Tanečník Chren si našiel bohatú nevestu: Čongiho vdova predala vilu

Snúbenica Mateja Chrena predala megavilu po popravenom manželovi. Pôvodne za ňu chcela 1,66 milióna eur.

Tanečník Matej Chren môže chystať veľkolepú svadbu. Nedávno požiadal o ruku tmavovlasú Lindu Zubčákovú-Čongrády, s ktorou sa dal dohromady po rozchode s herečkou Elenou Podzámskou.

Vdova po údajnom bosovi bratislavského podsvetia je síce opäť o čosi staršia a má potomkov z prechádzajúcich vzťahov, ale inak je to výborná partia.

Krátko pred romantickými zásnubami zbohatla. Podarilo sa jej totiž predať vilu po manželovi, ktorého zavraždili pred viac než desiatimi rokmi. Verejnosť ho pozná pod prezývkou Čongi.

Vysnívaná vila

Peter Čongrády vyrastal v detskom domove, ale tým sa jeho dojemný príbeh končí. Začínal ako šofér mafiánskeho bosa Miroslava Sýkoru, ktorého v deväťdesiatych rokoch zastrelili pred istým bratislavským hotelom.

Po vražde jedného zo zakladateľov slovenskej mafie prevzal jeho podiely vo viacerých spoločnostiach Čongi, ktorý mal známosti aj vo vyšších kruhoch.

Čítajte viac:

Matej Chren randí s vdovou po bosovi podsvetia. Čo na to jej matka?

Poznal sa s viacerými slovenskými politikmi, a keď v roku 1998 obsadil Marián Kočner televíziu Markíza, medzi ochrankármi mnohí spoznali aj Čongrádyho. Najčastejšie ho bolo vidieť v centre hlavného mesta na pešej zóne, kde úradoval. Sám však začal snívať o honosnej vile, pre ktorú si vybral jednu z najlukratívnejších bratislavských adries - Slávičie údolie.

Údajný bos sa pustil do výstavby veľkolepého rodinného domu, ktorý vďaka vysokému murovanému plotu od začiatku pripomínal nedobytnú pevnosť. „Stavbu kontroloval takmer každý deň,“ tvrdí náš zdroj, podľa ktorého vilu navrhol tak, aby ho chránila. Hrubé betónové múry na niektorých miestach vraj dosahujú hrúbku jeden meter a týčia sa do takej výšky, že majiteľovi zabezpečujú maximálne súkromie aj bezpečnosť.

Myslel na zadné dvierka

Z ulice sa dá tušiť, aký veľkolepý a rozsiahly komplex sa skrýva za múrom. Podľa katastra by mal zahŕňať tisíc štvorcových metrov zastavanej plochy, päť árov tvoria záhrady. „Na prízemí počítal s garážou, do ktorej sa odhadom mohlo zmestiť asi pätnásť áut. Vlastne to mala byť garáž pre návštevy, aby nikto zvonka nevidel, kto ho prišiel pozrieť. Súčasťou vily mal byť aj obrovský bazén,“ prezrádza náš zdroj a dodá: „Podľa mňa rátal aj s možnosťou, že by odtiaľ musel niekedy ujsť.“

O pravdivosti týchto slov ani o ďalších Čongrádyho megalomanských plánoch sme sa už presvedčiť nemohli. Svoje superbezpečné sídlo totiž nestihol dokončiť. Keď v septembri 2004 nastupoval pred petržalskou pizzeriou do opancierovaného Mercedesu, zastrelili ho dvaja muži s kalašnikovmi. Telo 36-ročného popraveného bosa pochovali na ružinovskom cintoríne, nad ktorým krúžil policajný vrtuľník.

Na pohrebe nechýbal Jožo Ráž a počas obradu znela jeho pieseň Voda, čo ma drží nad vodou. „Bol to výborný chalan, tri roky som s ním boxoval,“ tvrdil spevák s červenou ružou v ruke.

Na miesto Čongrádyho posledného odpočinku neskôr postavili náhrobok z čierneho a ružového mramoru s Čongiho podobizňou v životnej veľkosti. Linda Čongrády sa neskôr opäť vydala, narodila sa jej dcéra Sofia, ale ani druhé manželstvo sa neskončilo šťastne. Rozviedla sa údajne pre inú, mimochodom, mediálne ešte známejšiu ženu. Po rozvode vraj nemohla finančne veľmi vyskakovať. Oporou jej bola matka i brat, známy bratislavský architekt.

Opäť na scéne

Po Čongrádyho poprave pribudli na netypickej rodinnej vile okná a dvere. Po čase sa však Linda rozhodla extravagantnej stavby zbaviť. „Ponúkame na predaj rozostavanú vilu, ktorá nemá na Slovensku obdobu. Rozprestiera sa na vrchole kopca ako pevnosť s absolútne pasívnou bezpečnosťou a s výhľadmi do celého okolia,“ objavilo sa v roku 2009 v inzeráte. Obdobu nemala ani suma, za ktorú chcela vdova dom predať.

V čase finančnej krízy si pýtala za nedokončenú stavbu 1,66 milióna eur. Nečudo, že trvalo jedenásť rokov, kým sa niekto rozhodol kúpiť tento bizarný a okázalý dom. Linde sa ozval známy veľkopodnikateľ z východu Miroslav Remeta a megavilu kúpil. Ako vraví, pôvodného majiteľa vily Petra Čongrádyho osobne nepoznal.

„Nikdy som ho nevidel ani nestretol. A vzhľadom na to, že tá stavba je v takomto stave už viac ako desať rokov, tak ma ani nezaujíma,“ povedal nám biznisman, ktorý kedysi chodil s finalistkou súťaže Dievča za milión Petrou Lenártovou.

Posledný rok však ovládol médiá aj inými témami. Napríklad v Košiciach zdĺhavo rekonštruoval električkovú trať a vyhral tender na výstavbu najdlhšieho diaľničného tunela na Slovensku Višňové, čo bola štátna zákazka za vyše štyristo miliónov eur. Jeho najnovší realitný zámer je jasný - nehnuteľnosť po Čongrádym plánuje dostavať. A zrejme sa do nej aj nasťahovať.

„Áno, určite mám takúto úvahu, ale bude záležať na tom, ako sa to dá logisticky prispôsobiť. Budú to riešiť projektanti. Kúpil som to preto, že to je výhodné miesto,“ uviedol vlastník viacerých nehnuteľností. Na vilu v Slávičom údolí podľa vlastných slov dostal zľavu, no presnú kúpnu cenu nechcel špecifikovať.

Za Čongiho peniaze

Nech už to je akokoľvek, pre štyridsaťročnú Lindu Zubčákovú-Čongrády to nemusí byť konečná suma. Začiatkom októbra sa objavila na súdnom pojednávaní v prípade pokusu a aj samotnej vraždy jej muža Petra. Žiadala náhradu škody za pohreb, lízingy, psychickú ujmu a poškodenie dobrého mena. Pre syna chce 200-tisíc eur, pre seba o čosi viac, no výšku náhrady nekonkretizovala. „Môj syn je v škole očierňovaný ako syn mafiána,“ uviedla a mŕtveho manžela nazývala „môj Peťko“.

Neskôr odletela so svojím aktuálnym partnerom na dovolenku do Dubaja, odkiaľ sa už vrátila ozdobená prsteňom z bieleho zlata v tvare srdca vykladaného diamantmi. „Je to pravda, Lindu som požiadal o ruku. Poňal som to originálne a vôbec to nečakala. Deti boli pri tom s nami,“ potvrdil médiám zásnuby Matej Chren.

Tanečník otvorene hovorí nielen o svadbe. So snúbenicou plánuje spoločné dieťa. „Našiel som ženu, akú som potreboval,“ vyhlasuje do sveta, hoci ešte nedávno sa verejne vyznával z lásky k Elene Podzámskej. Vzťah s herečkou, ktorá je od neho o desať rokov staršia, podľa našich informácií nestroskotal pre vekový rozdiel. Tanečník sa s ňou podľa všetkého rozišiel pre jej bohémsky životný štýl.

Zainteresovaných preto neprekvapilo, keď sa dal vlani dohromady s matkou dvoch detí. S Lindou si padli do oka na večeri s priateľmi. Nasledovalo rande v kine, návšteva koncertu. U priateľky, ktorá so synom Marcusom a s dcérou Sofiou žila v byte na okraji Bratislavy, začal tridsaťštyriročný tanečník prespávať.

Budúca svokra nebola vzťahom veľmi nadšená. „Mateja najprv nechcela vidieť ani sa s ním zoznámiť. Je o dosť mladší, Linda má dve deti s dvoma mužmi. Myslela si, že časom oboch zaľúbenosť prejde,“ tvrdil vtedy náš zdroj.

Predpoveď Lindinej mamy sa však nenaplnila. Milenci začali chodiť na spoločenské akcie a presťahovali sa z periférie do nového bytu v centre Bratislavy. A s peniazmi po neslávne známom Petrovi Čongrádym si môžu splniť aj ďalšie sny.