ARCHÍV

Scenár sa jej veľmi páčil, iba potrebovala s režisérkou preklenúť nedôveru v seba samu. Napriek tomu nebolo pre ňu nakrúcanie ľahké. „Pri natáčaní nebola tá scéna pre mňa vôbec taká erotická ako vo výsledku. Riešila som vtedy milión vecí, môj výzor, ako to celé vypáli vo filme a - hanblivosť. Poprosila som štáb, nech sa zredukuje na minimálny počet ľudí, aby som to zvládla. Bola som veľmi nervózna, vo svojej podstate som omnoho hanblivejšia, ako pôsobím. Okrem toho som vtedy v súkromí prežívala ťažké obdobie. To všetko spracovať, hrať a vyzliecť sa ma stálo dosť roboty so sebou. Nemala som ešte toľko skúseností ani s herectvom, ani s tým, ako sa dať rýchlo do pohody, aby som tým nezaťažovala svoju prácu a okolie,“ zaspomínala si herečka po dvadsiatich rokoch. Dokonca si pamätá, ako sa vopred radila s rodičmi. „Odobrili mi to, povedali, že keď som si vybrala herectvo, mám do toho ísť, že je to veľká príležitosť hrať s výbornými hercami a erotická scéna bude súčasťou nejakého celku. Má svoj zmysel. Okrem toho som mladá a mám krásne prsia, takže sa nemám za čo hanbiť a mám to prijať,“ smeje sa Slávka.

Dnes, keď vysielajú film Modré z neba v televízii, si Slávka Halčáková píše s režisérkou. Priznáva, že sa nevydrží pozerať do konca. „Spustia sa mi všetky pocity, ktoré som vtedy prežívala a riešila. Musím povedať, že sa v koži a dokonca aj v tele o dvadsať rokov staršej Slávky cítim lepšie a zrelšie. Vtedy mi na sebe prekážali aj prsia,“ zamyslela sa herečka, ktorá sa neskôr vyzliekla v divadle. V hre Mikve sa modlila nahá.

Hana Gregorová
Hana Gregorová
ARCHÍV

Pochopila, že tak to musí byť, preto jej to neprekážalo. No dnes sa ako matka na nahé scény pozerá inak. Nie je si istá, či by také niečo ešte prijala.

S alkoholom

Podobne premýšľala o nahých scénach Silvia Šuvadová. Radí sa o nich vždy so sestrou a s mamou. A najnovšie aj s priateľom. Ten jej tú poslednú odobril. „Keď sme natáčali Kolju, musela som si predtým dať frťana. Nevedela som totiž, že budem odhalená, povedali mi to tesne pred natáčaním. A ponáhľala som sa na predstavenie do Bratislavy, takže som úplne zamrzla. Mala som len dvadsaťdva rokov,“ zaspomínala si Šuvadová.

Radila sa s priateľom: Silvia Šuvadová natočila film, ktorý ešte nevyšiel. Obnažené scény diskutovala so svojím milým.
Radila sa s priateľom: Silvia Šuvadová natočila film, ktorý ešte nevyšiel. Obnažené scény diskutovala so svojím milým.
EMIL VAŠKO

„Doniesli mi koňak alebo whisky. A tam v tej scéne, kde poviem - ,Tak predsa zdobíte, pán Louka‘ -, skloním hlavu, ale to som sa naozaj aj súkromne hanbila.“ Okrem toho si Silvia strihla posteľovú scénu s Ivanom Trojanom, ktorému pred natáčaním vysvetlila, že bozkávať sa s ním bude naozaj, nech jej to prepáči.

Musela si vypiť: Šuvadová vo filme Kolja s vyzliekaním nerátala. Český herec Zdeněk Svěrák ju podporil. Keby mal to, čo ona, ukazuje to každý deň.
Musela si vypiť: Šuvadová vo filme Kolja s vyzliekaním nerátala. Český herec Zdeněk Svěrák ju podporil. Keby mal to, čo ona, ukazuje to každý deň.
ARCHÍV

„Nepáči sa mi, keď herci predstierajú, že sa bozkávajú. Poznať to,“ zamyslela sa. Nakrúcanie obnažených scén je podľa herečky vždy veľmi citlivé. Väčšinou všetci z miestnosti odídu a ostane len režisér a kameraman. V takom prípade sa to vraj dá zvládnuť. Ponuku odhaliť sa celá, ako ju boh stvoril, vraj nedávno odmietla. To je pre Silviu Šuvadovú neprípustné. „Vlani som robila film, ktorý ešte nie je vonku, je taký nezávislý. Tam som mala byť celá nahá, ale to som odmietla. Lebo spodná časť ženy je pre mňa posvätná, to nebudem ukazovať. Preberala som to aj s mojím aktuálnym priateľom. Musel to chvíľu predýchať,“ zasmiala sa. Nakoniec bol Silviin partner prítomný na natáčaní, ale ukázalo sa, že herečka sa nevie na rolu sústrediť. Tak ho poslala preč. „Potrebujem sa stať tou postavou a preto, že tam bol môj priateľ, mi to nešlo. Tak odišiel.“

Matky a dcéry

Medzi slovenskými herečkami sa našli aj odvážnejšie, ktoré na rozdiel od Šuvadovej neváhali pred kamerou ukázať všetko. No Henrieta Mičkovicová netají, že scéna z filmu Pásla kone na betóne, kde sa ide v noci kúpať nahá, jej dala poriadne zabrať.

„Na ostrej mi nešlo vyzliecť sa zo šiat. Keď som ich konečne dala dole a vykročila vpred, zakopla som. Celá som sa potom vystrela taká, aká som bola. Všetci ma videli natiahnutú na zemi a holú,“ vyznala sa v televíznej šou. Šaty pre kvalitný umelecký obsah neváhala odhodiť ani Zdena Studenková, Diana Mórová či Soňa Valentová, ktorá sa odhalila naposledy vo svojich štyridsiatich piatich rokoch. Od Valentovej sa priučili nahote jej dve dcéry, Katarína Hasprová a Natália.

Obnažené scény má v rodine aj herečka Anka Šišková a jej dcéry Dorota a Tereza Nvotové, ktoré na plátne predviedli prsia.

Čítajte viac

Výber z magazínov