Laura a Tom: Obaja sú scientológovia.

Tom Cruise randí so scientologičkou, zlákala ho herečka Laura Preponová

Herec Tom Cruise zrejme skončil v náručí scientologičky. Kolegyňu z brandže Lauru Preponovú už stihol zobrať na večeru u Johna Travoltu, ktorý je tiež oddaným členom kontroverznej cirkvi.

Herec Tom Cruise má za sebou tri manželstvá. Dôvodom ukončenia pevného zväzku s herečkami Mimi Rogersovou, Nicole Kidmanovou aj Kate Holmesovou zrejme bola scientologická cirkev, ktorej je oddaným členom a propagátorom. Organizácia sa mu roky pokúša nájsť partnerku. Zdá sa, že snahe scientológov napokon neunikol.

Téma číslo jeden

Tom Cruise (51) randí s herečkou Laurou Preponovou (34). Reči o tom, že sa zblížili, sa objavili koncom minulého roka. Cruise Lauru pozná celé roky. Náklonnosť k scientologickej viere ich spája dlho, na jej akciách obaja stoja v prvom rade. Láska k Preponovej sa uňho vraj ohlásila spontánne až nedávno.

Keď ju videl v jej novom seriáli, ihneď jej navrhol stretnutie v reštaurácii. Jeho známy povedal: „Boli spolu tri hodiny, veľa sa smiali, zabávali. Už po prvom stretnutí bol Tom v siedmom nebi. Druhýkrát sa stretli, keď ju pozval na obed. O niečo neskôr ho už Laura sprevádzala na gala s večerou v dome Johna Travoltu a Kelly Prestonovej.“

Travolta je presvedčený scientológ, ktorý tvrdí, že cirkev mu zachránila kariéru. Cruise pozval Lauru na večeru už vlani a nešetril, v luxusnej reštaurácii pili najdrahšie vína. Potom sa Preponová objavila na verejnosti s neznámym mužom a reči o vzťahu s Cruisom utíchli.

Niektorí v tom videli zámer lásku utajiť. Vo februári tohto roku sa o nich začalo hovoriť znovu. V skutočnosti sa vraj vôbec nerozišli, len čakajú, kedy svoj vzťah budú môcť zverejniť. Od rozchodu s Katie Holmesovou, manželkou číslo tri a matkou jeho dcéry Suri, je Cruise oficiálne sám.

Ďalšia adeptka

Preponová nie je jediná, ktorú s ním spájali. Začiatkom minulého roka médiá tipovali, že zo vzťahu s hercom sa bude tešiť Julianne Houghová (24). Herečka s Cruisom spolupracovala v roku 2012 na snímke Rock of Ages. Vtedy chodila s moderátorom Ryanom Seacrestom.

Vlani sa rozišli a všetci predpokladali, že skončí v Cruisovom náručí. Houghová vraj mala záujem. Informovaný zdroj vtedy prezradil: „Julianne hľadá scenáre filmových projektov, pri ktorých by sa znovu mohla postaviť pred kameru s Tomom Cruisom, chémia pri Rock of Ages pôsobila.“ Lenže Cruise ubezpečil, že je single a vychutnáva si to. Aj v tom čase sa špekulovalo, že ide o utajenú lásku.

Podmienka návratu

Aby dohady o milostnom živote Toma Cruisa boli ešte zložitejšie, koncom roka 2012 sa hovorilo, že Katie Holmesová je ochotná vrátiť sa i so Suri, ak sa Tom odvráti od scientológov. Vynorili sa reči, že herec z lásky k manželke a dcére odchod zo sekty zvažuje.

Jeden z Tomových priateľov pre médiá povedal: „Katie miluje romantické gestá. Ak by Tom odišiel kvôli nej a dcére od scientológov, padlo by jej ťažko nevrátiť sa k nemu.“

Scientologická cirkev je v Cruisovom živote najvyššia konštanta a istota. „Ak by ju opustil, Katie by nezostalo iné, len mu dať ešte jednu šancu,“ domnieval sa hercov priateľ. Začiatkom augusta 2012 sa Tom a Kate rozviedli.

Holmesová dostala právo na výhradnú starostlivosť o Suri, on právo dcéru často navštevovať. Nik nepochyboval, že k nezdaru vzťahu prispeli scientológovia a ich zasahovanie do súkromia, vyžadovanie poslušnosti a oddanosti aj finančnej podpory.

Detinský a ovládateľný

Tí, čo Toma Cruisa poznajú, médiám prezradili, že popri vrodenej túžbe ovládať, silnej vôli a prianí patriť niekam, kde všetko funguje podľa pravidiel, možno u herca vybadať sklon k detinskosti. Vo voľnom čase nerobí takmer nič iné, len sa zabáva s hračkárskou helikoptérou na diaľkové ovládanie.

Informovaný zdroj v súvislosti s Cruisovou vášňou poznamenal: „Ak sa Tom práve nezaoberá nejakými inými ľuďmi, hrá sa s vrtuľníkom.“ Scientologická cirkev tvrdí, že každý človek prechádza mnohými reinkarnáciami až k najvyššej dokonalosti a môže byť sám sebe bohom. Poplatky členov cirkvi môžu dosahovať závratnú výšku.

Tom Cruise k scientológom prišiel v čase, keď mu, aspoň navonok, nič nechýbalo. Bol slávny, bohatý a úspešný. Ibaže vyrastal v rodine, kde ho otec alkoholik bil, týral a ponižoval, matka pracovala od rána do večera, aby všetkých uživila. Cruise hľadal lásku, stabilitu a náhradu rodiny, čo mu scientológovia poskytli.

Exmanželky a scientológovia

K sekte ho priviedla prvá manželka, v tom čase scientologička Mimi Rogersová. Zobrali sa v roku 1987, rozvod prišiel o tri roky neskôr. Rogersová medzitým z cirkvi vystúpila, obvinila ju z manipulácie a zo značného vplyvu na nezdar jej manželstva s Cruisom, lebo scientológovia im nešetrne zasahovali do súkromia. Takisto vyhlásila, že Cruise sa v spálni „správal ako mních“.

Nicole Kidmanová, druhá Cruisova manželka, vstúpila do jeho života ako katolíčka, absolvovala pár scientologických kurzov, no náuku sekty neprijala. Snažila sa Cruisovi otvoriť oči, ale márne. Rozviedli sa po desiatich rokoch a Austrálčanka pristúpila na všetky podmienky - jedna z nich znela nekritizovať ďalej cirkev. Tá jej pohrozila, že inak nebude mať prístup k ich adoptívnym deťom Connorovi a Isabelle.

Obaja sú členmi cirkvi, ktorá zabezpečuje ich vzdelanie. Treťou pani Cruisovou sa stala naoko ľahko ovládateľná herečka Katie Holmesová. Svadba prebehla podľa scientologických pravidiel a tmavovláska sa o cirkvi v rozhovoroch vyjadrovala len nadšene, hoci mnohým pripadala akoby pod vplyvom omamných látok.

Stratil to, po čom túžil

Scientológov najviac prekvapila práve Holmesová. Keď si uvedomila, že spoločnú dcéru, ktorej pôrod sa na naliehanie Cruisa odohral podľa scientologických pravidiel, cirkev môže úplne ovládnuť, rozhodla sa pre rozvod. Vtedy šesťročnú Suri sa odhodlala zachrániť. Najala ochrankárov, rozvodových právnikov a od Cruisa aj s dieťaťom po šiestich rokoch pevného zväzku ušli do prenajatého bytu.

Tomovi dala šancu, ak by sa vzdal scientológov. Rozhodol sa pre cirkev. Podľa zainteresovaných Cruisa, ktorý by najradšej žil v čierno-bielom svete, kde je všetko buď dobré, alebo zlé, ovláda cirkev, ktorá ho potrebuje. Je jej vývesným štítom, i keď ho zrejme už neraz pripravila o to, po čom túži - o lásku a rodinu.

Preponová prehovorila

Známy je prípad z minulosti, keď scientologická cirkev podľa jej predstaviteľov Cruisovi našla vhodnú partnerku, herečku Yolandu Pecorarovú, takisto scientologičku, no napokon z toho nič nebolo - Tom sa do nej nezamiloval. Laura Preponová uspela a scientologická cirkev údajne čaká na vhodnú chvíľu, aby pár snov predstavila verejnosti.

Pred pár dňami reči o vzťahu po mesiacoch mlčania komentovala samotná Laura. Presviedčala, že v súvislosti so vzťahom ide o nedorozumenie, hoci Tom i ona sú oddaní scientológovia.

„Je zábavné, čo všetko si ľudia vymyslia. Údajne sa stretávam s Tomom Cruisom. A on nechce, aby som v seriáli hrala lesbičku, lebo som scientologička. Všetko je to vymyslené. Kde ľudia chodia na takéto reči?“

Väčšina amerických médií ani po tomto vyjadrení neprestala tvrdiť, že tvoria pár. To, že sú obaja scientológovia, Laura nepoprela. „Rozčuľuje ma, že o scientológii existuje toľko falošných, nepravdivých informácií. Veľa ľudí o nej nevie ani to základné, no ja im to rada vysvetlím,“ ponúkla sa. Podľa Laury je scestné tvrdenie, že všetci scientológovia majú odmietavý postoj k homosexuálom.

„V seriáli hrám homosexuálnu ženu a som podporovateľkou komunity ILGBT (Spoločenstvo lesbičiek, gayov, bisexuálov a transsexuálov),“ ozrejmila obľúbená herečka.

Seriálová herečka

Osem rokov sa Laura Preponová prihovárala Američanom vďaka seriálu Tie roky sedemdesiate, ktorý pomohol k veľkému hereckému zlomu a ceste na hollywoodske výslnie jej kolegom Ashtonovi Kutcherovi a Mile Kunisovej - dnes tvoria pár a čakajú prvé spoločné dieťa.

Od roku 2013 hrá Preponová v televíznom seriáli Orange is the New Black. Skúsenosti s láskou k scientológovi Preponová už má, sedem rokov chodila s hercom Chrisom Mastersonom.

Znalci prostredia sa domnievajú, že popieranie vzťahu s Tomom Cruisom je v skutočnosti jeho potvrdením. Tom a Laura čakajú, že im cirkev odporučí, kedy vyjsť s farbou von.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní