Bola krásna a vzdelaná, napriek tomu však skončila na ulici.

Trpký osud kráľovnej krásy: Bývalá misska zomrela ako bezdomovkyňa

Ani krása ani vzdelanie nezachránili Venezuelčanku pred životom na ulici. To, čo jej najviac chýbalo, bola podpora vlastnej rodiny.

Kedysi patrila k najkrajším ženám Venezuely. Mala 26 rokov, keď sa zúčastnila súťaže krásy a reprezentovala v rámci federácie svoj domovský štát Sucre. Damarys Ruiz mala 157 centimetrov, bola krásna, inteligentná a porotcov zaujala svojou ženskou postavou v tvare presýpacích hodín.

Napriek popularite, ktorú brunetka v roku 1973 získala, z nej však nedokázala vyťažiť. Namiesto modelingu alebo právnickej kariéry - niekoľko rokov študovala na univerzite – skončila ako predavačka starých šperkov.

Žiarlivý brat

Krásna Venezuelčanka nemala nikdy ani priateľa. Žila so svojím bratom, ktorý žiarlil a nedovolil jej s kýmkoľvek sa stýkať. V rozhovore v roku 2005 priznala, že často hladovala a občas od brata schytala facku. Hoci privolala políciu, nikdy sa nič nestalo.

Keď už Damarys viac nebola schopná takýto život zvládať, utiekla a od roku 2000 žila na ulici. „Dvakrát alebo trikrát týždenne sme sa stretli a rozprávali sme sa dlhé hodiny,“ hovorí Rosalba Gomez o posledných rokoch života bývalej missky.

„Bola to krásna žena navonok i vnútri. Bola úžasná, vzdelaná a výborná rozprávačka. Veď študovala právo a na všetko mala názor. Jej život sa skončil v depresii bez toho, aby dostala akúkoľvek podporu od priateľov alebo rodiny. Nevidela žiaden spôsob, ako uniknúť z pasce, do ktorej sa dostala.“

Telo ktoré kedysi obdivovala celá Venezuela, našli minulý týždeň bez známok života. Predpokladá sa, že mŕtvola ženy, ktorá ležala v mestskom parku v Caracase, patrila práve 68-ročnej Damarys. Nenašiel sa však žiaden príbuzný, ktorý by bol ochotný telo identifikovať, konštatuje britský portál dailymail.co.uk.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní