Moderátorka: Operáciu má za sebou. Ako dopadla histológia, nie je známe.

Ťažko chorá Kmotríková: Pomôže jej liečiteľ?

Adriana Kmotríková podstupuje ožarovanie a chemoterapiu, v hre je i liečba cesnakom.

Prízrak rakoviny stále nie je zažehnaný. Preto jojkárska moderátorka, ktorej v lete objavili 5,5-centimetrový nádor na mozgu, dochádza denne na ožarovanie a chemoterapiu.

Pomoc Adriane Kmotríkovej ponúka aj chemik a fyzik, v minulosti nominovaný na Krištáľové krídlo v kategórii veda - medicína. Ten proti nádorovým ochoreniam bojuje extraktom z cesnaku.

Iba ako doplnok

„Už neviem nikomu nič sľúbiť, ani sama sebe,“ prezradila nakrátko ostrihaná moderátorka v relácii V siedmom nebi. Aj preto, že deväťhodinový operačný zákrok nedopadol ideálne. Absolvovala ho pri vedomí a celý čas ju lekári nútili rozprávať.

„Potrebovali to na to, aby nezasiahli takú časť mozgu, ktorá zmení osobnosť. A vraj som začala hovoriť z cesty, takže nemohli pokračovať, a preto tam aj kúsok musel zostať,“ priznala otvorene svojim televíznym divákom.

Čítajte viac:

Moderátorka Kmotríková: Na nože s vlastnou mamou

Liečba rádio- a chemoterapiou, ktorej sa podrobuje, podľa jej slov potrvá ešte týždne. S plnou dôverou sa zverila do starostlivosti slovenských lekárskych špecialistov. Do budúcnosti však necháva dvere otvorené aj prírodným postupom.

Naozaj by sa zverila do rúk liečiteľa? Ktorý z nich by jej chcel pomôcť? Čítajte v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní