Budhistka: Verí, že smrťou sa nič nekončí, a na druhý svet sa teší.

Ťažko chorá Květa Fialová: Neuvedomuje si, že do divadla sa už nevráti

Česká herečka Květa Fialová sa na javisko pre Alzheimerovu chorobu už nikdy nepostaví. Celý život žila herectvom a vždy tvrdila, že hrať prestane, až si po ňu príde smrť.

Obľúbená herečka Květa Fialová vždy označovala starobu za najkrajšie obdobie svojho života. Teraz jej ho skomplikovali vážne zdravotné problémy. Osemdesiatpäťročná legenda najprv prechodila srdcový infarkt a následne u nej prepukla Alzheimerova choroba, pre ktorú bude musieť byť do konca života pod dozorom.

„Zatiaľ to nie je také zlé, ale mamičku som musela umiestniť do ústavu pre dlhodobo chorých,“ prezradila nám herečkina dcéra Zuzana Hášová. Už sa upokojila: V ústave, ktorý sa špecializuje na pacientov s Alzheimerovou chorobou, čiže tých, ktorí trpia stratou pamäti a osobnostných čŕt, žije Květa Fialová už niekoľko týždňov.

Čítajte viac:

Květa Fialová v nemocnici: Herečka si vypočula krutú diagnózu

Podľa slov jej dcéry si herečka prostredie, personál aj spolubývajúcich zatiaľ veľmi pochvaľuje. Obáva sa vraj len toho, že sa začne pýtať na návrat na javisko. Pani Fialová totiž žila celý život herectvom a vždy tvrdila, že hrať prestane, až si po ňu príde smrť.

„Neviem presne, čo v tejto súvislosti cíti, ale myslím si, že si neuvedomuje úplne, že sa do divadla už nikdy nevráti. Pravdepodobne sa teší, keď zas bude hrať. Takto je to asi lepšie,“ tvrdí o legendárnej Tornádo Lou z filmu Limonádový Joe jej dcéra Zuzana, ktorú mala herečka s režisérom Pavlom Hášom.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Plus 7 DNÍ


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní