Kto bude tajným hosťom v Trenčianskych Tepliciach?

Tajný hosť v Trenčianskych Tepliciach: Zavíta na festival ťažko skúšaná legenda?

Bude úzkostlivo utajovaným prekvapením Medzinárodného filmového festivalu v Trenčianskych Tepliciach Karel Gott?

Už vieme, že hlavnou hviezdou staronového filmového festivalu, ktorý od štvrtka 23. júna zaplní Trenčianske Teplice celebritami a osobnosťami, bude francúzska herečka Chiara Mastroianniová.

Pôvabná 44-ročná Francúzka, dcéra slávnych rodičov Catherine Deneuvovej a Marcella Mastroianniho v kúpeľnom mestečku dostane tabuľku na Moste slávy.

Organizátori podujatia však naznačili, že Chiara nebude jediným ťahákom a na Moste slávy pribudne ešte jedno meno. Zatiaľ ho odmietajú prezradiť, no nám sa podarilo zistiť, že tajomným hosťom bude s veľkou pravdepodobnosťou Karel Gott.

Privezie ho vrtuľník?

Obľúbený spevák, ktorý v júli oslávi 77. narodeniny, sa už niekoľko mesiacov zotavuje po ťažkej operácii. Vlani v novembri mu zistili rakovinu lymfatických uzlín a následne podstúpil vyčerpávajúce liečenie. Podľa posledných správ je jeho zdravotný stav dobrý a ochorenie sa podarilo zastaviť.

Dôkazom majú byť viaceré odkazy, ktoré svojim fanúšikom posiela sám Gott prostredníctvom svojho profilu na Facebooku. Nedávno sa napríklad pochudnutý sympatiak so šviháckym strniskom na tvári pochválil fotografiou z kúpeľov v Mariánskych Lázňach. No a do kúpeľov by sa mal podľa nášho zdroja z prostredia festivalu vybrať opäť, ibaže tentoraz na Slovensko.

Karel Gott: Klebetí sa, že božský spevák príde na festival do Trenčianskych Teplíc. Foto: Facebook

„Pán Gott by mal prísť s celou rodinou. Zatiaľ to však nechceme veľmi rozširovať, pretože ak by mu náhodou do toho niečo prišlo, okamžite by sa začalo špekulovať, že sa mu radikálne zhoršil zdravotný stav,“ povedal nám náš zdroj z prostredia festivalu.

Ako sme sa dozvedeli, spevák by mohol doraziť do Trenčianskych Teplíc s rodinou, teda s manželkou Ivanou a dvomi dcérkami, Charlottou (10) a Nely (8). Mali by priletieť deň pred začiatkom festivalu vrtuľníkom.

Jana Prágerová, ktorá pre festival zabezpečuje kontakt s médiami a stará sa aj o hostí, nám našu informáciu nepotvrdila ani nevyvrátila. Prezradila iba, že ďalšiu hviezdnu tabuľku na Moste slávy dostane muž.

Chcel by sa vrátiť na scénu

V každom prípade je jasné, že Karel Gott nezaháľa, ba dokonca sa klebetí o tom, že by sa chcel vrátiť na scénu. V októbri je naplánované jeho vystúpenie na akcii Český mejdan v Prahe a tri dni potom by mal zaspievať na Bratislavskej lýre. Jeho hovorkyňa Aneta Stolzová však upozorňuje, že „všetko závisí od toho, ako sa bude pán Gott cítiť“.

Apropo, Bratislavská lýra. Práve na legendárnej pesničkovej súťaži, ktorá sa prvý raz odohrala práve pred štyridsiatimi rokmi, zaznamenal Karel Gott svoj prvý veľký úspech - Lýru vyhral s pesničkou Mám rozprávkový dom. Paradoxne, spieval ju po slovensky.

Na Lýre v roku 1968: Gott má k Slovensku skvelý vzťah, ako vraví, udiali sa tu pre neho dôležité veci - prvý veľký úspech získal na Bratislavskej lýre a v Bratislave ho objavilo aj nemecké vydavateľstvo Polydor. Foto: TASR

Gott v parku?

V Trenčianskych Tepliciach sa Karel Gott podľa našich informácií spievať nechystá. Na medzinárodný filmový festival - samozrejme, ak sú klebety pravdivé - by si mal prísť iba oddýchnuť a prevziať cenu. No a, pravdaže, potešiť svojich početných fanúšikov.

A keďže, ako je známe, na trenčianskoteplickom podujatí sa aj celebrity pohybujú medzi bežnými ľuďmi, mohli by ste v kúpeľnom parku cez víkend pokojne natrafiť práve na Gotta.


VIDEO Plus 7 Dní