Eva Herzigová

Toto že je slávna topmodelka? Kruhy pod očami ako po nočnej šichte!

Jedna z najslávnejších českých topmodeliek Eva Herzigová (44) je na výslní už desaťročia. Trúfla si na to, čo by jej kolegyne modelky nikdy neurobili. Zvečnila sa s chybami.

„Vyzerá to ako by niekoho škrtil límec. Čo sa stalo tejto dáme? Nie je to veľmi dobrá fotografia. Nerozumiem tomu,“ zneli zhrozené komentáre fanúšikov, ktorí videli fotku nevyretušovanej a nenamaľovanej modelky. No našli sa aj takí, čo ocenili jej odvahu. Dodali jej sebadôveru pozitívnymi odkazmi. Vyjadrili uznanie za fotku, ktorú by iné krásky nezverejnili, ani keby išlo o život. Veď napríklad taká Kim Kardashian si dokonca platila paparazzov aby jej fotky v plavkách retušovali pred tým, ako ich v magazínoch zverejnili. Škandál sa prevalil len nedávno, keď jednému nezaplatila a zverejnil reálne pozadie americkej hviezdičky, ktoré v skutočnosti nie je až také príťažlivé ako na dorobených snímkach. Na rozdiel od fanklubu Evy Herzigovej, nedokonalú Kim húfne skritizovali a prišla tak aj o mnoho prívržencov.

Realita: Modelka šokovala fotkou, ktorá ukázala jej tmavé kruhy pod očami.
Realita: Modelka šokovala fotkou, ktorá ukázala jej tmavé kruhy pod očami.
Foto: Instagram

Presadila sa prsiami

Rodáčka z Litvínova Eva Herzigová svoju kariéru začala pred dvadsiatimi ôsmimi rokmi. Vyhrala konkurz a odišla do Paríža, kde sa presadila vďaka reklame na na slávnu podprsenku Wondebra, ktorá preslávila aj Slovenku Adrianu Sklenaříkovú. Herzigová, ktorú označujú za Marilyn Monroe východu, s príchodom milénia zmenila výrazne vzhľad. Z blondínky sa stala tmavovláska a kvôli extrémne vychudnutej postave sa začalo špekulovať o anorexii a závislosti od kokaínu, ktorý v módnom svete nie je ničím výnimočným. O tri roky neskôr však získala významné kampane pre svetové módne značky a dokázala, že do starého železa ani zďaleka nepatrí. Zahrala si aj vo viacerých filmoch, naposledy v oceňovanej českej snímke Masaryk.

Strihla si úlohu: Vo filme Masaryk predviedla svoju ženskosť.
Strihla si úlohu: Vo filme Masaryk predviedla svoju ženskosť.
Foto: Profimedia

Je ako zviera

181 centimetrov vysoká Herzigová bola dva roky vydatá za Bon Joviho bubeníka Tica Torresa, dnes žije s turínskym podnikateľom Gregoriom Marsiajom a majú troch synov. Partnerstvo ustáli aj po jeho údajnej nevere a rodina drží pokope. Dvojica je zasnúbená, aj keď Herzigová po rozvode s Torresom v roku 1998 už manželstvu šancu nedávala: „Nie som veľkou fanúšičkou manželstva. Vzťah je o evolúcii a manželstvo vývoj lásky zastaví. Som veľmi nezávislá žena a mám celkom rada samotu. Vlastne som ako mačka. Nechám sa pohladkať, ale tiež musím utiecť preč. A potom sa zas vrátiť,“ prezradila.

S partnerom: Po rokoch sa zasnúbili. Vychovávajú spolu troch synov.
S partnerom: Po rokoch sa zasnúbili. Vychovávajú spolu troch synov.
Foto: Profimedia

Má aj sestru

Eva Herzigová má aj staršiu sestru. Lenku Vyšínovú, ako sa volá, predstavila verejnosti iba pred rokom - na spoločnej fotke na Instagrame. Na rozdiel od slávnejšej Evy je Lenka bruneta. Má dve deti a je ženou v domácnosti. Zaujímavosťou je, že v mladosti sa presadila ako modelka.

So sestrou: Dlho sa k nej nevyjadrovala.
So sestrou: Dlho sa k nej nevyjadrovala.
Foto: Instagram


VIDEO Plus 7 Dní