Zaskočený slávou: Český pesničkár, na snímke s manželkou Tamarou, už nechce hrať prvé husle.

Tomáš Klus má popularity po krk. Ide hrať pre pacientov psychiatrie!

Ľudia
Erik Kollárik

Českému spevákovi Tomášovi Klusovi je ľúto, že porazil Karla Gotta v ankete Zlatý slávik, a radšej dočasne odchádza zo scény. „Som už príliš populárny,“ vysvetľuje.

Slováci ho spoznali ako sladkého blondiaka, ktorý chodil s Ewou Farnou. Bol to vtedy neúspešný súťažiaci z televíznej šou Super- Star, ktorému porotcovia prorokovali, že nemá šancu zaujať širšie publikum. Dnes Tomáš Klus vypredáva, a to aj u nás, najväčšie haly a v Česku zbiera jedno ocenenie za druhým vrátane Zlatého slávika.

Priveľká popularita je dnes dvadsaťdeväťročnému spevákovi podľa vlastných slov na ťarchu. „Som unavený z toho, že ma je už príliš veľa. Mrzí ma, že som pútal veľa pozornosti na seba a nie na svoje piesne. Preto si dávam od októbra ročnú pauzu,“ šokoval fanúšikov rezolútnym vyhlásením.

Čítajte viac:

Tomáš Klus otvorene o ženách: Prečo im už neklame?!

Nevie, čo chce

Pred pár dňami rozoberal Tomáša aj porotca a inak tiež muzikant Jakub Prachař v televíznej šou Česko Slovensko má talent. „U nás je taký spevák Tomáš Klus. Chodí bosý, blbo hrá na gitare, blbo spieva a všetci mu to veria,“ poznamenal, keď hodnotil jedného zo súťažiacich, o ktorom mal pocit, že Klusa talentom zatienil.

Lenže aj Tomáš má na otázku, prečo je taký úspešný, podobnú odpoveď. „Mal som len šťastie. Sú aj iní a robia to aj lepšie ako ja,“ hovorí pesničkár, ktorý pôvodne vyštudoval herectvo.

Účinkoval v niekoľkých televíznych seriáloch, filmoch, hral tiež v divadle a ostatné obdobie sa angažuje aj politicky v organizácii Vymeňte politikov.

Svoje názory šíri do sveta i prostredníctvom hudby. „Anat je bohyňa vojny a hlavná pieseň nového albumu je uspávanka pre ňu. Chcem, aby ľudia vnímali už len moje texty,“ vyhlasuje.

Rozlúčkový koncert odohrá pre psychiatrických pacientov v pražských Bohniciach. Za nezvyčajným rozhodnutím vraj nemáme hľadať vyhorenie.

Prečo si vybral netradičné publikum? Čo plánuje robiť teraz? Prečo odmietol lukratívne ponuky? Aj to sa dočítate v týždenníku PLUS 7 DNÍ.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • Erik Kollárik
VIDEO Plus 7 Dní